קצרים

20/10/18

אמת יש רק אחת אבל פרשנויות יש הרבה . גם אם תענו אותי לא אוכל לספק תשובה ללמה  לפסיכולוגיה של זה.האמת היא שחמישה גברים רצו מערכת יחסים איתי ואמרתי לא כשהציעו כל אחד בניפרד בכלל לא ידעתי על קשר בינהם עד שיום אחדכתבתם ש"איחדו כוחות"  ויום אחד הם פרצו לביתי ושמו האזנת סתר כבר סיפרתי על זה. הענין הוא שהם ראו מי אני והבינו שטעו כך כתבו ובכלל לא מעונינים בקשר איתי.אבל הנה הענין הרי אמרתי לכם כל הזמן שלא מתאים.מתאים רק חברות והייתי חברה טובה גם לכם וגם לנשים שלכם ובכלל אני אדם של הי מה נישמע מה שלומך מה שלום האישה והילדים איך בעבודה וכד' שום דבר עמוק אבל אחד מכם כתב שזה גרם לו להרגיש זקן וחוץ מיזה לא יכול להיות שזה הכל הרי אני האלוהים

לא הייתי אלוהים הייתי חברה ולא לא רציתי כלום  בתמורה אני לא חושבת במושגים שלכם ובדרך מחשבה שלכם. אני חושבת במושגים של יצירה . אני פרה סוקראטית או פוסטמודרנית שזה אותו הדבר והולכת לבד כי ככה אני

לא מבינה משהו שהוא לא דיאלוג שלא אומרים לי ולא אמרתם לי כלום . לא דיברתם איתי פחדתם ממני כי חשבתם שאני חזקה  וקרה וכל המניפולציות לא עבדו עלי. פרצתם כי רציתם להפחיד אותי . ביום שהבנתי שפרצתם למציאות מישהיא כתבה  ארבעה גברים לא יכולים להפחיד ג'וק ובפוסט הבא היא תיארה את ההלם שהרגשתם בביתי .ג'וק אני לא אשכח את זה

ובענין ההלם אני שונה ממה שחשבתם זה הכל.מהביטחון העצמי  והחיוך הסקתם שאני מושלמת

הביטחון העצמי זה כי אני כבר קשישה ומכירה את מיגבלותי הרבות  וכי יש לי דעות מסוימות בנושאים מסוימים זה הכל זה לא אומר שום דבר מעבר לזה. והחיוך זה היה קונטרה כי הרי לא ניתן לביבי להנות מהעצב שלנו.ורציתי לחזק מה הרעיון בלדכא.

אני עברתי לפה כי אף אחד לא נישאר במקום ששונאים אותו.אבל אתם לא המשכתם הלאה ושמתם האזנת סתר וגם התחזות לדמותי בציור ובמילים. המעשה הזה הוא רצח וגם התאבדות. למה התאבדות כי אתם חיים את החיים שלי לא שלכם. ואתם לא איינסלי יש לכם נשים ילדים מישפחה וחברים מה אתם עושים?אתם פוגעים בהם בזה שאתם חיים את החיים שלי.

ובשבילי זה רצח ואובדן החירות. ככה איבדתי את חירותי.

היום שאלתי את עצמי לא למה אלא לשם מה אני מדברת בכלל . לשם מה אני צריכה את הקול הציבורי. אני לא סופרת ולא משוררת ואני רק מרגיזה ומעיפת אז לשם מה?אז אולי כדאי שאשתוק. אני מידי פעם בוחרת לשתוק ולא עומדת בזה . כי האמת היא שאני דברנית מישהיא שמדברת ואם לא הייתם משתיקים אותי כל פעם הייתי מדברת יותר. על דה ועל הא והייתי מפרגנת כי ענין הברכות זה קטע אוטומטי אצלי משהו של ברכת כוהנים מיתפרץ לי לפעמים למרות שעכשיו אני מבינה שזה גם יכול להביך או לבלבל.

היה לי צורך בחברים אבל כבר אין לי איבדתי את האמון בבני אדם כן זה נישמע קלישאתי אבל

זה מה שדבר כזה מעולל לאדם  פצע מוסר.ואי אפשר להחזיר את זה ואני לא אחזור לשם לעולם.

את הסיפור הזה שכתבתי פה זה הסיפור שאתם סיפרתם. אני אפילו לא הייתי יודעת אותו אם לא הייתם מספרים אותו הרי לא דיברתם איתי רק כתבתם פוסטים. וכל אחד מהחמישה הוא שונה אבל בגלל המעשה אני רואה בכם אחד וגם אם אחד אמר סליחה  זה לא עוזר לי אתם חמישה. ואני צריכה לדעת איפה המצלמות שאשבור אותן .

אתם יכולים לכתוב עוד על הדבר הזה אבל מבחינתי זה מה שהבנתי . חשבתם שאני מישהיא שאני לא. אפשר היה לשאול אבל לא שאלתם. תלכו ותיסתכלו שם התנועה שלי הייתה כל כך ברורה ולא נוצר אדם יותר ברור ממני.ואפילו אני זוכרת שהייתי כועסת כשמישהו יחס למילים שלי מטאפורות או כונות ניסתרות.כולם ידעו שאי אפשר להיכנס לבלוג שלי עם דיבור פסיכולוגי אני לא מבינה בזה  וחשבתי שאתם צריכים לקבל אותי כמו שאני.יצור חביב ולא מזיק. נעלמתי.

אני  כל חיי הבוגרים לא התחברתי לצד המיזרחי שבי אבל עכשיו זה צץ לי בגלל הזעם על המצלמות אני שומרת על הזעם עד שהמצלמות יעלמו.

 

 

16/10/18

ביבי אמר היום לתושבת קרית שמונה . מיזרחית מהפריפריה ששומרת על הצפון בחיים שם שהיא לא מעניינת אותו כששאלה למה לקחו את חדר המיון.לא מענינת וגם תושבי הדרום לא מעניינים אותך לא התיחסת אליהם אתמול בנאום שלך.לא ביב אתה לא מגניב אתה פאטית חתיכת סמרטוט פחדן  שבוי של בנט ושקד ביטן רגב ודודי חבורת הזבל ולא אתם לא מעניינים רק זבל שצריך להוציא מהבית שלנו.כל החיים הפאטתים שלך אתה מיסתכל מאחורי הכתף שלך מפחד.  תיסתכל טוב כי אנחנו המיזרחיים שם  והאק אם ניתן לך עוד פעם להתעלל בנו. כי אנחנו לא פריבילגים אנחנו אלה ששומרים לעם הזה על הגבולות ואתה האפס שימחק.

פאטית ועולב. העם הזה מאגניב אתה סתם גנב. וכן , גנבת את המדינה בעזרת הכסף של אדלסון והשקרים וההפחדות שלך אבל כולם כבר הבינו את הסיפור ואתה משעמם תחת.

 

12/10/18

אני לא סובלת את הפסיכואנאליזה כי אין דבר כזה טבע האדם .אין אף איש או אישה דומים כל אחד יחודי ויש לו סיפור יחודי. אל תיקחו מהם את זה.  ההכללות עושות הנחות לפשעים.

כל רעיון הבחירה מבוסס על היות האדם בוחר טוב או רע והוא אחראי קאונטבל על מעשיו ונשים או גברים שניפגעו מחפשים צדק לא פין.

ובענין ההצגה של קאבנו . זאת הצגה עוד מניפולציה שעורכי הדין והיועצים שלו תירגלו איתו.

בגלל שחלפו הרבה שנים נכון בעיתי . אבל הוא יכול להיות הכל אבל לא שופט בבית המישפט העליון.

 

08/10/18

בהחלט מגיע לגדעון עופרת פרס ישראל וגם מיפעל חיים. חןקר היסטוריון ופילוסוף של האומנות הישראלית לדורותיה.האומנות הישראלית תמיד הייתה חדשנית וחקרנית והיא לא הייתה כזאת אם גדעון לא היה מלווה אותה מראשיתה ועד היום.והוא עושה זאת עם נשמה ואהבה רבה. בדיוק עכשיו אני קוראת את הספר שלו דפוסי היופי ומפואר כמה שזה יפה ומעניין.הלואי שיזכה . שיקרה פה משהו בעל ערך.

ולנשמות הטובות אין לי קשר אישי לגדעון עופרת וזה רק קול מהאדמה.

03.8.18

לא למכירה.

 

 

מחר ההפגנה נגד חוק הלאום בכיכר.

26.7.18

לא! אתם לא יכולים להגיד טעינו היינו פזיזים בחוק הלאום. הרי האופוזיציה נלחמה והסבירה בנאומים , נשיאי בית המישפט לשעבר הגיעו ובכו והסבירו , בלוגרים  נילחמו ואנשים יצאו לכיכר! לא פזיזים רשעות מכוונת היטב שניתקלה באזרחים שלא ישבו בשקט.רשעות ברצף של חוקים מקנאות ותאוות בצע נהנתנות ולא איכפת לי מהאחר. וביטחון ? פגעתם בביטחון המדינה והחלשתם את חוסנו של העם הזה.ופרשת הצוללות? תחזירו את התחקיר של המקור שאנשים יזכרו מה עשיתם בפרשה הזאת . אני זוכרת. חיבלתם במיספנות ישראל  בתמורה לשוחד. והקצרים פה תיעד את הרשע המתוכנן ואת המאבקים של הציבור.רק על מחיקת מחלקת הילדים חולי הסרטן בהדסה הייתם צריכים לשבת בכלא ועשיתם עוד הרבה פשעים.

פזיזות טעינו.. לא לעבור על זה בשתיקה . כל המעורבים   שיענשו .

 

 

22.7.18

חוק הפונדקאות ,עוד אחד מ14 סימני הפשיזם. זה אף פעם לא החוקים שעברו זאת הדרך והחוקים הרעים  והרדיפות שעוד יבואו.אין מיעוט מוחלש שהם לא מדכאים החל  מהורי הילדים בחינוך המיוחד, אנשי הדיור הציבורי  החקלאים , אנשי העוטף והפריפריה  נכים זקנים הדרת נשים פגיעה בחוסנו של צבא העם והמיעוטים יהדות התפוצות ש70 שנה עזרו לנו כשהיינו צריכים.. הם דואגים לשמן רק את חשבון הבנק שלהם והרעיונות המשחיים שלהם בעזרת ההדתה במערכת החינוך והחוקים שטוענים שהם רק דקלריבים למעשה הם משסים שנאה ופלגנות והתעללות באזרחים שומרי חוק שעובדים ואיכפת להם מהמדינה שלהם ולא יסבלו אלימות שנופלת עליהם מהשלטון.

היום הפגנה  בערב בהבימה.

19.7.18

התקשורת נתנה לבריתות עם ציר הרשע לאומנים קיצונים נאצים לשעבר מכחישי שואה של ביבי שם חדש :ריאל פוליטקל, למה לתת לזה שם זה מכשיר את השרץ בסה"כ בריתות מקיאואליות אינטרסנטיות ענין ישן שניכשל בעבר ויכשל תמיד והתמורה הם הסבירו הענין האיראני. אלא שהפחד של ביבי מאיראן מוביל אותנו ואותו לאסון אחרי אסון. כשהיה דיון אם לעזור למורדים בסוריה ולגייס את ארה"ב לענין הוא החליט לא להגיב וכך ארה"ב יצאה משם רוסיה ואיראן ואסד נמצאים שם ועכשיו הוא ממשיך לטעות ולבקש חסות כוחות הרשע .למה הדבר דומה ?למופתי שביקש את חסות הנאצים במאבק נגדנו. ההצדקה לקיומנו ולכוחנו היא מגילת העצמאות ולא חוק הלאום ושאר החוקים הפאשיסטיים שמה שיביאו עלינו זה רק שנאה של העולם. בסופו של דבר טראמפ יפסיד פוטין ילך וכל אחד לעצמו הלאומנות באירופה תובס מבפנים. וביבי מכר את המדינה בהפסד. מנהיג פחדן זה אסון וחורבן.ביבי ישב בכלא כמו מקיאולי.

 

8.7.18

התיקשורת הרשמית אכן חלשה רולניק יש מצב שהם קונים את הפייק ניוז שביבי חזק ויקח את הבחירות ? זה פייק ניוז שהאנשים של ביבי מפזרים בתשלום. לציבור די נמאס מהשקרים ההסתה למחנות ומ כירת המדינה על אזרחיה ו שקר  ועוד שקר  פתלוגי כבר . והליכודניקים אולי לא יפילו אותו על החוק הפולני הנורא אבל הם יפילו אותו על מצבם הכלכלי הקשה בעוד שהוא נהנתן ומגיע להתחנף אליהם רק כשצריך תמיכה ואח"כ מפקיר אותם. אולי עלה בדעתם להגיד די.! הבנו.

ביטן הציע שוחד אתמול למיפלגות ההולכות ומיצטמקות של הקואליציה בואו הוא אמר ניתן להם תיקים בממשלה בלי קשר לתוצאות הבחירות.

6.7.18

הייתי בשלישי במוזיאון תל אביב לראות את אברהם אופק. ראיתי ציור.  עיפרון קצת צבע ונייר פשטות המבע וההסתכלות .אקספרימנטלי ואינדיאני במהותו. כמה יפה .מתחיל רך ומיתמלא לאיטו בסוף הוא נגע בעץ  אולי גם המקור לעיפרון.?אברהם אופק צייר.

02.7.18

לא מבינה את לפיד . לא ממש מטריד אותי כרגע השיויון בנטל . יותר מטריד אותי שראש אכ"א אמר שהצבא אלה שכן מיתגיסים לא מוכנים למלחמה.וכולם מנסים לטייח את זה. הצעירים שואלים את עצמם מה יוצא לי מזה. זאת תוצאה ישירה של השחיתות של ביבי וממשלתו. הם לא דואגים לעם רק לעצמם רק היום חוקקו חוק שמיתעלל בהורים לילדים בחינוך המיוחד וזה המשך להתעללות בחקלאים בנכים ובכל האזרחים שצריכים איזשהו שירות ממשלתי ביטוח לאומי, בתי מישפט ומישטרה ועוד..חולשת הצבא היא תוצאה ישירה של שחיתות הסתה ואלימות שרואים בכל מקום בבתי הספר בכבישים ובמעונות זקנים וילדים.עמוס עוז אמר פעם שהוא לא מבין למה מהגרים לגרמניה  אנחנו חיים בתקופה מענינת והכל קורה פה. אז התשובה שלי  נכון גם אני לא הייתי נוסעת לגרמניה אבל מה שרואים זה רשע  ורשע הוא לא מעניין הוא משעמם. רשע זה הדבר הכי משעמם שאפשר לעלות על הדעת לא צומח בו כלום רק קוברים בו אנשים. אחרי רצח רבין הבית היהודי אמרו אנחנו נעשה חשבון נפש. ומה קרה ? הפוך לגמרי המחתרת היהודית נימצאת בשלטון והרב סדן אמר צריך לירות כדור בראש למי שלא שומר מיצוות. הם שקד ובנט הכריזו עלינו מילחמה זה מה שזה לפיד הם קוראים לנו בוגדים  וחיים לפי תורת המלך המשיח.

והיום סדן אמר שהשואה קרתה בגלל שלא שמרו מיצוות.

לעניןהסכמי אוסלו וההתנתקות זה היה דבר טוב  לא בגידה  זה היה דבר טוב אנחנו ממש לא צריכים לשלוט שם שהרשות תישלוט.

ההתפכחות שלי היא בענין שתי מדינות לשתי עמים זה לא יקרה כי הם לא רוצים ולנו אסור לעשות בשום אופן חד צדדי.הסכם הקבע צריךלדאוג שמצבם הכלכלי ישתפר כי זה בעצם הנושא ולא לאומיות ערבית. אבל ביבי וחבריו מחרחרי מילחמה  ולא עושים שום דבר  וגם חילקו את ירושלים וגם החזירו את ענין השיבה לטענה שלהם טענה שכבר נישכחה בפעילות של ליבני בזמנו.על הגולן צריך להכריז ריבונות חד וחלק כיון שאני צריכים את השטח הזה אסטראטגית.

אבל מה שרציתי לאמר שהצבא חלש בגלל שחיתות והסתה ואלימות ופגיעה באמון הציבור כתוצאה מפגיעה בשומרי הסף בניצוחה של שקד ובנט וביבי שנותן לזה לקרות ולא הולך לבחירות היום הם עומדים על 7 מנדטים ועוד ירדו אמן ולא לא עשו חשבון נפש על רצח רבין ההפך יותר קיצוניים  זה האלט רייט והם שולטים בנו.

לפיד היית צריך להצביע עם האופוזיצה נגד חוק הגיוס . לא הבנתי מה אתה עושה?

 

28.6.18

מירי רגב מטעמי מצפון לא מאשרת את מיתווה הכותל ובעד הפרדה בין נשים וגברים. הממ.. טעמי מצפון? מירי לא כתוב בשום מקום בתנך שאלוהים ציווה על הפרדה ההפך דבר אל העם לאמור. הפעם היחידה שמוזכרת הפרדה וגם היא לא ציווי אלוהי היא בזכריה י"ב והכונה שם הייתה להגן על הנשים במילחמת אחרית הימים. כל ענין ההפרדה בתפילה הוא דרבנן ומאוחר בזמן ןמדוע הוא הופיע ? כיון שהשלטון היה זר ורצו להגן על הנשים וגם כשהיו בגלות רצו להגן על הנשים ופחדו ממהתקהלות אח"כ מישהו פסיכי ואדוק ומושפע מהמוסלמים טען טענה של הסחת דעת מיניתוכך הגענו לזה אבל בתנך בהוראות המאוד מפורטות למישכן ולעבודת אלוהים לא העלו את זה בכלל על הדעת. ואנחנו במדינת היהודים עכשיו אין צורך לפחד על הנשים ואפשר להתפלל ביחד. ובכלל בתור אישה תעלי אותן  למדרגה גדולה של כבוד ואל תורידי למדרגה של רחם מהלך.

25.6.18

החוק של שקד הוא חוק שפוגע בשומרי הסף היועצים המישפטיים. כי הם בתפקידם בודקים מה חוקי בהצעות ומה לא. הם בודקים כל סעיף וכל היסתיגות מבחינה מישפטית ומי שמכיר את עבודת הכנסת והשפעת הלוביסטים על הועדות והחוקים יודע שהם חייבים להיות נאמנים לחוק ולא לשר הממונה או ליו"ר הועדה.ושקדהעלתה את זה רק כהסוואה לזה שהיא חותרת תחת ביבי

כביכול נגד עמדת היועמש מנדלבליט שהגיש כתב אישום נגד שרה.הצגה של הסוואה היאובנט עומדים מאחורי הכתב אישום הזה.וביבי אתה יודע את זה נכון?זה לא המחנה הציוני שרדף אותך כל השנים הרי רצו ללכת איתך לממשלה בוזי אפילו אחרי פרסום המעללים של שרה הרי זה ישן ועתיק.זה הימין הקיצוני שמפיל אותך ויש להם תוכניות סהרוריות ומרושעות . אחרי שמבינים את התוכנית רואים גם את ניסיונות ההסוואה.שרה מגנה עליך ביבי ולא מרשה להם להיכנס לבלפור.

25.6.18

לאבי גבאי היקר. תודיע שציפי ליבני תהיה ראש האופוזיציה זה יחזק אותך זה יחזק את המחנה הציוני. שלי ועמיר וכבל שירגיעו כולם שם וישימו את האגו בצד. אם תהיו חזקים יותר יהיו לכם אח"כ תפקידים בכירים. וגבאי תודיע עכשיו ובקרוב לא לחכות עד מושב החורף. זה יהיה אקט מנהיגותי מעולה וממילא יש הסכם תכבד אותו.

 

18.5.18

למה כתבתי את הקצר הקודם. כי כל הזמן חשבתי שהמטרה של המעקב היא קטע פסיכופאטי לשלוט במחשבות שלי אבל בזמן האחרון אני חושבת שיש מטרה נוספת והיא לאמר שאני חברה של ך ושל הכנופיה שלך כדי להשפיע על נשים אחרות. אז לא לא מכירה לא מעונינת וחושבת שעל המצבה שלך ושלהכנופיה שלך יהיה כתוב רוצחי נשים סוטים מניאקים.

עם טרוריסטים לא מדברים. זה כדי להזהיר נשים.

17.5.18

קודם כל אני לא חברה שלך. אני לא יודעת מי אתה .יש לך הרבה כרטיסים והרבה הסוואה ומעולם לא אמרת שלום קוראים לי כך וכך ואשמח אם תביעי דעה על הציורים שלי. אני בטוחה שהייתי מיתיחסת לציורים תמיד התיחסתי באהבה לכל הציירים.עכשיו אומר לך משהו על מה למדתי בשנות העשרים שלי ואתה כנראה לא למדת.הפרסום הוא בסה,כ כלי שרת בידי אומנים להגיע לקהל ולהיתפרנס מאומנות . אני בגלל אומנותי הייתי מפורסמת בשנות העשרים שלי הגיעו כתבו מאמר בעיתון וראיינו אבל לא היתפרנסתי מזה.כמו אומנים רבים הסקתי מסקנות והלכתי לעבוד בהוראה ובעבודות אחרות וגם חיה עם בן זוגי ומגדלת את ילדי.הפרסום כשעצמו איננו אידאה הוא כלי שרת .ויש הרבה התנהגויות מוזרות ומענינות עד לנקודת הפשע.לא מגיעים לנקודת הפשע . זה להפוך אדם אחר לקורבן שלך ועוד נשים וואוו ממש הישג לכל השכל הזה ולכל הכישרון הזה.פגיעה בחירות של אדם אחר ודי מדובר בנשים. חירות אחווה ושיויון זה מה שיש לאדם ולאמן. אמן שאיננו מבין את המושג חירות לא יכול להיות אומן ולא משנה כמה הוא טוב .

כל המידע שאתם מפרסמים עלי מגיע מהמצלמה הניסתרת ולא ממני. אני כמו שפעם כתבת לא יכולה להוכיחאת זה אבל אני יודעת ומכיון שידעתי באות הרגע הלכתי לגלות ולא דיברתי עם אף אחד מאז. לא יכולתי לנצח כל כך הרבה אנשים שהשתתפו בזה וכל כך הרבה שינאה שהתבאה במעשה .

אני בכלל לא ציירת גדולה רחוק מאוד מזה אבל במיקרה שלי זה לא כך היה חשוב כי  האסוציאציות שלי נתנו בקטנה השראה לאומנים יותר מוכשרים כך היה גם כשהייתי סטודנטית וזה לגמרי בסדר מבחינתי. אבל לא אתן השראה לפשע ועוד נגד נשים. אני אשאל שוב איך ניפטרים מהתוכנה הזדונית והמצלמות.

16.5.18

הרבה פעמים אנשים מישתמשים בשפה בצורה שאיננה נכונה ומביאים  לתוצאות הרסניות.

לדוגמא אדם אומר על עצמו אני קונפרמיסט בשעה שאולי היתכון לאמר אני מיינסטריים

להיות מינסטרים איננו דבר פסול כי המיננסטרים הוא תמיד בתנועה. להיות קונפרמיסט זהו דבר נורא כי יש שורשים היסטוריים למילה הזאת היא נובעת מהקונפרמיסטים באיטליה הפאשיסטית. ולהיות קונפרמיסט הכונה למישהו שמשתף פעולה עם השלטון מתוך פחד.

אגב לאמר על מישהיא שהיא זונה או בת זונה בגלל שסירבה ליחסים לא רעיון טוב.אתם מתירים את דמה של אישה שכנראה אינה זונה ולא בת זונה וגם אם נניח יש אחת שאולי זה מיקצועה לא מתירים את דמה משלמים לה אומרים תודה והולכים. ברוב המיקרים השיח ברשת זה נשים שאינן זונות.

16.5.18

השפה היא וירוס- לורי אנדרסון

ליברמן קורא לחמאס קאניבלים ווהסמוטריצים דורשים לירות  בפיקת הברך.

אין עוררין שאסור לתת להם לעבור את הגדר וגם אין עוררין שהחמאס הוא ארגון טרור ואין לדבר עם ארגון טרור.השאלה היא מה עושים נגד 40.000 שרוצים לפרוץ את הגדר. האם השפה המסיתה והרצחנית שבה מישתמשים המדינאים עוזרת למפקד ולחיל בשטח לצמצם את הניפגעם ולהשיג הרתעה.השפה הזאת מעודדת נקמה ושנאה אין בה צורך והיא מרעילה . החיילים יבצעו את עבודתם בהתאם למטרה גם בלי זה. עם השפה הזאת יצרתם נקמה בשטח.

תמיד במקביל לפעולות הצבאיות יש לפעול מדינית והסברתית. בישראל אין שר חוץ מה זה זה?

צריך להפעיל לחץ על המצרים וקטאר נגד חמאס.ישראל אינה אחראית בלבדית על עזה ובכל זאת אין לנו ענין שלא יהיה שם מים לשתיה ועבודה.

ניתקלתי ברשת בתופעה מענינת רבנים למען זכויות אדם וכל הכבוד הם דורשים לעשות הכל כדי לצמצם את הפגיעה במפגינים.כמו שאמרתי עם השיח הזה לא בטוח שצהל מישתמש בכל האפשרויות.

 


תומר פרסיקו כתב פעם לא זוכרת באיזה הקשר שהאתגר ליהודים עכשיו הוא איך לא להיות נוצרי.

ביבי העדיף את הנוצרים האואנגאליסטים על פני יהדות התפוצות.

ביבי האיש שמכר את הירח יש שיר כזה של דיויד בואי. ואת השמש גם.

13.5.18

go girl ענק נטע not your toy.מסר חזק!!!!!!!!!!!!! וכישרון ענק. ניצחת:-)

10.5.18

בעית הגרעין האיראני היא הבעיה של כל המעצמות וביבי הפך את זה לבעיה שלנו בלבד. אנחנו נילחם באיראן.פוטין וכל המנהיגים הם הבינו שביבי רוצה לפעול מטעמיו שלו. מה הם לא קראו עיתונים על מצבו האישי והפוליטי? אז הם לא יתערבו . וטראמפ מה איכפת לו הוא רוצה לא לתת לאיראן את המיליארדים שארה"ב התחייבה בהסכם. אנחנו היינו צריכים לדאוג שהם ילחמו באיראן לא אנחנו. אובמה לא הבין את המיזרח התיכון עמד עם המשחתת שלו והעדיף הסכם עם איראן לעומת עימות בסוריה וגם טראמפ לא מבין את המיזרח התיכון ומיתנגש  עם איראן ומפר את ההסכם חוסך כסף לארה"ב.. סעודיה שמחה זאת לא היא שנלחמת זה אנחנו. אנחנו לגמרי לבד מול איראן. זה כישלון פוליטי של ביבי זה המעצמות שצריכות להלחם באיראן. איראן גרעינית זה בעיה של כל המעצמות.

8.5.18

בהצלחה לנטע הנהדרת בארויזיון. זה לא הולך להיות קל שמעתי את השירים ויש השנה שירים יפים הלואי שתיזכה שיר חזק ומגיע לה לזכות. אוף איזה מתח ,שתיזכה אמן..

8.5.18

שקד מהיום רוצה למנוע ממבקשי המיקלט סיוע מישפטי חינם.לא אביגדור היא לא רחב היא בובה . הבובה של דניאל פרידמן . הוא לוחץ על כפתור והיא מופעלת משחררת שנאה ופלצות .

אף אחד לא מבין מאיפה השנאה באה לה והגיעו רק לתשובה שרצתה להיות מלכת הכיתה אבל מה לעשות היו מלכות כיתה רבות בתל אביב החילונית ולא אחת אבל היא רצתה להיות האחת.

אם זה נכון להיות בובה זאת לא בדיוק הדרך למלכה . זאת רק הדרך לשפחה חרופה.

4.5.18

בנט התועמלן השקרן והגזען אמר בנאום יום העצמאות כולנו מישפחה אחת, אחים. והקהל אמר וואלה ממלכתי . אבל האמת היא שאפילו ביבי לא העז לשקר ככה. מאז באסון המכינה הוא התנער מאחריות  במהירות הבזק הפחדן איזה מישפחה איזה? ועכשיו סמוליאנסקי אומר נחוקק חוק שידאג להם. לא הבית היהודי ! מישרד החינוך צריך להכיר באחריות. וגם מישרד הביטחון

קראתי שמישהיא כתבה שצריך להכיר בהם חללי צהל חייבת להסכים.ובנט אתה לא מישפחה שלי ולא אח שלי אני האזרחית שאתה מדיר בזה שלא גינית ולו פעם אחת את הרבנים שונאי הנשים. ועכשיו אתה אחראי על חוק הלאום שיושמט ממנו הערך שיויון ומאלץ את הממשלה לקבל את חוק ההתגברות על בג"צ ביום ראשון . בגצ ששומר על זכויות האדם והאזרחים אז איזה מישפחה איזה ? חוץ מיזה הסיסמא הזאת של מישפחה ואחים היא הסיסמא שהשתמשו בה בתעמולה הנאצית . אידיוט בור שכמוך.!אתה ושקד מישתמשים במילה שמרן כאילו זה דבר טוב אבל שמרן הוא אדם ששומר על האליטה המעמדית קבוצה קטנה באוכלוסיה שנידמה לך שמגיע לה יותר רק בגלל שנולדה למעמד הזה.וכל האחרים הם אחרים מבחינתכם. נשים , נכים , זקנים , מיזרחים, דתיים מיזרחים,רוסים אתיופיים, להטבים ופליטים ולא ראויים לזכויות אדם ואזרחות.. בעניין הפליטים האו"ם חידש את הצעתו להעביר 16.000 למדינות מערביות יש לקחת את זה ולהמשיך במיתווה שאז הוצג.זה שאתה מעביר את חוק ההתגברות בגלל הפליטים זה רק תירוץ החלום הרטוב שלכם בבית היהודי הוא לעלות בd 9 על בית המישפט העליון.

והעברתם את החוק שביבי וליברמן יכולים להכריז מילחמה לבדם. במדינה שלנו הצבא הוא צבא העם ולא שכירי חרב של מדינה זרה . חוק מטורף.

אני לא מבינה למה לפיד לא מיצטרף להפגנה בשבת על הפגיעה בבג"צ שיזמו המחנה הציוני וציפי ליבני. כל האופוזיציה צריכה להיות שם.

ההפגנה ביום שבת מול הבימה.

ומה למדנו השבוע. שהאופוזיציה צריכה להגיב 5 דקות אחרי ההשתוללות של ביבי או בנט . לפיד גבאי ורם בן ברק ועוד… תגיבו מהר. ממש מהר!דקות! תבקשו גם זמן שידור. שיבינו את הבעיתיות. זאת המדינה של אזרחיה בטח לא של ביבי בנט ושקד שילדיהם לא קרביים ומיסתובבים עם מאבטחים.כמה אלימות בכל מקום ובנט שר חינוך אף פעם לא עשה שום תוכנית למניעת אלימות.

סוף סוף היום השופטת חיות הקימה ועדה לשינוי ההתנהגות של השופטים במיקרים של פגיעה בנשים. גם במישטרה צריכים לשנות את ההתנהגות. לפחות חיות מנסה לשנות והבית היהודי רק

רוצה לפגוע בבית המישפט העליון שתכלס בכלל לא אקטיביסטי ופחות משישה פיסקי דין שנויים במחלוקת ב15 שנים האחרונות.אבל האזרח צריך את האפשרות הזאת להשמיע את קולו במדינה דמוקראטית.

ההפגנה ביום שבת ב8 מול הבימה.

 

27.4.18

עשרה נערים ונערות ניספו היום באסון בצפית.מחריד וקשה למישפחות ולחברים.כואב כל היום אמרו פצועים וקיוינו אבל בערב אמרו מתים.

מישרד החינוך של בנט מיהר להסיר אחריות. וזה מטורף. אני מכירה את זה באופן אישי ברגע שמישרד החינוך מסיר אחריות זה לא אומר רק שלא יפטרו אף אחד ושלא ילמדו מזה כלום מה שזה אומר שאי אפשר להפעיל את הביטוח והמישפחות נישארות באסון הכי כבד שאפשר להעלות על הדעת לבדן ללא עזרה.

עשרה נערים ונערות ניספו היום.   שיקחו אחריות.

קשה

11.4.18

על הפוסטמודרניזם לג.ע.

מאמר מעניין ומקיף. אני הייתי מוסיפה ענין אחד.הפוסטמודרניזם הוכרז כמת בתחילת שנות ה90.

מדוע? לדעתי בגלל הפער בין הכתיבה התיאורטית עליו לבין מה שהוצג. היה עומס תיאורתי בזמן אמת. עוד לפני שהייתה תנועה כבר היו הפרשנים מפרשים וחותמים.המאמר של האוצרים היה חשוב יותר מהיצירה והיה פער גדול בינהם עד כדי חוסר הבנה.לא היה זמן ליוצרים להתבשל ולאוצרים היה דחוף לכתוב.כוחות השוק אמרו את שלהם והיצירה הפכה למיסחרית אבל גוועה.

מבקרי האומנות הכריזו על מות הפוסטמודרניזם והחלו לדבר על החזרה לציור. כל זה בתחילת ה90. זה אצל האוצרים אבל הפוסטמודרניזם אצל האומנים הישראלים . אנשי המידרשה מיכל נאמן ,דגנית ברסט גרבוז תמר גטר אנטון בידרמן ,פיצחדזה ואחרים מציגים פוסטמודרניזם היום.

ואם כל המאמרים שניכתבו אז היו ניכתבים היום זה היה יותר נכון ולא היה מת.לאוצרים לא הייתה פרספקטיבה של זמן.הם הרגו את זה לפני שזה התחיל.

החזרה לציור קיימת בניורק ובאירופה אבל עדיין לא הגיעה לפה. לאומנות המושגית בארץ ואופי המדינה שלנו יש השפעה רבה על זה והחזרה לציור עדיין לא נראית. כשמדברים על חזרה לציור מיתכוונים לא רק לתיאור אלא לאופי נראטיבי בציור כלומר ציור שמתאר סיפור סגור.

האם המצאת הסמארטפון והרשתות החברתיות הורגת או מזינה מחדש את הפוסטמודרניזם ? שאלה מענינת.

אם נחשוב על המטרה הראשונית של הפוסטמורניזם שהיא הדיאלוג. צריך לבדוק מה קרה לדיאלוג בעידן הרשתות החברתיות והסמארטפונים.

10.4.18

אַשְׁרֵי הָאִישׁ– אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ, בַּעֲצַת רְשָׁעִים; וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים, לֹא עָמָד, וּבְמוֹשַׁב לֵצִים, לֹא יָשָׁב.

ביבי "הקם להורגך השכם להורגו… כן… אבל… אנחנו לא מפחדים למה אתה מפחד?

בנט " עדיף חיל צוהל מאב מתאבל"  כן אבל  אין לצהול במות אויבך, אתה מלמד שינאה ורצח שר חינוך אעלק.

ליברמן לא יכנסו מישפחות שכולות פלשתינאיות לטקס משותף עם מישפחות שכולות ישראליות.

כן אבל זאת מסורת שכבר נבנתה על סובלנות למה להרוס? האם מישהו מההורים השכולים שהשתתפו בזה לא מעונין להשתתף או שזה מיצג אותך בלבד.?

לא יעבור אף אחד את הגדר אבל צריך גם לדאוג שאבו מאזן יעביר את הכספים החשמל והמים לעזה . כישלון הפיוס מה שפתח את ההפגנה על הגדר.

ביבי לא שולט במדינה . הוא נתן ל"נוער הגבעות " אנשי הבית היהודי לשלוט. כבר כתבתי רבות הוא ניסחט ע"י בנט ושקד. סחיטה זה פשע שישבו בכלא.

חוצ מלקרוא תהילים היום לבדוק מה דוד עשה במיקרה הזה נימלט אסף צבא וחזר להלחם. בדקתי איך המקארתיזם באר"הב הובס. דבר ראשון המיפלגה הקומוניסטית ירדה מכוחה  בהרבה

נקביל את זה לירידה משמעותית בכוחה של הבית היהודי. וב . אנשים שהואשמו והודרו מהחברה

כלא פטריוטים הגישו תביעות בבית המישפט וזכו. ריבוי התביעות שינה . לתשומת ליבך קובי מידן תבע אותם.

אנשים כותבים מחאה בפייסבוק שיכתבו אבל גם שיגיעו להפגנה זה מה שישנה.

בביבי מדליק משואה אני לא אצפה למה מגיע לו להדליק משואה? יש לו מספיק הזדמנויות לנאומים פוליטיים. בלא לעשות דבר הוא אלוף ,הוא אחרי שכבר פורצת השריפה מצהיר אני אביא סופרטאנקר.. . מדליקי המשואה עשו משהו מעורר השראה בחייהם.

 

04.4.18

חזרתי, לא הבנתי מה קרה? למה הזיגזג? המיתוה שהוצג היה טוב . תוקם מינהלה יבדקו אחד אחד את ההתאמה לפליטות או לגירוש, יוציאו מדרום תל אביב ויפזרו. יעשו שיקום שכונות בדרום תל אביב . גם אם החלק שיגורשו למדינה שלישית לא מיתאפשר כרגע זה עיכוב זמני ויש להמשיך במשא ומתן איתם. למה לבטל את כל המיתווה?מנהיג ביבי לא הולך לפי לייקים בפייסבוק הוא קובע מדיניות והעם מיתישר.עכשיו קראתי שבנט ושקד הפשיסטים גזענים רוצים לעשות חוק עוקף בג"צ העם הוא הריבון כך אמרו אבל הם לא מיצגים את העם רק את הציונות הדתית מההתנחלויות שהם שונאים את החילונים את המיזרחיים את הלהטבים את הזרים את כולם חוץ מההתנחלויות.הם רוצים להפוך את האזרחים להומוגניים רעיון פשיסטי . ישראל זכות הקיום שלה הוא בסובלנות שלה בסולידריות ובהומניות שלה . בשביל החיכוחים יש את בג"צ ששומר על זכויות אדם. פגיעה בבג"צ בכל התחומים בחסות בנט ושקד היא הרת אסון. לא להתבלבל יש ימין ויש ימין קיצוני. ימין מדיני כמו ליברמן אפשר לחיות איתו ולהתמודד מולו, המקבילה שלו זה מרץ. אבל הבית היהודי זה ימין קיצוני הוא לא רק מדיני הוא משנה את פני החברה כולה. הם שמים את האנשים שלהם בבתי המישפט, בצבא ובמישטרה והחוקים שלהם פוגעים בכל האזרחים בכל תחומי החיים.

בענין הגירוש. אי אפשר גירוש גורף. יש ללכת על המיתווה. לבדוק כל אדם ואדם. יש רבים שהם פליטים שיכולים להיקלט . לא לותר לבנט ושקד.וואוו כחלון אל תתן להם להעביר חוק עוקף בג"צ. שהשופטים יכריעו ושהמדינה תתמודד בכל האגפים שלה עם הפליטים.

29.3.18

איכסס בנט ושקד בתפקיד אסתי וראובן. אתם בחיים לא תהיו הם. אתם פשיסטים גזענים ומגעולים יאללה לכו תשחקו בפורנו רע זה מי שאתם. וואלה בטח שילמתם הרבה למי שהגיב חיובי לזה. איכססס

16.3.18

אוייש בנט אתה רוצה להתחנף למיזרחיים בפרס ישראל? . לקנות אותי כמיזרחית?למה לא שאלת אותי?. אני הייתי נותנת את פרס ישראל לריימונד אבקסיס הזמרת  השחקנית ואשת התרבות אשר עוד מילדותי אני זוכרת ששימחה אותנו בקולה ושיריה ומאבקה כי חיים קלים לא היו לאףאחד מהמיזרחיםאבל היא הרימה אותנו זאת אומרת את אבא שלי שבא ב48 משם לבדו בעלית נוער  ישר למעברה ברכסים וב49 הצטרפו אחיו ואמו שהגיעו לקרית שמונה..אני לא הבנתי אף מילה אבל ריימונד הייתה הרוח החיה של המיזרחים ועודנה.

פרס ישראל לדוד לוי זה לגמרי בסדר אבל לא קנית אותי בנט מיצטערת לא מאמינה לך.אנחנו המיזרחיים אוהבים לראות מעשים לא דיבורים. ההדתה במערכת החינוך פוגעת בראש וראשונה בפריפריה שרבים מהמיזרחיים חיים בה. רק לפני שבוע קראתי שאתה רוצה שההורים ישלמו על 5 יחידות מתמתיקה ואנגלית? זה נכון? מגביר את הפערים זה מה שאתה עושה?כמדיניות מערכת החינוך מקלה עכשיו על חרדים וערבים בכניסה לאוניברסיטאות ומה עם המיזרחיים? אה הם ילכו למיכללות שעולות הרבה יותר ורמתן נמוכה יותר ואפשרויות העבודהמהן נמוכה יותר משל יוצאי האוניברסיטאות.

אוייש אני יכולה לכתוב ספר שלם על הקיפוח של הפריפריה ושל המיזרחיים. ולא לא ראיתי את סלאח בארץ ישראל של דוד דרעי לא צריכה אני חייתי בינכם. הסרט נועד למכחישי הגזענות כלפי המיזרחיים כמו ירון לונדון שעכשיו קריין את זה. ואני דווקא בעד כור ההיתוך אבל לא סובלת גזענות ועיקר העוול היה הקיפוח הכלכלי והקיפוח האקדמי. אלא שזאת הייתה מילחמה שהרבה מיזרחיים ניצחו בה ולא הסכימו להיות קורבן של אףאחד. והם ניצחו במאבקים אישיים כי הפוליטיקאים לא עזרו. פעם שאלו את שיטרית למה כל כך הרבה פוליטקאים מיזרחים ולא עוזרים לפריפריה והתשובה שלו הייתה כי הם אומרים אם אני הצלחתי גם אתה יכול וכך נימשך הקיפוח.ש"ס הנציחה את הקיפוח בגלל מערכת החינוך הירודה שהקימה. ומירי רגב מנציחה את הקיפוח בזה שמציגה את המיזרחיים כלבנטינים חסרי תרבות לצורך פוליטי ציני.ועכשיו אחרי הסרט מירי רגב והשרה שקד היזדעקו וצעקו בואו ניפתח את הארכיונים אז לא אין צורך אנחנו עדין חיים ויודעים  ומה אני אגיד.. לשלמה ארצי בשיר ירח יש מישפט " מיסכן מי שלא שוכח" הוא  היתכון למשהו אחר אבל אפשר להשתמש בזה פה זה נכון ובאותו הזמן אי אפשר לשכוח כי היה מאבק והיו גיבורים שניצחו .

את הגזענות כלפי המיזרחים צריך לזכור כי יש דברים שצריך לתקן וכי אסור לעשות זאת לאתיופים.

אחזור להתחלה בנט פרס ישראל לחברה לריימונד .. וזה שאתה ושקד והבית היהודי  הופכים את ישראל לאיראן מאוד פוגע במיזרחיים ובכל עם ישראל על כל גווניו.אל תזלזלו במיזרחים הם לא טיפשים ורואים את התרגילים השקופים שלכם.

 

14.3.18

לא היה טעם להגיב על משבר הגיוס וההליכה לבחירות למרות שכתבתי 2 טיוטות על זה והטעם הוא שבכל פיענוח ביבי היה בwin win ולא רציתי לפרסם.אם היו מגיעים לבחירות זה טוב לו וגם אם לא זה טוב לו כי הוא מצליח לסחוט מהקואליציה הבטחה שלא יפילו אותו אם יהיו האשמות.

למעשה מה שעשה זה רק לגרום לבנט ושקד להזיע קשות.מדוע הוא זחוח כל כך?. האמת היא שהבייס בליכוד ירד במנדטים המיזרחיים לא כולם צריכים את הפרנסה ממנו . רק אלה שניזונים מהשלטון המקומי . וביבי הבין זאת והוא נישען על הקול הרוסי שהיה של ליברמן. לביבי יש ערוץ תיקשורת משלו. ערוץ 9 שם השדרנים לא מפסיקים לפמפם רק ביבי רק ביבי כאילו היו ברוסיה ומדובר בפוטין. אז הסקרים נתנו לו 30 מנדטים אבל כל הימין נחלש והכי שימח אותו להשפיל את בנט ושקד שהזיעו קשות.הם מציגים את זה כאילו הם הרויחו אבל ההפסד וההשפלה ברורים.

לראות את בנט ושקד מושפלים זה דווקא טוב אבל כל הקואליציה הזאת כשלה והתבזתה וביבי זחוח אבל קרב אחד עדיין אינו ניצחון במערכה.

הענין די ברור. ראש ממשלה תחת חקירות והמלצות לא יכול לכהן כראש ממשלה, זה שזה לא מהוגן בחוק זה כי האבות המיסדים חשבו שזה ברור מאליו ולא חוקקו ואנחנו מדינה בלי חוקה ונישענים על חוקים מנדטורים ועותומנים.אין צורך בחוק חשבו זה הרי ענין מוסרי די ברור.אלא שרחקנו מאוד והחולשה של שומרי הסף מביטה בנו בשתיקה.

את מחיר השתיקה הם ישלמו כל משתפי הפעולה הפחדנים מהקואליציה.בינתיים העם משלם. הדור המבוגר בוכה על שלא רואים מחאה של הדור הצעיר.כולם עסוקים במילחמת הישרדות.חוק הלאום יעבור ועוד חוקים פאשיסטים מהבית של שקד ובנט .

אבל המחאה בכיכרות תיתעצם זאת כנראה הדרך היחידה להגיד להם לא לשחיתות לסחטנות לפרוטקשן ולתרגילי המאפיה של הגועליזציה הזאת.וביבי הוא יקרא ספר בכלא או הרחק מכאן.

8.3.18

רוחות של שינוי

ראש העיר לסרי הודיע אתמול שטעה ויבטל את הדוחות לחנויות בשבתוהמצב יחזור לקדמותו.

בכנסת הצביעו על חוק חזקת הגיל הרך של קיש ומועלם אבל כבר הודיעו שהיועצים המישפטיים יבטלו אותו. חוק הזוי במתכונתו החדשה תחזרו לשולחן הדיונים ובלי לוביסטים.

אורלי לוי אבקסיס הקימה מיפלגה חדשה . ישר כוח  כל הכבוד לעבודה עד עכשיו והמשך מוצלח חיכיתי לך.:-)

פרס ישראל השנה הייתי מוסיפה קטגוריה ש ל פעילות חברתית והמועמדות הן אורלי בר לב אורנה אנג'ל חנה קים ועוד… רשימה גדולה ואמיצה.

אני חושבת שכבר בליכוד מבינים שהם צריכים לשים מישהו אחר בראשם. ביבי מושחת ולא לא התרשמתי מהופעה באיפאק חייבת להסכים עם אביגדור פלדמן נראה כמו מטיף אוואנגאליסטי בסוף דרכו ההוא שראינו פעם בערוץ הלבנוני והיינו מעבירים תחנה בגלל שטיפת המוח. הוא נוסף להכל מתברר הרס את רשות השידור ומיתנכללערוצים כי רצה לעשות פה ערוץ חדש משלו עם הבן שלו בראשותו …וואוו ללא מילים והכסף מהעמלה על הצוללות ?

יום האישה שיהיה כל יום והיום גם . יום שמח לכולם וכולן .

 

28.2.18

מצאו להם שעיר לעזאזל את השופטת והתובע הרי לא היה ענין פלילי אז צריך היה רק לשנות את הנהלים.בכל יום הם מבצעים פשעים בכנסת ומי יכול לעצור אותם? אתמול עבר חוק שאין צורך בתקן ביבוא אישי. אז אמרו להם אתם תעשו פה רמדיה 2 והתשובה הייתה זה שוק חופשי שהציבור יהיה אחראי. הרי ברור שהיבוא האישי יהפוך למיסחרי אבל יש מאכרים בכנסת שיעלו לנו בדם . הלואי שמישהו יעשה עתירה לבג"צ על זה לפני שיהיה פה אסון. יש הרבה מוצרים שהם זולים מסין אבל חייבים לבדוק אם הם רעילים.

26.2.18

השחיתות יורדת מלמעלה למטה( לוביסטים, יועצי תיקשורת ,חוקים פשיסטים התלהמות והסתה נגד שומרי הסף בתי המישפט והמישטרה, שימוש בכספי הציבור לא לטובת הציבור אלא למטרות אישיות הפרטות פגיעה במעמד האישה ובזכויות אזרח בסיסיות .)

ואח"כ השחיתות עולה למעלה

זה דו כיווני.על פי מחקרים  קרימינלים יש 10 % שלא יפשעו אף פעם ויש% 10 שתמיד יפשעו בינהם 2% פשיעה  חמורה פסיכופטית ו%80  יבצעו פשע חד פעמי קל בהתאם לנסיבות.

כשיש שחיתות מלמעלה  אתם הרחבתם את השוליים עד כדי סיאוב מערכות ואנשים. מערכת החינוך הייתה צריכה לעמוד בפרץ אבל ביבי שמת שם את בנט מערכת המישפט גם היא צריכה הייתה לשמור אבל שמת שם את שקד שעל עיניני מוסר עונה בנו ו.. והעיתונות הייתה צריכה לשמור וכולם יודעים מה נעשה שם ומה ניסו לעשות שם.

הגשם יורד מלמעלה למטה ועכשיו הגשם יורד מלמטה למעלה  והשמש שקרנית וכל ממזר מלך.

הכל מתחיל ברעיון המשילות של ביבי נשים בעלי תפקידים שיהיו אנשי שלומנו ולא אנשים מיקצועיים בכל המערכות ועכשיו שקד רוצה את חוק היועצים המישפטיים שמיתגלגל ונראה שלא נילמד דבר מפרשת פילבר  מינויים פוליטיים בתפקידים מיקצועיים מקור לשחיתות .

20.2.18

אביגדור פלדמן לא היה צריך לבקש מדיויד גרוסמן לא לקבל את הפרס  כאמון על כבוד האדם וחירותו מה עשית בזה? אני סומכת על דויד גרוסמן וכל החלטה שלו מה שלא תהיה מקובלת עלי.

את מלחמתו בשלטון כולם מכירים והפרס ניתן לו ע"י נציגים מיקצועיים של העם.לחיצת היד לא משנה את מה שדויד גרוסמן חושב אבל היא מעמידה את בנט ורגב  וביבי  דווקא כצד המושפל בסיפור הזה כי את פועלו של דיויד גרוסמן כולם מכירים ומעריכים.וחוצה מיסה כל אחד מבין שביבי בנט  ורגב  זמניים לגמרי ודיויד גרוסמן מעל הזמן. הוא היה מעל הזמן עוד בספר הראשון שקראתי עיין ערך אהבה שהרבה שנים חשבתי שהוא הספר הכי חשוב בשפה העיברית שניכתב פה..ומאז פעל רבות.

אני גם בטוחה שיהיו לו מילים נבונות וביקורת על הימים החשוכים שאנחנו עוברים ועל כך שבימים חשוכים צריכים לעשות החלטה להיות טוב. בנאום לקבלת הפרס הוא יתוה דרך כמו עד עכשיו.

דיויד גרוסמן לימד אותי בדרך חייו לסמוך עליו ואני סומכת עליו . קבלת הפרס היא הזדמנות לנאום טוב. זאת דעתי.

 

19.2.18

רוח עיועווים

כבר די הבנו את השחיתות של ביבי.מה שקשה להבין הוא את הגועליזציה שנותנת לזה להימשך ולא דורשת ניבצרות.אני לא אכנס לשחיתות כבר ניכתב על זה הרבה והוא אפילו הודה במעשים שמנוגדים לחוק וליושרה הציבורית. אני יותר מודאגת מזהשהוא ממשיך למכור את המדינה שלנו והמשאבים שלה לטיקונים מקומיים וחמור מזה לגורמים זרים אמריקאים כסוג של אתנן לטראמפ שנורא חשוב לו הסכמי הסחר. מדאבוס הוא חזר עם אני נותן לוולמארט להיכנס ועכשיו מהועידה הוא מודיע על ביטול המכסים והורדת מיסים לחברות זרות.אז קודם הוא מכר את אסדות הגז  לנובל אנרג' בחצי חינם אח"כ הוא חיסל את החקלאות ואיפשר יבוא ועכשיו הוא מחסל את העסקים הקטנים והיצור המקומי וכל זה "לחברו "טראמפ שהאינטרס שלו די ברור ומוצהר.

אז לאן זה מוביל? אפשר ללמוד ממה שקרה לאפריקה . אירופה הצניחה להם עוף בשקל וחקלאות בשקל והרסה את היצור המקומי מה שגרם למלחמות פנימיות ,פשע ,סמים והגירה לאירופה.אצלנו הצעירים כבר היגרו לברלין ולעוד מקומות וכשהוא יגמור אותנו תהיה הגירה שלילית הרבה יותר גדולה ופה יהיה עוני רב בנוסף לרעיונות הסיפוח שגם יגדילו את העוני.

ההפרטה לדעת וגודל ועוצמת היבוא והתחרות מדרדרים אותנו למצב אפריקה.כישלון התיאוריה של מילטון פרידמן כבר הביאה למשבר עולמי ב2008 וביבי מיתעקש להיות תקוע באותם סיסמאות . סיסמאות אינן מדיניות שקולה. ישראל אינה אמריקה היא מדינת הגירה של העם היהודי וכל המישתמע מכך ורבים נלחמו ונפלו כדי להפכה למקום לגדול ולגדל ילדים בה.

יבוא ותחרות הם ענין של מידה . על האינטרסים של ישראל ופועליה יש לשמור.היכנעות לסחר עם טראמפ כתוצאה משיקולים לא עיניניים וסחתנות וחולשה של ביבי זה אסון מיתקרב בצעדי ענק.והגועליזציה הקואלציה הזאת שותפה לפשע.כרגע יש 500.000000 שקל חובות של מישקי הבית.  הכלכלה נישענת רק על הייטק ותעשית הנשק. אנחנו עדיין שורדים לא בגלל ביבי אלא למרות ביבי אבל הפערים כיום הם בלתי ניסבלים וחייבים לעצור את הדרך הזאת.זה הולך למקומות של רוע ואכזריות.

כולם מודאגים מהבעיה האירנית אבל בקצות הציפורניים של ציפי ליבני וגבאי וחבריהם יש יותר מודעות ביטחונית ויכולת לחימה במיקרה הצורך מאשר לביבי היה או יהיה אי פעם. צר לי אבל זה ברור לי כשמש ביום קיץ. אין לו מנדט לשומדבר ובטח שלא למילחמה. לדור היועמ"ש הקודם אמר שאין מצב שביבי יכול גם לנהל הגנה בחקירות וגם לנהל מדינה.הוא חייב לצאת לניבצרות והמדינה הזאת בגלל שהוא השחית את הקואליציה שתשתף איתו פעולה וחיסל את המתחרים הראויים שלו בליכוד חייבת ללכת לבחירות מהר. בהפגנה אמרו את הנזק שביבי גרם עם ההסתה שלו והשנאה שהפיץ יקח שנים לתקן אם בכלל יצליחו.

15.2.18

מחר יום שישי ב12 הפגנה נגד השחיתות ובעד ניבצרות בכיכר הבימה. אני אלך להפגין ומקווה שיהיו שם המונים.

14.2.18

לא יודעת אם ההתנהגות של ביבי לאורך השנים מקיאולית אבל חושבת שהתנהגותו  היא "עשה לך אויב " במסורת הדוצ'ה סמן לך אויב את האחר ותילחם בו.עדות לפיד לא רלואנטית וחסרת משמעות אדלסון העיד על המתנות שנתן והיתבקש לתת וביבי הודה מעל במת הכנסת שקיבל מתנות ומה לעשות והחוק אומר שאסור לקבל מתנות ועל כל מתנה צריך להצהיר ובכלל יש ועדה שמאשרת או לא מאשרת מתנות. מנדלבליט עיכב מתוך אינטרס של אדלסון והבית היהודי.

ומישהו שיחרר את הקלטת של שרה מ2009 בעיתוי הזה והיועץ שהוקלט ניפטר אז מי שיחרר  למי הייתה  גישה ל ומי עבד במישרד ראש הממשלה ? בנט ושקד ולמי שרה לא מרשה להיכנס למעון ראש הממשלה  לבנט ושקד. עיתוי מעניין ולא זה לא השמאל והמרכז שמפילים את ביבי זה בנט ושקד בחסות אדלסון. הצגת התמיכה שלהם לא  אמינה בעיני  והנה עכשיו בנט אומר הציבור לא אוהב מקבלי מתנות ונחכה ליועמ"ש. מנסה לסגור את הקצוות שעבד עליהם הרבה ..

ביבי אחראי למעשיו ויש חוק ואי אפשר לעבור על החוק.

איך אמרה לא מזמן פעילת ליכוד מטבריה ביבי התחנף לעשירים והעשירים הפילו אותו.(כתוב למטה בזמן אמת.)

13.2.18 שעה 23.36

המלצות המישטרה בענין ביבי חשד לשוחד בתיק 1000 ו2000

ביבי צריך להתפטר כי בגלל החקירות הוא סחיט. הוא סחיט כבר למעלה משנתיים מאז שהחלו החקירות. כל ההתנהלות של הקואליציה באמצעות חוקים ובאמצעות הסתה נגד שומרי הסף בית המישפט העליון  היו והתאפשרו כי ביבי סחיט בגלל החקירות . כל יום נוסף של ביבי בשלטון יאפשר עוד סחטנות ומעשים שמובילים עוד לאובדן הזהות הישראלית כפי שחוינו בשנתיים האחרונות.

אז החברים העשירים של ביבי שהוא כל כך דאג לשפר אותם הפילו אותו. מילצ'ן מיסתבר הופיע לחקירות בלי עורך דין ושפך עדויות על המתנות ואדלסון שפך עדות קריטית שביבי ביקש ממנו לצמצם את פעילות ישראל היום ורק כשהפרשה התפוצצה הוא הבין למה .

לדעתי החקירה היתעכבה. כי מנלבליט עיכב אותה ולמה?  כי הוא שומע בקול בנט ושקד וכי העיתוי להפלת הממשלה לא התאים לבנט ושקד הם עוד רצו להעביר כוחות לטובתם לפני שישטלתו על ראשות הממשלה.(הרי מנדלבלבליט שהיה מודע לכל שלבי החקירה יודע שתיק 2000 חלש ובכל זאת יצאו בשוחד העדות של אדלסון היא שהכריעה)

ואדלסון אמר כנראה חכו לעיתוי המתאים בינתיים תחוקקו.ביבי חושב שהוא שולט אבל כבר הרבה זמן בנט ושקד בחסות אדלסון מפילים אותו.הליכוד נופל בפח שטמנו לו והעם נופל ביחד איתו. זוהי דעתי .כדאי לשים לב שהרבה פעמים חברי הליכוד הצביעו בעד חוקים שאמרו אנחנו יודעים שהציבור שלנו לא מעונין בהם.

שמעתי שירון לונדון הזכיר את מקיאוולי בהתיחסות להתנהגות של ביבי אבל אמר שמקיוולי לא ניתפס בניגוד לביבי . הענין הוא שזה לא מדויק. מקיאולי שהיה אלוף הבריתות הימר על ברית עם הצד שהפסיד . פירנצה ניצחה והמדיצים עלו לשלטון והם עצרו אותו  למעשה הנסיך וההוראות לשלטון ניכתבו בכלא והוא קיווה שיחזור לשלטון אבל הוא מת וזה לא קרה.זה אם זיכרוני אינו מטעני.( שלא ישמע כאילו אני מאחלת לו שימות חס וחלילה אפילו לא מאחלת שישב בכלא מבחינתי שיסע לאמריקה הוא מאוד אמריקאי כמו שוינרוט שמבלה איתו שעות ושנים אמר עליו. כל מה שרע באמריקה הוא הביא לפה מתחילת כהונתו.ושיקח איתו את שימחון.)

ומה עכשיו? הקואליציה צריכה להחליט כבר עכשיו על מועד לבחירות בלי קשר לחקירות כי כל חוק וכל מעשה יהיה מוכתם בשיקולים זרים ומוזרים ומאופינים בדם רע.

העם צריך להחליט לאן פנינו ולבחור את מנהיגיו מחדש. אי אפשר לנהל מדינה ועוד כמו שלנו בלי אמון הציבור.

 

 

 

11.2.18

בעיה

דמוקרטיה מניחה שאנשים לא משקרים.

היום רביב דרוקר אמר ליעל דן שביבי וחבורתו מעסיקים אנשים בתשלום שיכתבו ויגיבו ברשתות החברתיות ויציגו את דף המסרים שלו. אז זה כמו ביביתון ישראל היום והענין הוא שרוב האנשים לא מודעים לזה שזה קורה גם ברשתות החברתיות. ביבי צועק שסורוס מממן את פעילי הנגד גרוש ,מה שהתברר כשקר אבל אין לו בעיה לפזר שקרים ופרופילים פיקטיביים ברשת. האם זה חוקי? מאיזה תקציב ואם חוקי אז לא ישר ואם אי אפשר להלחם בזה אז האם האופוזיציה צריכה לעשות כך גם . כי לי נראה שא. הם מיצגים מיעוט אבל רועש ומשפיע. וב.אי אפשר יהיה לנצח את הבחירות כי הכל שקרים לא רק הפוליטיקאים גם הפרופילים הפיקטיביים שיש להם אינטרס כלכלי שמדברים על נושאים פוליטיים וחברתיים .בעיה.

כל הרעיון הדמוקרטי מבוסס על שקיפות שלטונית.אין להקל ראש בבעיה הזאת .היא הגורם  המכריע.

 

2.2.18

על מלאך ההיסטוריה לוולטר בינימין  ופאול קליי ול ג.ע.

ציור קטן  של פאול קליי למעשה רישום מהיר נראה דומה לחריטות וציורי האדם הקדמון במערות. זהו ציור חיזיון של מלאך ההיסטוריה.זהו הרישום שעליו כתב ולטיר בינימין את מלאך ההיסטוריה.

מתי פגשו בו פאול קליי  וולטר בינימין ומתי אפשר לראות את מלאך ההיסטוריה? לדעתי בשעת תבוסה אדם מרים מבטו למעלה ושם עומד לו מלאך ההיסטוריה.

ומה הוא אומר לו? לדעתי  אנשים חושבים שהוא אומר לו " אני מאמין בך" אבל אני חושבת שאומר לו "אני מאמין לך" .זהו מלאך ההיסטוריה.

מהי אותה תבוסה שחש וולטר בינימין אותה שעה. השואה.הוא הבין שהייתה תוכנית מוקדמת. הוא הבין בהלם את התכנון המוקדם . פגש את מלאך ההיסטוריה ואמר לעצמו מה?! ואז הוא מת.הוא לא אמר למה ?

אין טעם לשאול למה ? כי כל המהויות כולן משחר ההיסטוריה מובילות למישפט אחד בלבד ואהבת לרעך כמוך.אז איך קורית ההיסטוריה? בגלל שתמיד יש שאלת האיך? והצגת האיך או אופן הצגת הדברים היא אינסופית.ההיסטוריה קורית כי יש אנשים שחושבים שאפשר לשלוט באיך? זה לא עובד ככה. אי אפשר לשלוט באדם אחר במחשבותיו . בני אדם הם חירותניים ונעים באינטראקציות אינטואיטיביות לפי מה שעומד לנגד עינהם ברגע מסוים בזמן.אינטואיטביות ריגשיות וגם דדוקטיביות.

 

המלצת קריאה סוכנות הבילוש ההוליסטית של דריייק ג'אנטלי של דאגלאס אדאמס וגם כדאי לצפות בסידרה שנעשתה על פיו והסדרה כנראה נעשתה על פרקים או ספר נוסף בסידרה שעדיין לא תורגמו. בכל אופן כדאי לצפות בסידרה וגם לקרוא את הספר.

 

31.1.18

של מי המדינה הזאת?

הרבה קללות עברו בראשי היום כשראיתי את התוכנית הכל כלול של סיון כהן.

הרבה חיילים משוחררים כבר שנים קיבלו  הודעות שבה הם חייבים כסף לצהל בין מאות לאלפי שקלים בגלל חופשות לא מנוצלות ? לא ממש הבנתי אבל היה ראיון עם אל"מ מופ"ת שהסביר שהם חייבים ובמידה ולא ישלמו יהיו עיקולים. סיון ניסתה להסביר לו בהלם שמדובר בחיילי צה"ל משוחררים כבר שנים ובכלל לא ידעו שהם חיבים והוא בשלו כאילו לא הבין ועשה אז מה?

כשהממשלה הזאת מעלה לעצמה את השכר הם ניטפלים ל משוחררי צה"ל שסיפרו שבקושי משלמים משכנתא ויש להם חובות וילדים.הם גונבים מיליונים מכספי הציבור מספרים שהמדינה עשירה ופוגעים בעניים זקנים ונכים ועכשיו גם בחיילים משוחררים?יאללה לכו תצביעו להם עוד פעם.

פוגעים בחיילי צה"ל ואח"כ רוצים שאחגוג 70 למדינה. באמת ? לא רוצה. קחו את התוספת של ה100 מיליון שקיבלה מירי רגב בעבור החנופה שלה ותיסגרו את החוב של החיילים.

הרבה מאוד קללות עברו בראשי היום. תסדרו את זה.

31.1.17

חיים גורי ניפטר היום. בפוסט אינדיאני אינדיאני בתחילת האתר הזה העליתי מחשבות ואת הראיון המעניין הזה.

 

חיים גורי המשורר הלך לעולמו יהי זיכרו ברוך.

29.1.17

פרו"פ משה הנגבי ניפטר היום מסרטן וזה קשה מאוד.הערצתי אותו ואת חוכמתו.פרשן מישפטי משיכמו ומעלה, מבריק,בעל ידע רב, הביא תקדימים מפסיקות חשובות של בג"צ ופירש אותם לנוכח נושאים עכשויים והיה בעל יושרה יוצאת דופן, אישיות מעניינת שתמיד אהבתי לשמוע ברדיו ובטלויזיה.

הדבר הכי קשה שאני מדברת עליו הרבה הוא הניסיון של איילת שקד לפגוע במעמד בית המישפט העליון. היא אומרת שהיא רוצה שהכנסת תחוקק ושבג"צ לא יתערב.בג"צ הוא שומר הסף הכי חשוב בדמוקרטיה.מה שקורה עכשיו למשל בפולין הוא  לאחר פגיעה בבתי המישפט, המיפלגה הלאומנית קיצונית חוקקה 13 חוקים מאוד מסוכנים. זאת הדרך של שקד משכתבת את ההיסטוריה.השבוע בועדה שבראשות קיש התקיים דיון על הרגולציה וחלוקת המשאבים בגופי התיקשורת . קיש שכבר בא מוכן עם רעיונות מטורפים מהלוביסטים הכניס הרבה עיזים ,אז נציגת מישרד המישפטים עצרה אותו ואמרה לו זה לא יתכן מה שאתם עושים פה יוצרים חוקים בלי עבודת הכנה וחקירה. קיש צעק עליה גם מנדלבליט אמר אח"כ מה אתם עושים? ושקד שרת המישפטים שיגרה שליח שנזף בנציגה המישפטית והורתה להמשיך בחקיקה.שרת המישפטים מסוכנת אין לה שום הבנה במה קורה כשאין הפרדת רשויות וכל אחד חוטף מהעוגה כאילו שמדובר בעוגה ולא בחיי אדם וחברה.

כולם מוטרדים משרה היום אבל שרה זה בעיה  במעון ראש הממשלה בעיה מישפטית מטרידה שתיפטר איכשהו אבל הבעיה של שקד ובנט הרבה יותר חמורה. פגיעה בבג"צ יש לו השלכות על כל נושא ונושא ועל כל אזרח במדינה ויותר מכך עתיד המדינה.

בכל דרך יש סימנים ולאן זה הולך כמו שאמר אומברטו אקו הפילוסוף כשחקר את הימים של לפני ימי מילחמת העולם השניה וכתב את 14 הסימנים שקדמו לה שמתקיימים גם היום ומצביעים על פאשיזם.הדרך של שקד הקצה שלה זה חורבן הבית .

משה הנגבי ניפטר היום האיש שראה אחורה קדימה ולצדדים ולא רק באינטואיציות אלא גם בידע רב.

אוי אוי זה קשה יהי זכרו ברוך.

 

25.1.18

תרבות

המממ.. אולי אתחיל בביאליק שאמר בתחילת ספר האגדה שהמטרה בספר כזה היא לגשר בין ההשכלה תנועת ההשכלה לבין החסידות והיהדות בא"י וזאת כאמור בעזרת השפה העברית והתמודדות מידרשית מול האגדה היהודית.ותפקיד האומנות ספרות שירה תרבות תהפכם לישראלים

ומכאן אעבור לאורי אבנרי שאמר לפני שבועיים שהיהודי המיזרחי הפך לשונא ערבים וזאת למרות שחי במחיצתם מאות שנים. אזהו שלא מדויק ולא נכון היהודי המיזרחי שעלה לארץ בתחילת קום המדינה לא שנא ערבים הוא חי פה והיה חלק מהמאבק הלאומי לאורך דרך למעשה בגלל שהייתה מדיניות של כור היתוך המיזרחי הייתה לו את הזהות לפי החזון של ביאליק. הוא היה ישראלי ורק בתרבות שירה וספרות ויצירה הוא התמודד עם מה שהוא בא ממנו ומה שנוצר פה.כל היוצרים המיזרחיםחיו במתח הזה של כור ההיתוך וממנו יצרו.אין ילד ישראלי מיזרחי שלא הכיר את שירת ביאליק רחל אריק אינשטיין שלמה ארצי חיים חפר עמוס עוז יונתן גפן ועוד..אבל היצירה שלהם בהחרח הושפעה מהם אבל הם יצרו תרבות מיזרחית . המתח הזה בכור ההיתוך התבטא ביצירות התרבות המיזרחית.

המיזרחיים יצרו את המהפך הפוליטי בגלל הקיפוח הכלכלי ואז נוצרה ש"ס שניצלה את הקיפוח אבל במעשיה כלומר מערכת החינוך שלה העמיקה אותו. אבל אבנרי הרב עובדיה לא היה לאומני למעשה הוא היה בעד שלום תמורת שטחים בתקופת אוסלו. ומרץ יכלו לשבת עם ש"ס באותה ממשלה.והשינוי נוצר כתוצאה מהאכזבה והפיגועים.מה שדרעי עושה עכשיו ההקצנה שלו לכיוון הליטאים אין לה ולו דבר עם המיזרחיים זה שימוש ציני לצרכים פוליטיים.אז לא המיזרחיים לא שונאים ערבים. הם לא נותנים בהם אמון וזה שונה לגמרי משינאה .המיזרחי דורש הוכחות ובצדק בהיגיון.

ועכשיו לעליה הרוסית של שנות ה90 ששינתה לגמרי את המאזן ה50 50 ימין ושמאל כיון שבבת אחת הגיעו מיליון עולים שמיד הצביעו ימין והיו די מיליטנטיםבגלל האנטי דוווקא לתרבות שממנה באו.עכשיו פה הם לא זכו לכור היתוך ונתנו לדברים להתגלגל כי בכל הנושאים המדיניות הייתה שכוחות השוק יקבעו כך שהם נישארו חברה סגורה וגם כיום כמעט 30 שנה אחרי מדברים אליהם כעולים חדשים ויש להם מיפלגת עולים של ליברמן.תישאל מיזרחי יגיד לך שהזהות שלו ישראלית . תישאל רוסי לא בטוח מה תהיה תשובתו.תישאל רוסי שעלה בשנות ה70 גם הוא יגיד לך ישראלי. רק זה של שנות ה90 לא ממש גיבש זהות כי לא היה לו המתח הזה של כור ההיתוך.

ולא צמחו מהם סופרים ויוצרים שמיתמודדים עם הזהות הישראלית.יש אחת סופרת ומשוררת בשם ריטה קוגן שעושה זאת בצורה מופלאה מיתמודדת עם הזהות הכפולה שלה.אולי יש עוד אבל הם מעטים.ויש לנו בעיה אי אפשר לאמר שאין בעיה אם אחרי 30 שנה עדין רואים את עצמם וגם ניתפסים כעולים חדשים.

יבואו הבני הבליעל חסרי התרבות בקואליציה הזאת ויאמרו מי בכלל יקבע מהי תרבות ומהי תרבות ישראלית וכך הם מוחקים את התרבות הישראלית כאלו לא הייתה כאלו לא גדלנו עליה.

נכון יש מיתוסים שגדלנו עליהם והם שיקריים ולא עומדים במיבחן המציאות. חבר בן גילי אמר לי מה פיתאום ספרות ותרבות אצלנו אני זוכר רק התעללויות . אז זה גם נכון אבל זה היה בקצוות והלך הרוח הכללי היה חתירה לתרבות אינטגראטיבית. ומיתוסים גם אם שיקריים והומנים רק לכאורה ולא באמת- תפקידם היה ליצור זהות יהודית ישראלית שלא מפקירה אף אחד.

מה שעושה הממשלה הזאת כבר הרבה שנים היא מחיקת תרבות ישראלית שכבר נלחמנו עליה וכבר אנשים נפלו בגללה וכאילו הם רוצים ליצור היסטוריה חדשה אחרת. השרה שקד בכנסת מקריאה היסטוריה אחרת. היא מוחקת את הדמוקרטיה הישראלית . ומירי רגב שרת התרבות היא מוחקת את התרבות ואת המתח שבין הגבוה לנמוך שרק בעזרת המתח הזה או כפי שביאליק ניסח ה"מידרש הזה " נוצרת תרבות.שלא לדבר על זה שהיא מוחקת את הזהות הישראלית של המיזרחיים.מנפנפת בפטריטיות ובדגל אבל כמו ש"ס לפניה מוחקת את כל מה שהוא ישראלי.וליברמן נוח לו לקבע את הרוסים כעולים חדשים. הוא מעולם לא עשה שום דבר למענם .

והעליה האתיופית בגלל הקשיים הטבעיים שלהם הם בעצמם מנסים להשתלב חתיכת מילחמה. מקשים עליהםונוגשים בהם והם עושים מאמץ להישתלב.

לאזרחים חשוב ביטחון וביטחון כלכלי אבל בלי תרבות וחינוך אין ביטחון וביטחון כלכלי -זה ניגזרת.והם דואגים רק לביטחון הכלכלי של עצמם ושל הלוביסטים. הלואי שתיפול הממשלה הזאת והחוק הראשון שיעשו הוא איסור דיבור בין ח"כ ללוביסט אין כניסה ללוביסטים ואז הם יעלו בעיות אמיתיות של אזרחים ויטפלו בהם.השחיתות מתחילה בקשר הזה בין ח"כ ללוביסט .

האזרחים יוזמנו לועדות ויהיה דיון אמיתי בבעיות שהם מעלים והח"כים לא יהיו חייבים כלום ללוביסטים.

דוגמא לבעיה היא ספרי מיקראות ישראל ביסודי. פעם המיקראות היו מציגי תרבות איכותית במשך שנים היה ביאליק וס יזהר ודליה רביקוביץ אלתרמן יונתן גפן רחל ועוד ועוד מכל הקשת…ואז פתאום החליטו למחוק הכל ולהתחיל מחדש ופירסמו מיקראות חסרות ערך תרבותי כלשהו וכל שנה מחליפים ומבקשים מההורים לקנות מיקראות חדשות ולמה ? כי היו לוביסטים ומישהו הרויח במיכרז ומישהו נתן אתנן זה למה. וכך גדל דור שלא מכיר את התרבות הישראלית וגם יש לו קשיים בהבנת הניקרא.

ובנט ביכלל הרס את המערכת וכבר כתבתי על זה.

 

21.1.18

ואיפה המחנה הציוני היה בהפגנה נגד כפיה דתית באשדוד? לפיד וליברמן לקחו קולות ואתם?

גבאי וחבורתו ציפי ליבני עשיתים יופי של פיליבסטר בכנסת אבל זה לא מספיק את השלטון לוקחים לא תקבלו במתנה . אתם צריכים להיות נוכחים בכל מאבק חברתי והכי רועשים ולא מיתנצלים. אהבתי את הפודקאסט של ליבני אבל ליבני תהיי גם בשטח . ובקשרלמיזרחיים  הסבר אולי אינכם יודעים או התבלבלתם אבל הם מסורתיים אבל ממש לא אוהבים כפיה דתית ושאף אחד לא יגיד להם מה לחשוב ואיך לחיות. אם אתם רוצים את הקולות שלהם תפנימו גפני ושות נעשו קיצוניים ושכחו מהסטטוס קוו אבל אשדוד ודומיה לא יהיו בית שמש .

הם יהפכו את החקירות להוא זכאי הוא זכאי אבל השחיתות גלויה וידועה והתדרדרה להרבה מקומות. קראתי שאומרים שתמיד היו שחיתויות בכל אידיאולוגיה זה נכון אבל השאלה תמיד היא: האם זה כרגע עכשיו מול העיניים שלנו.? אי אפשר לשתוק כשזה קורה בזמן עכשיו.

לענין גירוש הפליטים . צריך להתמודד עם הבעיה של דרום תל אביב אפילו לא ניסו.צריך לבדוק כל אדם  האם הוא יכול לעבוד  האם יש לו ילדים האם יש גופי רווחה וקהילה שמטפלים בהם. גרוש אפשר רק לפושעים  אחרי מישפט או אם ראשי הקהילה והרווחה החליטו שפשע ואי אפשר להציל..בדרום תל אביב צריך לטפל ולא טיפלו לא ברמת השיטור ולא ברמת הרווחה  כי לא החליטו מעולם שזה יעד לטיפול ונתנו לזה להתדרדר. שיתמודדו ויציבו יעדים . אי אפשר בשום אופן גירוש גורף . יש שם אנשים נשים וטף שאפשר להציל. לא חסר בעיות אבל תפקיד המדינה הוא למען אזרחיה   בצורה ההומנית האופטימלית כלומר להתאמץ להשיג הומניות.ברור שיכולים להיות כישלונות וטעויות אבל כשהכונה היא להומניות יש פחות כישלונות ופחות טעויות מאשר כשלא מתכננים הומניות. טרגדיות תמיד יהיו אבל מספיק ליזום טרגדיות גזענות הסתה ופילוג זה יזום.

אם צריך להקטין את כמות הפליטים בדרום ת"א מקטינים ומעבירים את חלקם לאזורי כפר ועבודה חקלאית בכל אופן להתמודד עם הבעיה ולא להזניח את התושבים שברור שהבטיחות שלהם הכי חשובה..

 

17.1.18

ולמה זה מרגיז אותי ? למה אני מיתרגזת כל כך ? כי בתקציב 2018 19 אף שקל לצפון ולדרום כך אמר אברמוביץ בערב שבת. ועכשיו אני שואלת הילדים של מי ילחמו במילחמה הבאה ? של הפריפריה אז איך ינצחו אם לאף אחד לא איכפת מהם מהמישפחות שלהם. אה , אתם סומכים על חיל האויר " מכה קלה בכנף". זה לא יעבוד! יש קשר בין שחיתות לבין עוצמה צבאית שחיתות מרובה צבא ועם חלש.  זה לא החרדים שיפלו במילחמות זה ילדי הפריפריה החילונים או המסורתיים..רק עם שיש בו סולדריות וסובלנות הוא עם חזק.כל החוקים המושחתים והטהרנים הם בגידה בעם.

17.1.18

מושחתים נימאסתם . אתם אפילו לא טורחים לכסות את ערוותכם.  השקרים , מסלול הכסף הכל ידוע. מדינת הלכה שקד ובנט מובילים איזה הלכה בידיוק? האישה משולה לחמור אמר הרב ברלנד ושקד שותקת . סמוטריץ נשים לא צריכות לשרת בצבא ושקד שותקת ומה היא כן אמרה "גפני דיבר לקהל שלו" מכסה לו את התחת. בפועל בעיריות חלשות חוק המרכולים יאוכף והשקר של ביבי ודרעי נחשף. ואיראן של חמינאי זה מדינת ההלכה של שקד ובנט . בדיון על חוק המרכולים שקד הקריאה את מגילת העצמאות. אפס בהבנת הניקרא ואפס בציונות ערכית ואפילו הרב קוק מיתהפך מקיברו אמא שלי בטוח!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! והיא הייתה יהודיה כשרה וגאה. ושקד צריכה לבדוק את הראש שלה . אף פעם לא מגנה על נשים וילדים מה לא בסדר אצלה? ומסלול השחיתות זה מסלול הכסף אני לא צריכה להגיד כלום זה בכל מקום החל מגזירת הגירוש שהם רוצים להביא במקומם פיליפינים כדי שיגזרו קופון חברות כוח האדם ואותה חברת כוח האדם ממנת את הליכודיאדה ואת הפיטורים של עמותת עינב שמטפלת במעונות החסות של ילדים במצוקה. ואפשר להמשיך עוד ועוד.. מושחתים נימאסתם.

9.1.18

פצע מוסר,הרבה מאוד ישראלים חווים פצע מוסר שזה בהגדרה פצע נפשי עמוק כתוצאה ממלחמה  או התקלות בכנופיה אלימה כאשר מיתמוטט כל המערך המוסרי ריגשי שעליו התבססו החיים שלהם עד לאותו הרגע  שבו פצע המוסר השאיר בהם צלקת שקשה להם בכלל להתמודד מולו.

מהי המורשת שביבי נתן לנו בשנות שלטונו הארוכות כתבתי הרבה על העוולות וכולנו מכירים את המעשים אבל מה שהכי כואב זה הדאגה לעשירים ווהזנחה של העם.  כתבתי ואחזור בשנות שלטונו של ביבי יש עליה של %500 בילדים שעוסקים בזנות.יש כתבות גם על חיילים וחיילות שעוסקים בזנות בגלל עוני. עוני איננו רק מחסור בכסף זהו מצב שבו ניפרצים מחסומי המוסר.

ומי מאפשר את השלטון הזה של ביבי? בנט שקד כחלון ליברמן ומנלבליט . איך הם ישנים בלילה? לא ממש איכפת להם. ושקד אישה לא יאמן אבל האישה הזאת הצביעה נגד כל חוק סוציאלי שניסו לקדם אורלי לוי ויחימוביץ למען שיפור מצבם של נשים וילדים במצוקה . באופן עיקבי היא טירפדה ו וחיסלה במו ידיה את הסיכוי של הנשים והילדים לאיזושהיא תיקוה.שידאגו לעצמם. למה הכנסת צריכה לדאוג להם.היא הצביעה יחד עם כל הגברים בבית היהודי נגד. שפחה חרופה האישה הזאת שעומדת בראש מישרד המישפטים.

הקלטת של יאיר שבה הוא מנסה לסרסר בבת זוגו לשעבר והחפצת נשים זאת תוצאה ישירה של המיץ של הזבל של מדיניות הממשלה הזאת בכל התחומים.אובדן דרך. חרטה  איננה מספקת . יש פה בעיה עמוקה של אובדן מוסר שרק מעשים של תיקון יכולים לשנות ולא מילים של אני מתחרט לא התכוונתי.הייתי שולחת אותו לעבודות שירות במעון לנשים מוכות או עם נוער בסיכון שילמד קצת על החיים האמיתיים ערכם וחשיבותם. הוא כמובן יכוללבחור להמשיך להיות זבל לבן ואנחנו להמשיך לעצום עיניים.אז זהו שלא העיניים פקוחות לרווחה והמיץ של הזבל שורף כבר יש כויות וכמו שאמרתי בתחילה ליותר מידי אנשים שגדלו פה  ורוצים משהו אחר

יש פצע מוסר. טראומה.

 

1.1.18

סיפוח? חבורת עבדים תאבי בצע ושלמונים בליכוד שהחליטו על סיפוח. ביבי מפחד ולוקח את העם איתו לאבדון. בוגד לא לפחד להגיד בוגד, בוגד בשלטון החוק המישטרה ובתי המישפט. במדינה מתוקנת הוא היה יושב בכלא מזמן על הפקרת ביטחון המדינה בפרשת הצוללות והפרשות האחרות. אפילו בנט לא האמין שילכו על סיפוח אבל מרכז ליכוד המושחתים החליטו להפקיר את בטחון המדינה.סיפוח משמעותו מילחמה ועוד אחת ועוד אחת ובשביל מי ימותו הצעירים  כדי להגן על ביבי. יותר מטורף מזה לא יכול להיות.סיפוח זה שלטון צבאי ביו"ש.היינו כבר בסיפור הזועתי הזה. 2018 מתחילה אני מקווה שגבאי ליבני לפיד וכחלון וכל המחנה השפוי יעצרו את ההתדרדרות הזאת לתהום. אפילו בנט ניבהל אבל ביבי סינדל גם אותו עקף אותו והלך לרבני ישע ושילם להם שוחד וסיפוח שיתמכו בו במיקרה של מעצר.ואנשי הליכוד כצאן לטבח אחרי הביויהו.

29.12.17

עירית לינור אמרה אתמול "הייתי לא מנומסת ". לא עירית! היית בהמה ברמה של אורן חזן ושות..

ההפגנות הן נגד השחיתות של ביבי ומה לעשות הן לא כדי להפיל את הימין סתם ככה נניח לזה שהימין גנב את השלטון בשקרים והפחדה. השחיתות עצמה היו תחקירים והקלטות והציבור יודע וזה רק חלק קטן מהשחיתות שנעשית אז לא לבלבל את המוח עם השנאה למפגינים  זה חופש ביטוי וזכות הציבור למחות וההשתלחות המופרעת בנשיא הדי ממלכתי זה מצדיק את ההשעיה.

את הצטרפת להתבהמות של אלה שכל כך דואגים לפרנסתם שבוחרים במה שנידמה להם הצד המנצח . הבנתי בנט מחכה לך בבית היהודי כפיה של דעות יש שם וזה הקטע שלך. את אינך מבינה את הסכנה שבשחיתות שלטונית . חוק ההמלצות שעבר הוא ביזיון  הוא מגן על ביבי בפרשת הצוללות ובזק  הפרשות היותר חמורות . ועל הפשע המאורגן.

לצאת להפגין ועירית יש סבון שטפי את הפה ודברי לענין יכולת לאמר חצוף לדעתך אבל עיבית את זה כל כך שהתבהמת.ובנט שתומך בך אעלק שר חינוך.אני בטוחה שהוא לא שמע את ההקלטה של השידור כשקרא לבטל את ההשעיה.אני שמעתי .

29.12.17

רונית מטלון הסופרת ניפטרה היום בגיל 58 מסרטן.אוי סרטן בן זונה.

לפני הרבה מאוד שנים קראתי את ספרה שרה ,שרה ואהבתי מאוד. יש בכתיבה שלה משהו מאוד אנרגטי מיתפרץ וידעני.זוכרת שבנתה דמות גיבורה מאוד מיוחדת אחרת ומרדנית והצליחה לאפיין תקופה תמימה בשמאל כשעדין האמין בכוחו של היחד לשנות את המציאות הפוליטית. אבל מעבר לענין הפוליטי תיאור מערכות היחסים בין שתי החברות והגברים בחייהן היה חשוף מאוד מבחינה רגשית. האמת אצל מטלון לעיתים קרובות פשוט עלתה בדיאלוגים בין הדמויות עד כדי כאב.קצת הזכיר לי את הספרות הדרום אמריקאית המפוארת ברמת האנרגיה והחשיפה.לעומת סופרים ישראלים שיש בהם הרבה תיאורים ורווחים.אורלי קסטל בלום ספדה לה היום  יש בהן משהו משותף ביכולת להציף דברים עמוקים בצורה של דיאלוגים ומחשבות על דיאלוגים.

רונית מטלון עשתה דרך ארוכה ואמיצה והזמן נעצר. אני אקרא עוד ספרים משלה באהבה.

יהי זכרך ברוך  רונית מטלון. אוי.

 

26.12.17

אני לא רואה אףפעם ריאליטי בטיוי אבל תחרויות שירה אני אוהבת. אתמול באקס פאקטור לא נתנו כיסא לשיר ביטון. הזמרת הכי נהדרת שם והכי מיקצועית ומדהימה. עיברי נעשית חרש? מה זה היה?אין דבר שיר יקירה נתת פייט מקסים ושווה ויהיו לך מלא הצלחות בהמשך.ועיברי איבדת אותי לתמיד!

26.12.17

בצפון מישתוללת הכלבת ואת אורי אריאל שר החקלאות מהבית היהודי זה לא מעניין. נו בטח הרי זה לא בהתנחלויות. ובנט קראתי שהוא רוצה לדרג בתי ספר ב"מדד לאומיות" לא יודעת אם זה נכון אבל אם כן פאשיסט. והעיריות נילחמות בחוק המרכולים אבל רק העיריות החזקות במרכז .אלה בפריפריה לא ילחמו הם שקועים במלחמת הישרדות ואינן יכולות להלחם.צריך לבטל את החוק הזה. הוא מפלה בין מדינת תל אביב לפריפריה. התנועה לאיכות השלטון צריכה להגיש בג"צים נגד בנט ומישרד החינוך על ההדתה שלו. שוב בגלל שמההדתה סובלים בעיקר בפריפריה בתל אביב הם חזקים מספיק לשלוח אותו לעזאזל.ואיפה הילדים של בנט ושקד לומדים? במרכז עם מורים וספרים שלא חושפים להדתה ממישרד החינוך רק מה שהם מקבלים מהבית.ביבי ילך אבל שיקח איתו גם את הבית היהודי . בני בליעל!!

 

 

24.12.17

הייתי אתמול בהפגנה ברוטשילד והיה מאוד מרגש וחזק כי אחרי נאום האז מה המלצות של ביבי המפגינים התחזקו במאבקם נגד השחיתות. בענין הגיליוטינה אמר שהיתכון לקטימת הסיגרים חבל שלא הוסיף מלל.צריך לזכור שבנט והליכוד רק מחפשים תירוץ הכי קטן להסתה ואסור לתת להם את זה.כל הרעיון של ההפגנה זה די די לשחיתות של ביבי ודי להסתה שהוא הביא איתו.

ההפגנה בירושליים של הימין שתתחזק. יועז הנדל לא אמיץ מספיק . השחיתות זה ביבי ומרעיו. אבל שאר הנואמים שקראו להחליפו במנהיג אחר מהימין ישר כוח.מנהיג רודף מתנות הוא מנהיג ניסחט . מנהיג שכזה לא יכול להנהיג שום דבר. והבית היהודי בחתירה שלו נגד שלטון החוק וההתנהגות המושחתת של ביבי זה מה שמפיל את ביבי.זה והצוללות שפגע בביטחון המדינה. על האידיאולוגיה יחליטו בבחירות ישרות והגונות.גם הימין כבר מביןשכל כך הרבה  מושחתים הגיע הזמן להחליף אותם. ההסתה של ביבי למחנות גרמה לאובדן אמון הציבור במערכת השלטון אובדן זה הופך כל ממזר מלך והפשע מגיע לרחובות.כשלשלטון לא איכפת מילדים חולי סרטן מנכים זקנים נשים פריפריה חקלאית ובית המישפט העליון אז צאו להפגין ותחליפו אותם.

22.12.17

היום הנשיאה חיות העמידה את שקד במקומה אי אפשר לעבור על החוק אמרה. שקד ובנט עם החוקים שלהם חוק הלאום וחוק להכפפת בגצ שמשמעו עקיפת בג"צ הופך אותנו לאיראן. לא סתם השופט ברק ניסח את הפרדת הרשויות ומתן סמכויות לבג"צ. אנו חיים במדינה שעולות בה לעיתים קרובות נושאים של זכויות אדם. זכויות אדם אלה הם אוניברסלים והומנים ותפקיד בג"צ לשמור עליהם אפילו מהממשלה שעינה צרה ואיננה רואה רחוק או לרוחב ולעיתים מונעת ע"י אינטרסים צרים וזמניים. אז שמחתי שחיות ענתה לה . לא יהיה פה איראן והבית היהודי יצטרך לחיות עם זה אין כמעט נושא שבו הבית היהודי לא ניכנס לחיי האזרחים בכפיה ובנט עוד הצהיר שרוצה להיות מועמד לראשות הממשלה . זאת סכנה אמיתית שדיברתי עליה רבות.

הפגנת הימין בשבת הקרובה של יועז הנדל ובוגי יעלון זה דבר טוב. הם ימין לא ימין קיצוני כמו הבית היהודי. הם לא יעשו הכל להשגת מטרתם והדגש על הכל כמו בנט ושקד. הם יפעילו שיקול דעת. אם הם יקימו מיפלגה אין מניעה לשבת איתם. בשעות קשות היו כבר ממשלות מאוחדות.עם הבית היהודי אין לשבת בשום מצב. בכל אופן על שלטון החוק צריך לשמור.אני לא מאמינה בביטול השלטון . רק בהפרדת הדת מהמדינה בפיקוח על המימסד הדתי הרבנות הראשית שהסתאבה. יש לי הערכה לארון הספרים היהודי אבל אין לי הערכה למימסד הדתי.

השלטון אמור להיות מוסרי והומני ושיויוני והפרדת הרשויות ובג"צ זה יסוד הדמוקרטיה.בג"צ לא אמר שאי אפשר להחזיק בגופות המחבלים הוא אמר שהחוק לא מאפשר זאת ואם רוצים שיחוקקו חוק . אבל בנט ושקד בחרו לתקוף את בג"צ. הכרסום החוזר והאיום על בג"צ של הבית היהודי חייב להיפסק.אמון הציבור בשלטון ניפגע כשיש שחיתות וכשפוגעים במעמדו של בית המישפט העליון.

 

20.12.17

תגובה לפורטונה אלת המזל למב"י

יופי של פוסט ורעיונות.בציור בצד ימין מוגש לה על מגש אולי תרופה אבל פורטנה יודעת שאין זה מספיק ומזמנת בפעמון עוד דברים חשובים שנופלים לה מלמעלה. אין היא תופסת אותם כי אולי יודעת שאפשר להרים אותם אח"כ. היא כן תופסת כד ענקי שנראה עשוי זכוכית כי צויר שקוף. אם הכד יפול הזכוכית תישבר . המשמעות של זכוכית שבורה היא אובדן והתנפצות האמת או רגע של הבנה כלשהיא משמעותית.

 

17.12.17

הייתי אתמול בהפגנה ברוטשילד ויש הרבה מאוד אנשים שיודעים שממשלה מושחתת מובילה לתהום.ואני דווקא יודעת להבחין בין ימין ושמאל אבל זה לא ימין הדבר הזה ששולט בנו ,זה ימין קיצוני . בליכוד אין את חירות וליבראלי יש רק פחד והיכנעות לבנט ושקד הימין הקיצוני ויש שחיתות .והשמאל צריך להתאחד עם המרכז ולהראות דרך אחרת שפויה ביטחונית ולא מושחתת.  . שחיתות שלטונית זה נוגע ופוגע בכל אדם ובכל נושא.

אהפגנה 3

אהפגנה 2

אהפגנה 1

אהפגנה

16.12.17

מגה פיגוע טבע

כבר ניכתב הכל ופורשן המגלומניה הזאת של הדירקטוריון  של טבע והפליא לעשות זאת רולניק היום.טבע ניסתה לשחק במיגרש של חברות הענק וכשלה מדוע? הרי התמונה הייתה ברורה.

הימור עיסקי של אנשים רבי כוח שלא ממש נותנים את הדין על כישלונות. הם ממשיכים בדרכם לתפקיד גדול אף יותר אפילו שמשאירים אחריהם חורבות.

טבע חייבת 40 מיליארד דולר האם אפשר או צריך להציל את טבע. כואב מאוד על האנשים  שיפוטרו כל אחד ואחד מהם.שביתת סולידריות זה דבר טוב , גם אם לא ממש מועיל ורק למראית עין לפעמים גם זה חשוב. בטבע קרוב לודאי שרוצים להמשיך את הטבות המס המופלגות בתמורה להשארת חלק העובדים.לא יודעת אבל נראה לי שזה בור ללא תחתית ולא ממש אפשר להחזיר את החוב העצום.צריך שהם ישלמו את מחיר הכישלון הזה. כל הדירקטורים. צריך לקחת מהם את הכסף ולהשקיע אותו בעובדים המפוטרים בפיצויים ובבתוכניות הסבה מיקצועיות שיאפשרו עבודות חדשות עד שכל אחד ואחד ימצא את מקומו. הבעיה החמורה היא שהמיפעלים האלה זה לא רק העובדים זה גם מעגל שני ושלישי של עובדים שקשורים אליהם.

נכון מאחורי טבע לא עמד טייקון אלא חבורה של דירקטורים אבל ההתנהלות אותה היתנהלות לא היה שום פיקוח למרות שזאת חברה ציבורית שניסחרת בבורסה והמוסדיים שמים שם את הפנסיות של כלל הציבור.מגלומניה של דירקטורים שהרסה מיפעלים ריווחיים. זה קייס סטדי לכלכלנים אבל כמו שרולניק כתב כך מיתנהלים באמריקה הגדולה. למה אנחנו לוקחים מאמריקה את הזבל האידיאולוגי שלהם אני לא מבינה . זה קרה במישמרת של ביבי . זה היה צפוי אבל הממשלה הזאת עסקה בחקיקה של חוקים אחרים יותר מזה הם לפני שנתיים כשכבר היה ברור המשבר כשחתמו על חוזים של הטבות המס לא התנו את זה בשמירה על העובדים.זה היה על השולחן והם לא עמדו על זה. חתיכת מגה פיגוע שהממשלה הזאת אחראית עליו.ולא שלא יעשו את עצמם עכשיו כאילו מנסים להציל את המצב אני אשוחח עם המנכ"ל אמר ביבי..פה המראית עין חסרת ערך.ביבי האיש שוינרוט אמר עליו שהוא לא מבין את הערך של כסף ושהוא

בכלל לא ישראלי אלא ראש אמריקאי.ממשלה כושלת בכשל מערכתי.

וביבי שהתראיין פתאום אמר בזחיחות דעת של יודע כל שהביטקוין זה הדבר הגדול הבא. מה באמת ? הלואי שתדבר על הדבר הבא כאזרח אמריקאי. אמן.

10.12.17

הייתי סקרנית לגבי נאוה סמל שניפטרה השבוע אז קראתי את צחוק של עכברוש .

ספר עדות עמוק וקשה על סיפור עדות של ילדה ניצולת שואה לנכדתה. הסיפור. ישנו הקושי העצום שבלספר את הסיפור ממש אי אפשר ונאוה בגלל הקושי בחרה לספר אותו בחמישה ז'אנרים שונים: סיפור ,אגדה ,שירת אינטרנט, פאנטזיה עתידנית ויומן. הסיפור כאילו נידחף להיספר והזיכרון להעלות ולהימחק באותו הזמן.למה להימחק ? בגלל הזוועה וגם בגלל שהנמענת היא ילדה נכדתה  ואולי גם הדור הזה שיקרא. ריבוי הז'אנרים מוסיף עוצמה ואמת ומחשבות נוספות לסיפור עצמו.סיפור של עכברוש זה כשהאימה מתורגמת למילים. זהו גם רומן אקזיסטניאליסטי במובן שמדבר על מצבו של אדם כשהרוע האכזרי הוא בלתי ניתפס.אי אפשר להבין את הרוע  האכזרי מכל. אפשר לראות אפשר להרגיש אבל לא להבין וכך נהגו גם סארטר וקאמי וברכט בדברם על הימים האפלים של השואה או השמד כפי שכינתה זאת נאוה.

סיפור מצמרר וחזק כתוב חכם וחודר לעומק  שתובע את עצמו להיספר ממש בכוח.

צחוק של עכברוש מאת נאוה סמל.

 

6.12.17

על פרשת אברי גלעד.

בסיפור כפר קוסרא שתקפו מיתנחלים אמר אברי גלעד שהמיתנחלים היו צריכים להיכנס לכפר ולהחזיר להם. נו טוב אמר זאת דעתו בשיחה אמרה לו הילה והאורחת שהן לא חושבות כמוהו.

עכשיו יש שדורשים לפטרו בגין הסתה . לא אהבתי את זה.זה היה בשיחה באולפן לא בפרונטלי מול המצלמה.זה מריח מהשתקה של דעה. אני לא מסכימה איתו אבל ממתי אנחנו משתיקים מישהו עם דעה שונה . הייתה שיחה  ולא מעלה בדעתי שצריך לפטרו לא קיבלתי את רושם שהתכון להסית כמו להגיד מישהו הרביץ לך בגן תחזיר לו . סתמי לגמרי.

מי שדורש לפטרו נא להרגיע.

 

6.12.17

טראמפ הודיע הערב שירושלים היא בירת ישראל והשגרירות תעבור מתל אביב לירושלים. אין ספק שביבי קיבל מתנה חשובה בתקופת השפל של החקירות שלו ושל אנשיו הביריונים.

זה עיתוי מעניין כי בזמן הזה שסעודיה הכריזה שהיא בעדנו והפלסטינאים לא ראויים למדינה . היה צורך למנף את ההצהרה הזאת למהלכים שמובילים לתהליך הידברות כשלנו יש יותר עוצמה פוליטית. בפועל הכרזה זאת של הסעודים לא נוצלה על ידינו והתמסמסה .ביבי והממשלה המושחתת שלו הייתה עסוקה בחקירות ואפילו לא חשבו למנף את ההצהרה של הסעודים לטובתינו. האם ההכרזה של טראמפ הייתה בתיאום עם הסעודים , מלך ירדן וסיסי? לפי התגובות הכועסות שלהם לא. הפרשנים טוענים שכן ושאולי סוכם שקצת יכעסו  למראית עין ואח"כ ירגעו.מממ ..קצת עקום אבל לא יודעת. מקווה שלא ידרדר את האזור לאלימות. ההצהרה כשלעצמה היא חשובה מהבחינה הזאת שכל תהליך מדיני הידברות צריך שהפלסתינאים יכירו במדינת ישראל וכן גם שירושליים היא בירתה. אז טוב מאוד ועכשיו  לאן? ההיגיון אומר שצריך להיכנס לשולחן הדיונים. אלא שביבי לא יכול ולא רוצה הוא אוואנגליסט באידיאולוגיה וזאת ממשלה ימנית קיצונית באידיאולוגיה.כן זאת הזדמנות למהלכים השאלה איזה? ופה חלוקות הדעות בין 2 מדינות לשני עמים לבין השארת הרשות כפי שהיא סוג של אוטונומיה לבין הקיצוניים מהבית היהודי שמדברים על סיפוח. הנושא הזה יפתר בבחירות הבאות לכאן או לכאן. השאלה היא לא ימין או שמאל אלא האם תהיה ממשלה וראש ממשלה ראציונאלי שלא יהיו לו שיקולים זרים ומשונים ושידאג לביטחון ועתיד המדינה.שתי מדינות לשני עמים זה פיתרון נכון אבל הפלסתינאים לא רוצים או יותר נכון התנאים הכי טובים שיכולנו להציע הם לא רצו ונוסף לכך עכשיו איראן בסוריה הגיעה עד הגדר .וחד צדדי זאת טעות וסיפוח גם לא רצוי לנו אז נישאר רק אוטונומיה וצריך לקבוע איך היא תהיה יותר טובה בשבילם משעכשיו.

אולי אני טועה אבל זאת דעתי. אני אחת. בבחירות יקבע הרוב. אני מקווה שתהיה ממשלה אחרת שפויה לא מושחתת ולא דורסנית של שומרי הסף . יהודית דמוקראטית ושיויונית לכל אזרחיה.אולי לא כל כך אפשרי אבל שזאת תהיה ההתכונות. ההתכונות היא ענין חשוב כי זה מבטיח מעשים קטנים אך מיצטברים של סולידריות. במדינת ישראל שיש לה הרבה אויבים סולידריות וערבות הדדית זה חשוב  כי רק ככה אתה יודע על מה אתה נילחם.ממשלה מושחתת לא יכולה להוביל שום נושא.

 

4.11.17

נאוה סמל הסופרת ניפטרה אתמול מסרטן בגיל 63. היה לי עצוב. היא לא הייתה אומנית מהפכנית

בקדמת הבמה אלא אמנית של עשיה תרבותית ממוקדת במה שחשוב היה לה לאמר, על  סיפורים של האנשים שהם המישפחה ודרכם סיפור היסטורי אנושי אישי.מה שענין אותי בה זה ה האמהות שבה . אמהות שהיא נוכחות  ולא רעיון. ענין נדיר.

היא אמרה פעם בראיון אני כמו לוין שמשדר מצחיקה הזכירה לי אותי  שאמרתי פעם תחנת שידור.

יהי זכרך ברוך אישה . נאוה סמל.

28.11.17

ביטן ודודי הרבה זמן האופוזיציה חיבקה אתכם. התיחסו אלכם בתערובת של סלחנות ואיזושהיא חיבה לשאיפות האישיות שלכם אנא אערף אולי בשם האוטנטיות אבל ראבק די אתם מטמאים את הכנסת בגללי חוקים והכינוי ביריונים תואם את ההתנהגות שלכם.חוק ההמלצות לא יעבור בבג"צ גם זה המרוכך זהו חוק פרסונאלי שיפגע לא רק בתביעות נגד ניבחרי הציבור אלא גם נגד מישפחות הפשע וכל מה שיעשה הוא הלשנה והדלפה וסיכון השוטרים.החוק לאי הקלטות של ביטן בעיתי אף הואבכל הרמות של התביעות והתחקירים וגם ברמה האישית אם אדם מאוים אומרים לו תישלוף סמארטפון ותאיים בשיימינג והוא יפחד וירתע החוק שלך ביטן לוקח מהציבור את הנשק הזה שלפעמים הוא הנשק היחידי שיש לאדםכיון שאי אפשר להגיע למישפט בלי הוכחות ראה מיקרה אולמרט שזוכה והשופט אמר מיצטער אין הוכחות ורק לאחר ששולה זקן חשפה הקלטה השופטים שינו את הזיכוי. כל ההתנהלות שלכם מושחתת כיון שפוגעת בשומרי הסף וכחלון שאיפשר את זה היום מאחז עיניים גם בזה ובכל התחומים.

ביטן ודודי עברתם את גבול המוסר מזמן.זה לא אוטנטי סתם ביריוני מושחת ומלקק..

23.11.17

על איילת שקד

בעיקבות עובדה והמקור יותר מידי כוח יש לאישה הזאת שלא יודעת מה זאת אחריות.

יהירות מבית מידרשו של ביבי.אני וכולם אפסים זה מה שהיא מציגה.לבעיות מוסר היא עונה נו ו..

 

23.11.17

140 עובדי נגב קרמיקה  מירוחם מפוטרים ומי שותק ? כחלון שותק. ניסנקורן שותק.מירי רגב שותקת ,דוד ביטן שותק והרשימה ארוכה. 140 עובדי נגב קרמיקה מירוחם מפוטרים שאףאחד לא ישכח את זה ביום פקודה יום הבוחר.

 

 

12.11.17

על מרקוס אורליוס

הרצאה מעניינת מאוד

 

10.11.17

כל כך הרבה חקירות ופרשות שחיתות זה אומר מעבר להתנהלות האישית של ביבי כפי שהתבטאה אצל וינרוט בעובדה יש פה הקרנה לכל המערכת השלטונית והחילחול שלה למטה. יחסי הון שלטון עיתונות חרגו למלחמה הישרדותית שבה כל המישתתפים איבדו את האיכפתיות מהעם.

באידואולוגיה קפיטליסטית חזירית כמו שהביא עלינו ביבי מאמריקה ששם כבר הייתה התמוטטות ולא למדו כלום אז באידיאולוגיה הזאת בקצה שלה יש נשק כי לאףאחד לא איכפת מהאחר כולם לא רואים שום דבר בעתיד. בתקופת הורינו היה משמעות לחסכון , הייתה משמעות ללמידה היתה משמעות לתיקשורת בין אישית.מה שעכשיו יש זה רק תנועה של הישרדות ופחד.

המדינה מיתנהלת כמו תוכנית ריאליטי וכל כך הרבה אנרגיה , הם ממש עובדים בזה כדי לשרוד או כפי שהם קוראים לזה למשול.

האם זה מחויב המציאות קשרי הון שלטון עיתונות לוביסטים יועצים.?  קשרי הון שלטון תמיד היו ואנחנו במחאה  נילחמנו בטייקונים אם כי נראה שהחלפנו כאלה באחרים. אבל ענין העיתונות הוא בעייתי הרבה יותר כי עיתונות היא חלק משומרי הסף יחד עם בתי המישפט, כשאלה מושחתים או לא מתפקדים זה אומר שזה מחלחל למטה לעם,

העיתונות החופשית נוסף לזה שהיא הייתה צריכה להתמודד מול השלטון, מול  המעבר לאינטרנט

היא הייתה צריכה להילחם גם בישראל היום שמופץ בחינם באדיבות ביבי אדלסון. עיתון בחינם.

כל השחקנים הפוליטיים משמאל ומימין איפשרו את זה בכנסת בחוק.   שיאה של שחיתות. ועכשיו הם גם רוצים לבטל את תאגיד החדשות . האיומים האלה החוזרים ונשנים לבקרים זאת ההפחדה הפאשיסטית של השלטון של ביבי. איך אפשר לעבוד תחת איום מתמיד?

אני אשמח לשלטון שלא מאיים עלינו ובכלל לא עובד בלהרוס את שומרי הסף שישקיע באיכפתיות מהאזרח הקטן. לא פוטרת את זה בחשומה ,זה פשע. אפשר אחרת.

 

6.11.17

לא הייתה הודעה .

 

 

03.11.17

אני אנסה עכשיו משהו שעוד לא ניסיתי.

אתה שכתבת כמה פעמים שאתה מיתחרט על ההטבעה , על הגירוש. אני לא יודעת מי אתה אבל אם אתה באמת מיתחרט אני רוצה שתברר על המעקב אחרי ותודיע לי בעילום שם איך אפשר לבטל את המעקב. אני יודעת שאתה יכול  אתה האיש הכי חזק שם. תברר אצל הציירת שהוא בטח צייר ואצל הצלם.אני לא אציע לך שוםדבר בתמורה ,אני לא אחזור לשם לעולם. אתה תעשה את זה כי זה לא משהו שעושים לאפףאחד אפילו לא לאדם השנוא ביותר. כנראה שהייתי שנואה עד מוות למרות שחשבתי שכתבתי  פוסטים מרגשים . אז חשבתי..

להיות טפיל ופושע זה לא דרך חיים ואם השראה חיפשו אני ממילא נתתי את כל מה שהיה לי לא היה עוד.ואם עונש חיפשו wtf.

אני אכנס לשם בעוד שלושה ימים לגלגול השני , תיכתוב לי בפרטי אפילו בעילום שם, עוד שם, אני ממילא לא יודעת מי  הם/אתם מעולם לא הכרתי אתכם רק מקריאה .איך ניפטרים מהמעקב מהמצלמות והתוכנה הזדונית. תהיה אדם בן אנוש. שלא על מנת לקבל תמורה רק כי זה הדבר הנכון לעשות.

אולי אני טיפשה על הפניה הזאת מילא שיהיה.

 

03.11.17

סליחה על האיחור בענין זה , כתבתי על מירב מיכאלי והשויתי אותה לבנט בענין ההורות בקצר שלפני הקודם, עכשיו קראתי את ההבהרות שלה בלא באה לפרק ואני מתנצלת על ההשוואה הזאת ולוקחת את המילים בחזרה . בסה"כ כנראה מילותיה הוצאו מהקשרם ומכיון שמבחינתי תמיד הייתה חביבה עלי , אז סליחה.

24.10.17

הי ליאור שליין, תוכנית מצוינת הייתה לך הערב . עסקת בהטרדות המיניות, בחמוצים,בלפיד הגורו ובוגי יעלון. חריף כהרגלך, רק לא היית צריך להתנפל על בוגי, אמר דיברי טעם, וזה שאתה כנראה למיטב הבנתי חושב שהפיתרון היחידי הוא שתי מדינות לשני עמים, גם אם תחזור על זה עוד מאה פעם לא יהיה נכון ויש היגיון בדבריו של בוגי זה יגרום לטרור קרוב יותר מהטרור מעזה. ונכון שליין גם השליטה על שני מיליון פלשתינאים איננו נכון כי זה יפגע במדינה היהודית דמוקרטית שאנחנו רוצים וגם ימשיך את הטרור. אבל אי אפשר להתעלם מההיסטוריה ומהזמן וממה שכבר נעשה ונוסה וממה שעכשיו הנתוניםשהשתנו כלומר האיסלם קיצוני ואיראן קרובה מתמיד ואין לנו בעלי ברית שיעזרו במיקרה מילחמה. לכן עלינו להיות חכמים יותר ופחות לקחת סיכונים ולאפשר מדינה פלשתינאית כרגע זאת טעות ,אולי בעתיד הרחוק כשהתנאים ישתנו אבל בקדנציה הבאה טעות.

חשבתי שהאפשרות היחידה היא ללמוד מהבסקים. הבסקים עסקו בטרור בדרישה לעצמאות והם הפסיקו והגיעו להסכם שנישמר כבר כמה שנים ובהסכם זכו לסוג של אוטונומיה כלכלית.

הפלשתינאים לא בטוחה שהעצמאות חשובה להם חשוב להם יותר מצבם הכלכלי ויש סיכוי שיהיו הגיוניים ויסכימו לאוטונומיה והקמת תשתיות כלכליות בעזרת כסף סעודי למשל.

בגלל שבעבר סירבו למהלכים מדיניים מרחיקי לכת שהוצעו להם אני חושבת שמאבקם הוא לשפר עמדות יותר מאשר הצהרת מדינה . ואנחנו בראש ובראשונה צריכים לדאוג לאינטרסים הביטחוניים שלנו ולתת להם להכריז מדינה בזמן הזה לא משרת את זה.שטחים תמורת שלום לא הגיוני עכשיו , זה נוסה. לא לעשות כלום כמו שביבי עושה זה גם טעות. הפיוס בין הרשות לעזה צריך להבין מה המשמעות של זה. בכל אופן לדעתי צריך לבדוק איזה הסכם הבאסקים השיגו ולנסות את זה.

בוגי היה בסדר גמור לדעתי.

 

18.10.17

מה קרה למירב מיכאלי? נראה לי שהפנימה את מעורבות היתר של השלטון בחיי האזרחים ואימצה אותו.היא רוצה שהשלטון יתערב בהורות?אוי גוואלד! אין היא שונה מבנט עם ההדתה שלו.במדינה דמוקראטית יש סוכני חיברות מערכת החינוך אמורה להיות פלוראליסטית והומנית

ותפקידה לעסוק גם בנושאים ערכיים סוציאליים. יש מישרד הרווחה ועובדים סוציאליים יש המועצה לשלום הילד. כל אלה תפקידם לעזור להורים ולא להיות הגורם שמכשיל אותם.

עם הממשלה הזאת והשלטון הזה שנימשך כבר הרבה שנים הם רק מכשילים את ההורים וממלכדים אותם בכל הנושאים הקיומיים. ולך תתקן..

18.10.17

הטרדות מיניות נושא כאוב וקשה .תמיד היו הטרדות מיניות אבל עכשיו א. יש חוק וב. שומעים על זה יותר ברשתות.זה נימצא בכל מקום גם במקומות כמו אוניברסיטה או מקום עבודה הייטקיסטי.צריך לתקוף את הנושא בכל הרמות ברמת הענישה שלא קיימת וברמת החינוך שגם חסר. ההחמרה של הבעיה בשנים האחרונות בישראל נובעת לדעתי גם ממדיניות ימנית מיליטנטית ,שמרנות ודתיות. יש קשר ישיר בין זה לבין פגיעה במעמד האישה. כשהשלטון כוחני ודורסני הראשונים להיפגע הם הנשים הילדים והזקנים. איך הייתי מגדירה הטרדה מינית א. אין לגעת באישה שאינך מכיר וב.אם האישה אמרה לא! והמשכת להטריד זוהי הטרדה מינית . במקומות עבודה אסור להטריד.נשים באות לעבוד ולהתפרנס לא להיות מוטרדות.לא אמרתי פה דברים שאףאחד לא יודע אבל היה לי חשוב להשמיע את קולי בענין הזה . הייתי צריכה לכתוב אלפי מילים אבל למה זה לא ברור?

18.10.17

אני אףפעם לא נתתי עצות אישיות לאנשים.אני לא קואצ'רית וחסרת ידע בכלל כדי להשיא עצה בנושאים אישיים. יש לי את ההתמודדויות שלי ואסקפיזם מהסוג הנותן עצות לאחרים אינו חביב עלי.יש כאלה שזה התחום שלהם שיבורכו. לא אני .לא התחום שלי.

15.10.17

נתניהו מישתלח במפכ"ל המישטרה במדינה דמוקראטית. הוא מרגיש דיקטטור כנראה ,כי הוא מילא את כל הרשת ואת כל התפקידים באנשי שלומו בשכר אז הוא מרשה לעצמו להישתלח במישטרה במדינה דמוקראטית והרגע גם הודיעו שהם רוצים לבטל את התאגיד עוד צעד לחיזוק הדיקטטורה שלו.

12.10.17

שמעתי שאראל מרגלית פרש מהכנסת המממ פריולג במאבק נגד ביבי ובנט לא פורשים עד שלא מנצחים.צר לי לא הבנתי את הפרישה הזאת.אני תמכתי בו בסיבוב הראשון וחשבתי שיכול לנצח את ביבי ומיפלגת העבודה העדיפה מישהו מבחוץ לא הבנתי את זה אבל כבר היסטוריה.

חבל!

1.10.17

מאבק קשה בברצלונה חביבתי. לא יודעת מספיק על המאבק הזה בשביל להביע דעה. אלמד ואשוב.

1.10.17

שם  – הדרקונית עם הזנב הארוך חוזרת לאיטה וזה דבר טוב מאוד. לא נראה לי שיפגעו בה שוב , הבינו את ערכה הרב.

פה – עדין אותו המסר לא לחיות חיים של אחרים.

29.9.17

חייבים להגיד לבנט לא! זה בנפשנו . איך הוא מעז לתת לעמותה דתית נוספת מהכותרות היום להיכנס לחינוך החילוני. איך הוא מעז? אסור לשתוק על זה הוא מגדל לנו דור אבוד. דור שהולך אחורה בנות שילמדו שמקומן בבית לגדל ילדים ותפקידן לשרת את הגברים.זה מה שהילדה שלי סיפרה אתמול . השמים רועדים ואסור לשתוק צריך לתבוע אותו. צריך להרעיד פה את המדינה על ההדתה במערכת החינוך. אל תיגע בילדים שלנו עם הדת שלך חתיכת  מטורף בנט.תאשפזו אותו בכותונת משוגעים אמן!

15.9.17

לא הרגשתי טוב בימים האחרונים. הייתה לי סוג של שפעת אבל עכשיו יותר טוב והבראתי.

לא רציתי להתעצבן והיו הרבה דברים מעצבנים בכותרות השבוע החל מהחקירות דרך גברת רגב הניכבדה שנישגב מבינתי איך היא יוצאת נגד סרט שהיא לא ראתה.למשל בענין המשוררת הפלשתינאית קראתי שהיו שזעמו על מעצרה אבל אני שמעתי את השיר בקולה וזהו שיר שקורא לטרור אז טוב שעצרו אותה, לעומת זאת את הסרט פוקסטרוט לא ראיתי אבל גם מירי רגב לא. אני מאמינה שהבמאי הישראלי והשחקנים הישראלים לא היו עושים סרט שפוגע במדינה או בחילי צהל והסצנה המדוברת היא חלק מתמונה גדולה יותר ואנושית יותר של כל הסרט המינימום הנידרש הוא כאילו לראות את הסרט לפני שפותחים את הפה . טוב שלא הזמינו אותה לטקס היא רצתה לנצל את הבמה למלחמות שלה על חשבון הסרט. יפה שאמרו לה אל תבואי לא הוגן ולא ישר ולכי לראות את הסרט.

על פרשת דרעי גואטה . הממ.. דרעי יורד מכוחו והוא נעשה קיצוני יותר ויותר וליטאי יותר ויותר

דרעי ניבחר לכנסת הזאת על טיקט השקופים לא החרדים. הוא לא עשה כלום למען השקופים רק שחיתות לביתו והתחרדות קיצונית. מרגיז שהוא רימה את הקשת המיזרחית שהאמינו לו והצביעו עבור השקופים.רמאי. דרעי ושס מקבעים את הקיפוח של המיזרחים ואסור היה להצביע עבורם. גם רגב את ביטן בע"מ מקבעים את הקיפוח. המיזרחיים למרות הגזענות והקיפוח רצו ליצור בישראל ישראליות חדשה ולא מרוקו שניה ורבים מהם הצליחו בכך שס היא מעצור וגם הליכוד שלאתמך  בפריפריה זה מעצור. דווקא בתרבות לא היה קיפוח איפה הקיפוח בא לידי ביטוי באקדמיה מעטים ניכנסו אם ביכלל ופתחו להם מיכללות שאינן שיויוניות ברמה האקדמית שלהן ורק לאחרונה הם מצליחים להדביק את הפער אבל אז שוב נותרת הבעיה של התעסוקה בפריפריה וכולם נוהרים לת"א.

ומה עומד מאחורי הסכמי הגג של הערים. תקציבי ענק שנלקחים ממינהל מקרקעי ישראל שזה של כולנו ומחוץ לתקציב המדינה לטובת הרשויות המקומיות לתוכניות חדשות אלא שבפועל יהנו השכונות החרדיות הישנות על חשבון הזוגות הצעירים החילונים.זוהי  העדפה לחרדים בבנית דירות חדשות והמחאות כבר מיתרחשות בערד בהרצליה אבל  רוב האנשים ברוב הערים עדיין לא ממש מבינים את המהלך אחרת היו יוצאים לרחובות במחאה בהמוניהם.כי זה הגדלת פערים.

כל כך הרבה משימות ואתגרים יש לנו והזוג המלכותי עסוק בחקירות ובנסיעות לחו"ל.

והיום שיא השיאים בנט ושקד החליטו לקדם חוק שיצמצם את בג"צ ושהכנסת לא תהיה כפופה לו. בג"צ ביכלל לא אקטיביסטי ו90% מהעתירות נגד המדינה נידחות ורק 4% בנושאי דת מיתקבלות ו6% בנושאי ביטחון. אבל את שקד ובנט זה לא מעניין הם רוצים לפגוע בכוחו של בג"צ כלומר שהבית היהודי אלקטוראט קטן שסוחף את הקואליציה המפוחדת יקבעו בעניני זכויות אדם. הd9על בית המישפט העליון

ימים חשוכים. ביכלל לא רציתי לכתוב על זה.פעם הייתי יוצרת וממש מעט כותבת על אקטואליה

אם זה היה ממש בוער או בזמן בחירות.

בדר"כ כלל הייתי מגיבה אצל אנשים אחרים שהיו כותבים על אקטואליה ואני תפקידי היה אחר יצירה מחתרתית אבל פה זה לא קהילה ויוצא שאני מיתעסקת באקטואליה הרבה .

עכשיו זמן ציור לא יודעת מה יצא אבל יש לי כבר שם. תמיד השם הופיע אחרי היצירה הפעם

הופיע לי שם לפני היצירה.

11.9.17

מיכה קירשנר ניפטר היום. הצלם שהכניס את מדיום הצילום למוזיאון, זה שההכניס לארץ את הצילום המגזיני ברמה הגבוהה ביותר בעיתון מוניטין וחדשות בשנות ה80, לא היה שוםדבר כזה לפניו, תרבות גבוהה שהייתה רק במגזינים בחו"ל אבל לא בארץ,מעבר לזה אדם עם מודעות חברתית ועסק רבות באמירה הומנית בעבודתיו, תמיד צילום מעורר השראה ומחשבה והזדהות

הוא היה סמל בשנות ה80 סמל לעשיה צילומית אומנותית וחברתית אחרת כזאת שגם איכפת לה  אני אהבתי את האיכות ואת האדם שמחוץ לאומנות היה פרטי ושקט.

לפני שנתיים ביקרתי בתערוכה שלו על פמיניזם נושא שהעסיק אותו לאחרונה לאור הפגיעה במעמד האישה. הצילום שבו הוא נראה כאישה לקוח מתערוכה זו. תערוכה חזקה וביקורתית.

מיכה היה השראה  ,הקפיד על דיוק והתאורה תמיד תאמה את נושא הצילום.בנה סיפור וסט.

אדריכל של הצילום הישראלי.

מיכה קירשנר  יהי זכרו ברוך

 

 

11.9.17

הוריקן אירמה נראה כמו סופעולם בשביל מיליוני בני אדם שם בפלורידה

10.9.17

קראתי הרבה סיבות שהם כתבו למה מגיע היה לי להרצח אני אתעכב על האחרונה כי האחרות הזויות  שלא לאמר מטורפות ואין מה ללמוד מהן. מיסתבר שיש אנשים שחיים ע"פ הדשא של השכן ירוק יותר זה נותן להם מוטיבציה . ואני איך אני מעזה לא לחיות לפי זה. אני בכלל לא ידעתי . לא עלה בדעתי לא לימדו את זה בבית ספרי ולא הבנתי. אם מישהו היה עושה שופוני יא נאס הייתי מחייכת ומברוק בכלל לא הייתי חושבת שום דבר מעבר לזה. נידמה לי שמאיר אריאל כתב על זה על הזעם שמישהו מרגיש כשמישהו שרגיל לדשא של השכן ירוק ניתקל בשכן הזוי שלא שם לב לזה בכלל והורג אותו מהסיבה הזאת. אגב קיבלתי את הקטלוג החדש מאיקאה ולא מצאתי שום דבר שאני רוצה או צריכה וזרקתי לפח. נו מה אני אעשה .. אני הראש שלי תמיד במקום אחר ואני חיה בהתאם לבן זוגי,ילדי, היכולות שלי הנטיות שלי וקצב הזמן האישי שלי.לא מבינה אנשים שחיים חיים של אחרים קוראת ולפעמים יש להם חיים יפים אבל איך זה קשור אלי? לא קשור. וברכתי

את חייהם מה יש לי לא לברך?שיהיו שמחים למה שארצה שלא יהיו שמחים בעבודתם. הם עובדים קשה על מה שיש להם שיבורכו וגם אם רק התמזל מזלם שיבורכו. לא קשור אלי.

ומה שקשור אלי הגיגי שיתפתי את כולם במידה שוה כך הרגשתי שאני מישתתפת במאמץ החברותי אפילו שאינני חברותית כלל.

אז לא אל תבואו לביתי אינכם רצויים. 30 שנה הבית היחידי בשכונה שלא הייתה לו גדר עכשיו בניתי גדר ויש לי כלב שמירה.וכן הבית שמח כמיטב יכולתינו ניבנה בעשר אצבעות שלי ושלו תודה רבה שהתענינתם. אל תבואו לעולם והלעולם זה הגן המיזרחי .לעולם אל תזלזלו בגן המיזרחי שלי. לעולם אל תדברו איתי או עלי.

 

05.09.17

פרשת הצוללות היא פרשת שחיתות חמורה של ביבי באמצעות שימרון שטייניץ אבריאל וצ'ייני

שבה עשו הסכם עם טיסנקרופ הגרמנית לרכישת צוללות וכלי שיט כדי ללהרויח הון אישי. הפרשה התפוצצה בזמן אבל התמורה הכספית שהובטחה לשימרון היא 6 מיליון דולר.

הפרשה חמורה שבעתיים כי היא קשורה למיתווה הגז. מיתוה הגז נעשה בפזיזות ולא דאג כלל לאינטרסים של המדינה. ביבי ושטייניץ דאגו למיתוה כי היה להם אינטרס אישי בקנית כלי השיט שיאבטחו את אסדות הגז.

גנור כעד מדינה מפליל עכשיו כל מיני אנשים שפעם עשו איתו עסקים. המישטרה לא אמיצה מספיק להתמודד עם המושחתים הראשיים וניטפלת ל לדמויות שוליות שיש להם שם ותפקיד  כדי לספק את הסחורה לציבור הרוצה צדק. צדק אין פה. כן מודי זנדברג ימני פוליטקאי ויודע להזיז דברים אבל אני נותנת את הראש שלי אם הוא קיבל שוחד. מודי זנדברג סירב בשנים האחרונות לתפקידים יוקרתיים ופעל רק במיסגרת קרן היסוד לטובת הציבור הישראלי.

הכרתי אותו בנערותי למדנו באותה הכיתה ועקבתי מרחוק אחרי ההתקדמות שלו. אנחנו לא מאותו הצד הפוליטי אבל אין מצב לפגם בהתנהלות שלו ואני מאמינה לו כשאמר שגנור פירש את היחסים העיסקיים בינהם בצורה לא נכונה.מודי מושחת ? לא נראה לי.פוליטקאי מהצד הימני

אבל up to a apoint במיסגרת החוק והיושרה.והמישטרה שלא תפיל עליו תיק של אחרים אחרים שהיא פוחדת להתמודד מולם.

03.09.17

תגובה

על המוטיבציה

פחד לא מניע למוטיבציה הוא משתיק מעלים מבריח ממית

.כישלון לפעמים הוא מניע למוטיבציה. המוטיבציה יכולה להיות באותה הדרך בה הלכת או בהליכה לדרך צדדית זה תלוי אם הכישלון או הקיר תפס אותך הכי גבוה שיכולת או שהיית עדין בנקודות התחלה.

פחד איננו כישלון פחד לא קשור אליך למי שאתה או מעשיך הוא קשור לתוקף. כישלון קשור אליך.פחד הוא מנגנון הגנה לא מניע למוטיבציה.

 

המלצת קריאה לגעת ברוח לגעת במים עמוס עוז והדמות בספר אלישע פומראנץ.

31.8.17

כבר שנתיים שבג"צ חלש וההחלטות שלו לא מיושמות. הבג"צ זה הגוף שדואג לזכויות האדם.

השלטון מנסה לפגוע בחוקי יסוד של המדינה וברוח מגילת העצמאות וזכות הקיום של המדינה כדמוקרטיה ראויה שגם תישרוד. אבל הם פוגעים בכוחו של בית המישפט העליון ולא מישמים את החלטותיו.שקד וחבריה בכלל לא מבינים בשביל מה יש בג"צ.ודרעי אתמול כשראה שבסקרים ירד ל4 מנדטים אמראתמול שהוא יעשה חוק ממשלה עוקף בג"צ בענין המיסתננים.

בענין המיסתננים כבר החליטו לפני שנתיים לשלוח את חלקם למדינה שלישית המדינה לא עשתה כלום רק כלאה את חלקם במיתקנים. בג"צ אמר שלשום שאסור לכלוא יותר מחודשיים. זהצעד שמעיד על חולשה של הבג"צ. זה לא שהיו צריכים לא להגביל את הזמן אלא שהיו צריכים לנזוף במדינה שלא ישמה את ההחלטות הקודמות. בתוך ה120 עמודים שניכתבו אתמול היה פרק שהמדינה צריכה לפתור את בעית דרום תל אביב ועל המדינה לפזראת המיסתננים שהוחלט להשאירם בארץ במקומות רבים ולא בדרום תל אביב. אבל הבג"ץ כבר חלש ואינו נחרץ והוא מיתפלפל כדי לרצות את כל הצדדים והבעיות נותרות כפי שהן. בג"צ חלש משאיר את הבעיה הכואבת של דרום תל אביב ולא פותר להם אותה. מספיק לפגוע בכוחו של בית המישפט העליון הבעיות הן אמיתיות ולא יפתרו עם בית מישפט עליון חלש. ובג"צ תילחמו בפגיעה בכם ותהיו יותר מהירים ופחות אליטיסטים ופחות עמודים ותידרשו תשובות של המדינה מידיות. אפילו אם זה לא יקרה עם הממשלה הזאת תהיו נאמנים לתפקידו של בג"צ ואל תתנו שיפגעו במעמדכם ופסיקותכם..

 

 

31.8.17

הוי דוד ביטן, כואב בעיניים לראות אותך מיתרפס בפני הביביהו הזה הדוצ'ה. בטח האישה אומרת לך מה אתה צריך את זה , הם כולם נהנים  ואתה עוד תחטוף אולקוס בגללם, עזובתך דוד הוא לא יתן לך להיות שר רק המצליף שלו הוא כבר בסוף דרכו וכולם מיתכוננים ליום הזה ורק אתה לא מיתכונן אתה רק מגיב.משמאל ומימין הם כבר עשרה צעדים קדימה במהלכים שלהם , הם רק ממתינים לתבוסה של טראמפ, כי עם טראמפ אין מה לעשות. אבל המיזרח התיכון לא יודע לחכות יותר והאויב גם הוא מיתכונן לרוחות מילחמה.אם היית קורא יותר על הימים האפלים שלפני מלחמת העולם השניה היית מזהה את המהלכים קדימה ולא היית תומך בביבי והיית מיתכונן ליום שהוא לא יהיה ראש הממשלה וכן היית מקשיב לאישה שלך ושומר על הבריאות שלא תחטוף אולקוס בשביל מחרחר המילחמה המטורף שמבצע חראקירי אם אני נופל כל המדינה תיפול מה איכפת לי זוהי המשמעות של הנאום שלו אתמול.והתמיכה של ביבי בבנט ושקדזה מה שמפיל אותו לא התיקשורת או השמאל.

30.8.17

לדיויד לויתן

ראיתי בפיסוש את העבודות החדשות "האולימפוס כבר לא מה שהיה פעם" יופי של עבודות מרגשות. היינו פעם חברים וירטואלים לזמן מה עד שהלכת לפיסוש תמיד אהבתי את העבודות שלך והפרויקט החדש מרתק.בחיים האישיים שלך האהבה ענין משמח מאוד מאוד.

אני כותבת לעצמי את זה כי עייפתי מכל הרוע והאיולת וזה משהו נחמד . מזמן לא כתבתי משהו נחמד. ככה סתם.אני אחזור להביע דעה בעניני השעה אבל לרגע עצרתי דום ליופי.

 

 

24.8.17

קראתי שבנט אמר שהמטרה שלו היא שכל ילד יהודי ידע לקורא בסידור תפילה והוא טוען שאין הדתה מה זה אם לא הדתה?. במערכת החינוך הממלכתי תמיד היו תכנים יהודים חגים תנך וכד' ידע יהודי . מה שלא היה זה אהבת השם או אמונה דתית או עבודה דתית כלומר תפילה או ציונות דתית אז את זה בנט מכניס לגנים ולבתי הספר. בנט,הילדים שיכים להורים שלהם  הם אינם שיכים למדינה . אם ההורים דתיים בבית הילדים הולכים לבתי ספר דתיים ואם הם חילונים הם הולכים למלכתי. אסור ליצור מצב של ניגוד באמונה בתוך המישפחה ושמגיע מהמדינה זה יביא לאסון בתוך המישפחות כזה שאי אפשר לתקן.ניגוד באמונה בתוך המישפחות יכול להוביל לאלימות והתאבדויות .

מדהים המעבר הזה מלפני שנתיים כשכולם צעקו חרדים לצבא ולימודי ליבה ולא רוצים חתונה ברבנות ואילו עכשיו, עכשיו בחסות בנט שקד ונתניהו אנחנו בקיצוניות השניה.הם הצליחו בגלל השתיקה של לפיד או אולי הההתחרדות של לפיד. בנט לא מעניין אותו באמת ההתחרדות של הציבור החילוני מה שמעניין אותו זה המנדטים שהנוער המתבגר יביאו לו.

צריך להוציא את בנט מתפקיד שר החינוך ואת שקד משרת המישפטים. הם בכלל ליכודניקים מניפולטיבים שמצאו בבית היהודי מקום לכוח לא פרופוציאלי לדעות של רוב העם הזה.

רוב העם הוא ציוני חילוני מסורתי בעד גיוס חרדים בעד לימודי ליבה ובעד הפרדת הדת מהמדינה.

וענין אמונה ומסורת ומיצוות זוהי החלטה מישפחתית בלבד ולא יכולה לבוא ממערכת החינוך.

וביבי והליכודניקים חושבים שהם שולטים במדינה פחחחחחחח בנט ושקד שולטים והם גרורות כמו במחלה ממארת ויש להם מטרה לקחת את השלטון מהליכוד או מכל אחד אחר.

שמעתי גם את דרעי טוען שהיהודי המיזרחי חלם תמיד על בית מיקדש שלישי הוא רוצה להתחרות בבנט מי יותר יהודי כדי להיות רלואנטי ולסחוט יותר. יהדות המיזרח מעולם לא התענינה בבית המיקדש היה להם רעיון של בתי כנסת.כל המישחק הזה של אז מה שידעו תורה ומיצוות זה לא צורך שמגיע מהאנשים זה צורך שמגיע מהפוליטקאים המושחתים לצבירת הון אישי ופוליטי.

ובנט ושקד מדברים בקול תמים ושקט ומה פתאום וכאילו כלום אבל מאחורי זה הרעיונות שלהם אסון לאומי.

18.8.17

טרור בברצלונה 13 הרוגים ו50 פצועים.דאעש לקחו אחריות . שיעלמו כבר מהעולם הם וכל הטרוריסטים שבעולם. רוצחים. קראתי אומרים אין טוב ואין רע יש הישרדות. לא! יש טוב ויש רע ויש הישרדות. טרוריסטים רוצחים.

 

14.8.17

בראשית.. בראשית חשבו שהזמן הוא קוי לינארי. אח"כ חשבו שהזמן מעגלי אח"כ חשבו שהוא גלי אח"כ חשבו שהזמן יכול לקפוץ או לקפוא להעצר או שהזמן יכול ללכת אחורה .

בסוף הבינו שהזמן הוא כל הדברים האלה יחד.

בראשית היו הקדם סוקראטיים שעסקו במושגים והקו היה לינארי והגורל פעל כפי שפעל. אח"כ סוקראטס ואנשיו לימדו לשאול  האם המושגים נכונים או ברורים אולי יש עוד אפשרויות? האם אתה בטוח או שיכול להיות ספק במשמעות המושגים?והקו הפך מעגלי אח"כ באו הנאורים והמציאו המצאות והשכלה לכל והקו הפך גלי אח"כ החלו האידיאולוגיות והקו קפץ או קפא או הלך אחורה זה הזמן של 2 מילחמות עולם והרצון לעוצמה.ואז חשבו הכל אפשרי והמציאו את המחשב הקו קיים אבל ניפרץ כל הזמן ונוצר קו שקוף ממוסך.

מי שמביט ובוחר אחד מהאפשרויות טועה ואלה עם האידיאולוגיה הכי מסוכנים. הזמן הוא כל הדברים יחד והכל זה התפתחות ולמידה ואין באמת צורך בבית מיקדש שלישי כי כבר לימדו את העם והילדים לקרוא בתנך ואז רק הכוהנים ידעו לקרוא ולכן התכנסו בבית המיקדש עכשיו כל 100 מטר יש בית כנסת ומי שרוצה קורא ואלוהים זה רוח התבונה שיש באדם לא איזשהיא ישות דימיונית ששופטת את מעשיך לפי התנך או התלמוד. התנך הוא ספר של עם בהתפתחות ואין סופו כתחילתו.היהדות תמיד הייתה קו שנע קדימה  הרי קידשה את הפולמוס ווהשאילתה ולימדה כל ילד לקרוא ולא רק כוהנים ורבנים. אחרי בית שני לימדו את הילדים לקרוא זה כל מה שניסיתי לאמר בקצר הזה והזמן הוא כל סוגי הקוים יחד ואם בוחרים רק אחד, המושגים אינם ברורים והבנת הניקרא בחסר והגזענות מרימה ראש .למדו את הילדים לקרוא אמר ברכט אחרי השואה היסטוריה תנך מדעים מתימתיקה הכל.ושיויון מיגדרי שהבנות לא יהפכו לשפחות או לרחם מהלך.

9.8.17

קודם כל יש הרבה מיזרחים מהליכוד שרואינו ושמעתי אותם אומרים לא איכפת לו מהנכים אני לא מגיע והוא הביא את המפלה הזאת על עצמו תמך בעשירים שעכשיו זנחו אותו. אז כל הכבוד לאלה.

ולאלה שכן הגיעו אני אומר

תשראב כאס יה סאידי, תשראב כאס ותישכח

תישכח איך הוא פגע בחקלאים מהפריפריה וחנק את המגדלים את הלולנים ואת הרפתנים והפריט ויבא מזון מתורכיה ואפילו מהרשות והחקלאים בפריפריה נאלצו לסגור את פרנסתם

ואנחנו נאלצים  לאכול מזון לא מפוקח.

תישכח איך הוא הפריט את הפנסיות ולאנשים החלשים המיזרחיים ואחרים שעבדו כל חייהם אין פנסיות

תישכח את מאבק הנכים, את מחוסרי הדיור. את ההתעללות בזקנים את הילדים שבתקופתו עליה של  %500 בעיסוק בזנות לפרנסתם

תישכח את המחדל באסון הכרמל שמתו בו גיבורים בגלל שהוא סרב לתת לכבאים את התקציב השנתי כעונש על זה שלא רצו לאבד את זכות השביתה שלהם

תישכח את כישלון צוק איתן שמבקר המדינה קרא לו מחדל אחד גדול

תישכח את כל נסיכי הליכוד שתמכו בו והישתמש בהם כפודלים והריץ אותם לפרגן לו בתיקשורת ואח"כ זרק את כולם כי ביבי זה שלטון יחיד.

תישכח שהוא לא מינה שר חוץ לא כי לא צריך שר חוץ במדינת ישראל אלא כי פחד ליצור מיתחרה  ויורש בליכוד

תישכח כי הדבר היחידי שביבי אוהב לעשות זה ליסוע לחו"ל ולהיפגש עם עשירי העולם ולפאר את עצמו ולא לדאוג לעניני המדינה.

תישכחו את ההסתה שלו נגד חצי מהעם. שמשמעותו קריאה למלחמת אחים.

תישכח את העיסוק האובססיבי שלו בעיתונות ותיקשורת פאראנויה וחוסר אומץ לעמוד מולם לראיון ולדבר מעל ראשיהם בפייסבוק שלא מאפשר שאלות ותשובות. האמת התשובה היחידה שלו היא רודפים אותי בטח רודפים אותך אם היית לא מושחת וקשוב לעם לא היה מעניין אותך שרודפים אותך.

ותישכח מזעקת ההורים של ילדי הדסה בירושלים לעזרה . לא שמעת לא ראיתי לא זוכר לא יודע. ועל הפרשות השונות הן עוד יובילו אותו בלי כבוד לכלא.

ואתה ביטן ורגב וכל האחרים שהיו שם במופע האימים הזה נגד שלטון החוק.

תישראב כאס יאסיידי תישראב כאס.

לי מותר להגיד מדרובין

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.7.17

להיות מיזרחי מחמד של ביבי ולגבות את הפשעים שלו זה דוחה. אם לא יודעים אז לא יודעים אבל אם יודעים ושותקים ומאפשרים פשע ודוחים זה הרסני לעם הזה. הוא עמד מעל בימת הכנסת ואמר אז מה מתנות? ובכן החוק אומר שאסור לקחת מתנות. נקודה. על פרשת ישראל היום ומוזס שמענו מיזמן את ההקלטות אז יודעים בטח שיודעים אז אי אפשר לאמר לא היה כלום  הייתה כונה לשוחד גם אם בסופו לא בוצעה  ופרשת אודליה כרמון שטויחה ופרשת המעונות יודעים אז למה מנדלבליט לא מחליט. היום תחקיר המקור נדע גם על הצוללות שבעיני היא הפרשה העיקרית והחמורה שבהם אבל ביבי שחושב שיצא מהכל הרשה לעצמו להיכנס לפרשה הזאת. ומה זה אומר שגם אם יוגש כתב אישום הוא לא יתפטר.בראש מדינת ישראל יושב פושע. הוא בעצמו קרא לאולמרט להתפטר.

הפער הבלתי ניתפס הזה בין מחאת הנכים הילדים החולים בהדסה פגיעה בילדים ונשים כל זה והוא והיא עסוקים בפוטו אפ עם עשירי עולם וסלבס דוחה או בדאגה לחוק קאיה. והביביתון ישראל היום זה היה פשע עיתון בחינם ששיך לביבי . הוא העיף את כל אנשי הליכוד הליברלים והעלה פושטקים שאפילו לא יודעים מה זה מישטר דמוקרטי תקין.

יהודים מיזרחיים תתעוררו אם יודעים לא שותקים ויודעים. לא להיות מיזרחי מחמד של ביבי ושרה

אי אפשר להסתכל על זה. עדיף להתפטר ולהתרחק כמו שעשה גבאי  מאשר לתמוך בפשע.

 

הקואליציה צריכה להפיל אותו וללכת לבחירות .

מבחינתי רק על הפגיעה בילדי הדסה הייתי מושיבה אותם בכלא כבוגדים בעם והם עשועוד פשעים.

 

31.7.17

קראתי שלא יצביעו שוב בעד ביבי אבל לא יודעים למי כן להצביע אז ההמלצה שלי לאלה היא להצביע לאורלי לוי , היא אמרה שהיא תרוץ והיא הוכיחה שהראש שלה במקום הנכון כל השנים, לוחמת אור ואישה כלבבי לוחמת בשביל הזקנים הנשים והילדים. רק אומרת..כדאי.

אני אצביע לציפי ליבני כבר אמרתי בעבר. יש לה את כל הנתונים להיות ראשת ממשלה מצוינת.

היא זכתה פעם וניצחה את ביבי אבל הוא ביחד עם ש"ס לקחו לנו את זה. מי יודע אולי הפעם..

הכנסת יצאה לפגרה . לא באמת צריך לראיין אותם ולשמוע אותם בחדשות. קיץ עכשיו שקט בבקשה. אפילו היור יולי אדלשטיין סיכם את המושב באומרו נישברו שיאים חדשים (של טירוף) במושב הזה של הכנסת.

צאו כולכם הפוליטיקאים מעל מסך הטלויזיה שלי. והכונה לשרי הליכוד והבית היהודי.מירי רגב מעליבה אותי בתור מיזרחית ובנט ושקד וחבורתם אנשים חשוכים שמוליכים אחורה במקום קדימה. את מה שהם עשו למדינה יקח שנים לתקן.וימין או שמאל שיח לא רלואנטי המצאה של הליכוד. הם שכחו שהעבודה הקימה את ההתנחלויות והעבודה תדאג לביטחון והתנאים הישתנו במרחב הזה והגושים הגדולים ישארו בידינו ולא יהיה הסכם קבע בקדנציה הבאה אבל יהיו בני אדם בכנסת הבאה שיפעלו בתבונה למען בני האדם. הלואי. זאת דעתי.

 

24.7.17

אמיר פי גוטמן טבע למוות  וסיפור חיים ושנה קשה שהסתימה בטרגדיה נוראית. הוא הציל את אחיניתו ולא עמד לו כוחו אולי גם בגלל הטיפולים הקשים שעבר. קשה

 

23.7.17

זה מאוד קשה לקרוא להרגעת הרוחות לאחר הפשע הניתעב ,הרצח  הטרור המטורף בחלמיש ובכל זאת צריך לעשות מאמץ ולא להיכנס למלחמת דת ולו מהסיבה הפשוטה שיש 800 מיליון מוסלמים ו12 מיליון יהודים בעולם. מצבנו בעולם נעשה גרוע ולא ניזכה לעזרה מאף אחד כי אירופה בבעיות משל עצמה רוסיה מונעת ע"י אינטרסים כלכליים ואר"הב רק אתמול טראמפ הודיע שהוא מסיר את התמיכה שלו מהמורדים כך שיוצא שאיראן מיתקרבת אלינו.כשכל המוסלמים שנלחמים אחד בשני אבל מיתאחדים פיתאום סביב הר הבית בנאומיהם זאת בעיה גדולה. צריך להרגיע את הרוחות .התאוה של בנט לבנין בית מיקדש שלישי  ווהדתה שלו מכניסה אותנו לאינתיפאדה חדשה . ספק אם ביבי רוצה בכך אבל הוא ניגרר אחרי בנט וגורר איתו את כל הליכוד ורוב העם הוא חילוני וציוני 64% אז הרוב ניגרר אחרי בנט שהוא פחות מ8%. זאת הבעיה הכי גדולה שלנו כרגע.דמוקרטיה מעוותת.ביבי צריך להפסיק לפחד מבנט ולשים לב שבמרכז יש אוכלוסיה גדולה הרבה יותר.

אז צריך להרגיע את הרוחות ולא להרשות לשרים להתלהם ולבדוק מה אפשר לעשות עם המגנומטרים האלה ועדיין לשמור על הביטחון. יש לזכור שהכל התחיל ברצח שני השוטרים בהר הבית. כולם שוכחים זאת מה שרואים בעולם זה מוסלמים נאבקים על המקום הקדוש שלהם וזה לא לטובתינו המראות האלו וזה שלא זוכרים מה התחיל את הכל.

 

מבחינה פוליטית כבר כתבתי בעבר שלדעתי שתי מדינות לשני עמים הוא רעיון רחוק בזמן ולא יקרה בקדנציה הבאה אם יתחלף השלטון כך שאין מה לדבר על זה אלא כחזון שיש להוביל אליו בחוכמה.אין טעם להציגו כהבטחה אבל שוב לעניות דעתי רובנו מבינים שהשלטון בארץ צריך להתחלף יש פה הרבה מה להבריא אצלנו ואצלם ולמה להחליף? כי הם כשלו בכל תחומי החיים הגיע הזמן למבט אחר הומני וסולידרי וסובלני ומדיניות שחושבת על ביטחון ושאינה ניגררת וקיצונית.

רצח ניתעב אתמול בחלמיש וטרור צריך להכניע בכל מקום שהוא מרים ראש.

 

 

 

13.7.17

מדוע המלחמה בסוריה נמשכת זמן רב כל כך? אתמול קיבלנו הסבר לכך . רוסיה באמצעות צבא שכירי חרב השתלטו על 9 בארות הנפט בסוריה והם שומרים עליהם ורוסיה באמצעות חברות קש שמקושרות לאוליגרכים חברים של פוטין מפיקות את הנפט ומרויחות הון. זהו עולם קפיטליסטי וצדק אין בו. בינתיים אצלנו ביבי מיסתבך בפרשת אלוביץ ובזק נוסף על כל הפרשות האחרות.אצלנו השחיתות והאלימות כלפי נשים זקנים נכים וילדים זאת המכה שהבחירות הבאות צריכות להתמודד מולן ומי שיקח את תיק החינוך היא השאלה הכי חשובה פה.

בענין גאולה אבן ,ובכן אני צופה בה וההתנהגות שלה עיקבית כלפי כל המרואינים שלה .ולענין ניגוד הענינים  אם גדעון סער יהיה מועמד הליכוד עליה לפרוש אבל לא נראה לי שהוא יהיה מועמד . לא רואה שום סיבה לערוף את ראשה .

11/7/17

הרהור

אל תאמר לעצמך הייתי טוב. וכבר למדנו שגם כשטובים אנחנו יכולים לפגוע באנשים בבלי דעת . וטוב זה האינסטינקט שלך אינך יכול להיות רע. לכן אמור איפה התבונה ? מהי התמונה הגדולה ? מהם הפרטים הקטנים?מה יכול להוביל למקום טוב הומני יותר צעד צעד . להיות כאחד האדם ולא לקלקל את מה שלא מקולקל. בסוף זה תמיד עשיתי כמיטב יכולתי ולא הייתי טוב.

11.7.17

ברכות לאבי גבאי על נצחונו.מקווה שתצליח לעבוד עם פרץ ומרגלית ואחרים בעבודה. נבחרת ליור העבודה ולא למיפלגה חדשה אז בלי שרים מיקצועיים יש אנשים טובים במיפלגה.ושים לב שדרוקר אמר הערב שהקמפיין החיובי זה לא מה שהעלה אותך הם רצו מישהו חדש. אתה צריך להיות חריף וממולח ולהעזר בחברים. אבל חוץ מיזה יופי ונאום טוב ובהצלחה לנו. ומה שהכי אהבתי שהזכרת את הטימטום והכישלון והאכזריות בהדסה ואת מיתווה הגז שגם היה כישלון קולוסאלי של ביבי ומרעיו. ותרחיק את ברק מהעבודה הוא מזיק. שוב בהצלחה.

9.7.17

החלטת בג"צ הפחדנית מהיום בענין הילדים חולי הסרטן מהדסה בעצם שולחת אותם לטיפולים

לא בירושלים אלא בשיבא אצל רופאים שהם לא מכירים.

להחליט על המשך טיפול בהדסה פירושו גזר דין מוות לילדים כי עדויות האחיות הן שהרופאים שהובאו אינם מיומנים ומסכנים את החולים.

הרופאים האלה שהתפטרו הם מומחים בתחומם עם שם בינלאומי עוברים לעבוד כרופאי מישפחה.

מה בג"צ חשבו לעצמם? צד אחד כסף תירות מרפא בצד השני רופאים מיומנים וילדים חולים במחלה הכי קשה באמצע הילדים של היום והילדים של מחר מירושלים.? החלטה הרת אסון של בג"צ זה נוגד היגיון וזה פשע.

זה יתוקן בעתיד  כי זה לא הגיוני שלא יתוקן. לא יודעת איך אבל אני מאמינה שמה שלא הגיוני מישתנה רק שפה יכול להיות מחיר כבד בחיי הילדים. בג"צ איבד את זה. בלתי ניתפס כי זה חוסר הבנה מוחלט במה זה המטואונקולוגיה בילדים.

8.7.17

בענין הבחירות ליור העבודה לעניות דעתי האישית בלבד התמיכה שלי הולכת לעמיר פרץ

נכון שועל ותיק אבל א. סוציאליסט ב. נבון. וג. אמין. ועם העזרה של אראל מרגלית שהוא יותר מהיר ויותר טכנולוגי ומיתקדם  בכל זאת זהו עולם חדש ואם אני מאותגרת בו גם פרץ מאותגר בו צריך מישהו שלומד מהר כמו מרגלית וביחד הם יוכלו לתת פייט לנתניהו.אגב לא בטוחה שנתניהו יהיה שם נראה לי שבנט ולפיד יהיו אבל הנבואה ניתנה לשוטים.

בהצלחה

 

 

4.7.17

חבל.

זה לא שלא ראיתי את הטעויות שאראל עשה. כתבתי עליהם למטה אבל קיויתי כי יש לאראל מרגלית כמה תכונות שהיו יכולות לתת פייט רציני לביבי בנט ולימין המתחזק.

בעסה .

 

בהצלחה בהמשך הדרך ארוכה.

4.7.17

אני אומר את דעתי האישית. מפלגת העבודה לא אבודה. התמיכה שלי הולכת לאראל מרגלית.

שיתמודד אח"כ מול בנט שיתמך נתמך ע"י הכסף של אדלסון. דוקא התגובה  המהירה והשאפתנות חריצות של אראל יכולים לנצח. בהצלחה

30.6.17

לטולטק

כל מה שכתבת תמיד היה נכון או מעניין ,טוב נו חוץ מ"הטפיל יצור לא אורגני", בהחלט אורגני ולא יסלח לעולם.

מי?

 

תחזור לכתוב.

30.6.17

הזבוב !

ראיתי בכלכליסט שיש לאמן  האהוב עלי מוטי מיזרחי עבודה חדשה הזבוב

http://www.calcalist.co.il/consumer/articles/0,7340,L-3716138,00.html

מדויק מוטי מדויק כל הכבוד! גם הצילום של הזבוב על גב החולצה וגם הפסל של הזבוב.

מוטי מיזרחי תמיד אמירה חזקה רגשית וחורטת ביחד עם רעיון אינטלקטואלי וכישרון.

הזבוב !

25.6.17

ההורים של הילדים החולים בסרטן מהדסה פתחו היום בשביתת רעב.

זה לא נושא שהיה צריך להגיע לבג"צ. המדינה הייתה צריכה להיות אמיצה ולהכריע לטובת הילדים שהרופאים יחזרו ורוטשטיין יוחלף.   אין לרופאים האלה תחליף . אין.

אני באופן אישי נחנקת מהסיפור הזה. ההורים והילדים והרופאים צריכים להיות עסוקים במילחמה במחלה ולא במילחמה במנכ"ל ובלי רופאים. לא יאמן! כל כך הרבה לא יאמן יש במדינה הזאת אבל זה זה חונק.

 

15.6.17

ברכות לסופר דיויד גרוסמן על זכיתו בפרס בוקר לספרות. סוס אחד נכנס לבר קראתי מזמן אז  זוכרת מעט אבל זוכרת שיש בו מבט עכשוי שפה עכשוית וחשבתי הוא רואה למרות שהכל דמיון.הסטנדאפיסט מלא מחשבות חשופות  ולא קל.. אם נקביל לציור יש בו את מרסל דושאן, את אקואריום הזכוכית.חתיכת אתגר ליצור מזה , בשפה הזאת סיפור, והצליח ליצור סיפור.

לא יודעת למה ניזכרתי בבמאי ג'ון קאסבאטאס ובגיבורים שלו ג'ינה רונאלדס ופיטר פאלק.

 

ברכות דיויד גרוסמן.

11.6.17

על אראל מרגלית.

כל יום נוסף שנתניהו וחבורתו שולטים נעשה יותר גרוע  ואובדן הדמוקרטיה. אראל דמות מרשימה תחרותית וחזקה. יופי! במיקרה הזה כשהימין גנב בצורה לא דמוקרטית את השלטון. קריא הפחדה. צריך דמות חזקה להפיל אותם.אין לי אשליות  הוא פוליטיקאי כלומר המטרה אצלו מקדשת את האמצעים. הענין בפוליטיקה הוא להקיף את עצמך באנשים ערכיים טוב נו אנחנו נישמח לנורמלים.אראל פונה יותר מידי שמאלה זה מעולם לא היה המצע של העבודה זה היה של מרץ.אז לאט לך בענין הזה. הפיתרון הפלשתינאי צריך לחכות .ויש פה הרבה עבודת הכנה לעשות וזה יכול לקחת שנים אם לא תבין את זה גורלך יהיה כמו של ברק הכהונה הקצרה ביותר.חמור יותר החלטה שמאלית מידי לפני הזמן לפני המוכנות בשטח תוביל למלחמת אזרחים.

אראל תישאר במצע של מיפלגת העבודה ואל תהיה מרץ. מרץ יש לה את הכוח שלה.

אני בעד ציפי ליבני לראשות הממשלה. אראל טוב שיהיה לצידה. הוא צריך ללמוד להיות צנוע עם חברים ומול הימין שיהיה לוחם. בהצלחה לנו .

 

11.6.17

זאת תגובה שהגבתי אתמול לאיור של מישל קישקה אבל הוא עדיין לא אישר אז הנה גם פה.

על הקוד האתי של בנט ואסא כשר.

ענין מוזר בהחלט ואולי אפילו מפחיד. משונה שאסא כשר הסכים לכתוב קוד אתי לאקדמיה, לצבא אני מבינה היה צורך כי הצבא גוף שצריך גבולות . אבל לאקדמיה מקום שבאים ללמוד ולהביע דעות?וגם יצרו יחידה שתאכוף. כל הענין יוצר רושם של מישטרת מחשבות.הלשנות ופאשיזם. באקדמיה הרי ברור שקוד כזה יופר ואיננו הגיוני מלכתחילה,זה קוד שממש קורא לאנשים להפר אותו אז מה פתאום לחוקק אותו? היה עדיף שבאקדמיה יתנו לדברים להתנהל כדרכם ולא יתערבו עם קוד פוליטי.לא המרצים ולא הסטודנטים טיפשים והם בהחלט מסוגלים להתמודד עם דעות שונות ומשונות שנישמעות. אם יש מקום להתמודדות אינטלקטואלית זה המקום האקדמיה.האקדמיה זה לא תיכון זה אנשים אזרחים מבוגרים אחרי צבא מכל הקשת ומיגוון הדעות. לא קראתי הסבר של אסא כשר לדבר הזה. השלטון של בנט שניכנס לאקדמיה בתוקפנות כזאת זה מזכיר את הימים שלפני מלחמת העולם השניה בגרמניה הנאצית. האם בנט יכול לעשות זאת? ראשי האוניברסיטאות יכולות לפנות לבג"ץ?נראה שעוד הפגנה תהיה פה הפעם מול הבית של בנט.ומה שמוזר הוא שבאקדמיה בישראל כמעט ואין פעילות פוליטית שהיא אנטי מימסדית. הפעם היחידה שהייתה פעילות כזאת הייתה במחאה ב2011 אבל זאת התאפיינה בכל הקשת הפוליטית ימין ושמאל. אז יצירת קוד כזה הוא
כדי לשרת את בנט. מה אתה עשית אסא כשר?

7.6.17

מטורף ומרושע ושטני אין לי מילים לתאר את הזעזוע מההתנהלות של רוטשטיין הדסה ירושלים

השתלת מח עצם זה לא קייטנה. זהו השלב הכי קריטי בטיפול במחלת הסרטן. במשך  הזמן חודשים הילדים מקבלים כימו והקרנות ובימים של  השתלת מח העצם הם מקבלים כימו במינון גבוה מאוד לחיסול תאי מח העצם ואז נעשית השתלה או גורם זר או עצמית. הימים האלה של ההשתלה הם המסוכנים ביותר והתופעות קשות ומצריכות חדר מבודד מחשש לזיהום.

לחשוב על לעשות השתלת מח עצם לילדים במחלקת השתלת מח עצם מבוגרים זה להקטין את סיכויי ההצלחה ואולי אפילו להרוג את הילד. צוות הרופאים והאחיות שהילד מכיר והרופאים מכירים זה הסיכוי הכי טוב שלו.

ברור מהתחקיר שרוטשטיין לא מבין מה זה המטואונקולוגיה ומה זה המטולוגיה ילדים. מה זה לבנות מחלקה וסיכויי החלמה מאפס. מה שהרופאים בנו שם ב20 שנה האחרונות.

מה שענין אותו זה שורת הכסף והאגו. וליצמן חתיכת בושה, הוא מעביר ילדים ירושלמים חרדים לשיבא בפרוטקציה  ומה על האחרים?

לילדים האלה אין זמן למלחמות ובתי מישפט. ריבלין תתערב ושיפטרו את רוטשטיין ושהרופאים יחזרו לעבוד ושיוסיפו להם תקנים ועתודות רופאים. הם עבדו בתת תנאים ביחס למרפאות אחרות.

ושרה נתניהו הנה לך פרויקט שמיועד לאשת ראש הממשלה אולי תעשי משהו? זה ירשם לך כהישג גדול. תתערבי איפה שצריך לטובת הילדים.???????????????? אבל בלי ציניות, סיסמאות וכאלה. החלטה חדה וחד משמעית לכבוד חגיגות ירושליים אנא עארף, העיקר שהמחלקה תחזור ותעבוד והילדים יחיו. נו שרה עכשיו.

אמן.

וכל הכבוד לתחקיר של המקור . עבודה עיתונאית רצינית ואמיצה.

5.6.17

ביום רביעי במקור  יהיה התחקיר על הטירוף בהדסה ירושליים. בפרומו אמר רוטשטיין מי שמאיים על י אני יורה בו . לפי החלטת השופטים הרופאים לא איימו עליו רק הבהירו שאי אפשר לעבוד בתנאים החדשים שלו והוא רוטשטיין בחר לסגור את המחלקה. השופטים  הסכימו עם הרופאים. ההורים בינתיים הגישו בג"צ וחקירה על ההתנהלות שלו. התוצאה ההרסנית היא שהילדים חולי הסרטן איבדו את הרופאים האישיים שלהם . הם נאלצים לנסוע מירושליים לתל השומר שם אין מכירים אותם וירושליים איבדה את המחלקה ההמטו אונקולוגית שלה בגלל ההתנהלות הניבזית וחסרת האחריות של רוטשטיין. נוסף לזה ליצמן מסרב לפתוח מחלקה בשערי צדק.

צריך לראות את המקור את התחקיר. כי רשע כזה בתוצאה עוד לא ראיתי. ואיפה ריבלין? על ביבי אין מה לדבר הוא אף פעם לא חי פה. איפה הם כולם?

30.5.17

על השלום

יש מושג כזה אחרנו את הרכבת. יכול להיות שבנקודת זמן מסוימת יכולנו לדבר על שתי מדינות לשני עמים. לא יודעת מתי בדיוק הייתה הנקודה הזאת כי היו הסכמי אוסלו שנפלו. אז אולי לפני.אבל לאחר הסכמי אוסלו והסכם בין ברק לעראפאת שנפל. וגם אולמרט הציע הרבה . השמאל כבר לא יכול היה לדבר על שתי מדינות כי הם סיכלו כל הצעה. ובעצם לא היה שוני בין השמאל והימין. את השוני יצרו הממשלות של ביבי בהסתה מול "השמאל" כי האידיאולוגיה שלהם היא ימנית והם רצו לבדל עצמם כדי להמשיך לשלוט. השמאל כבר מזמן הבין שנסיגה חד צדדית איננה הגיונית.

הפלשתינאים יותר משיש להם שאיפות לאומיות יש להם צרכים כלכלים. אין להם נפט לסחור.

מאיפה יבוא הכסף? וכך הם פיספסו הזדמנויות לשלום .

הבעיה היא שמדיניות של חומה. מעברים חסומים עוני ומחסור בעבודה רק מגבירה את האיבה  והשנאה. ועכשיו כשיש התעוררות איסלמית טרוריסטית. נוצר מבוי סתום ודרך ללא מוצא. אני ממש לא מאמינה שהפרדה כמו שברק מציע אפשרית עכשיו. הרכבת הזאת יצאה מהתחנה..

ביבי לא מיתעלל רק בפלשתינאים הוא מיתעלל גם בבני עמו. ממנו לא תבוא הישועה.

מה כן אפשר? מה שציפי ליבני תמיד דיברה עליו וזה צעדים קטנים בוני אמון יכול להיות שהם ימשכו שנים אבל צריך לבנות שם תשתיות לשלום בחינוך בכלכלה בנושאים אזרחיים.

זאת אותה הארץ וזה שני עמים. בשיחות צריכה להיות הדדיות. שלום עם ביטחון. זה נישמע כמו סיסמת בחירות סתמית אבל הכונה היא צעדים קטנים והדאגה לביטחון שלנו קודמים.

מה שניסיתי לאמר פה שהפלגנות הזאת שלנו ימין ושמאל ההסתה שמאלנים כשאין בכלל שמאל תגרום לנו לבחור במדינה פלשתינאית עכשיו. הרצוג וברק ודומיו מובילים  למדינה פלשתינאית עכשיו .ולדעתי זה לא הדבר הנכון לעשות. זה יהיה כמו עזה.

מעניין שגם איימן עודה חושב שנסיגה חד צדדית  או מדינה פלשתינאית ללא הסכם לא רעיון טוב. ומעניין שטיבי חושב שסיפוח גם הוא רעיון לא טוב. הם מכירים את עמם ויודעים שכלכלה מניעה את החיים. וחינוך לשלום אצל שני הצדדים.

אין לי אמון בהרצוג וגם לא בברק. דווקא ליבני מעוררת בי אמון היא נבונה והגיונית. ובמאבק הבלתי הבלתי ניגמר הזה צריך היגיון.וכן לפעמים הזמן הוא לא כעת עד שלא א. ב….ומה שהיה אפשרי בעזה מבחינה טופוגרפית איננו אפשרי ביהודה ושומרון.אולי זה נישמע קולוניאלי אבל אין בררה עכשיו. צריך להיות שם שינוי.ופה הימין צריך לא להיבחר שוב כי הם רק מלבים את האש. פירומנים גם כלפינו.זאת אותה התמונה.

צריך סולידריות.

26.5.17

על יונה וולך.

פעם כתבתי געגועי ליונה וולך. אני לא הכרתי אותה. רק את שירי בציר טוב ואת הספר צורות.

וכך הייתה לי חיבה אליה. היה בשירה משהו עוצמתי רגשי והקריאה שלי הייתה : יופי ,אישה חזקה שמביעה את דעתה בכל מיני נושאים. אתמול בלילה ראיתי את העברים יונה וולך שזה שילוב של ביוגרפיה עם אוטוביוגרפיה כי היו שם הראיונות בקולה ובסלילים. והסיפור שלה קשה כואב ומטלטל. הרבה בדידות ונואשות לתשומת לב וסנסציה של התנסות במצבים קשים של קצה.היא הישתמשה בעצמה כמעבדה  כך אמרה. וחשבתי עצוב וכמה כאב והאם היה צריך את כל זה כדי לכתוב את השירה הזאת . את העוצמה הנשית.? אין לי תשובה אלה היו חייה. אבל אני מרגישה וחושבת שלא צריך למות כדי ליצור. צריך לחיות כדי ליצור ולא להיגרר אחרי אף אחד ושומדבר. והרווח בין המילים חשוב. וכתיבה בגוף ראשון שני או שלישי חשוב. וזהו.

והיצירה אמר פעם יהודה עמיחי היא בימים שאתה שוכח.

25.5.17

המשבר בהדסה מחריף. די רוטשטיין די! על מה אתה נלחם? יש לך תשעה רופאים שהתפטרו במחאה . ליצמן אתמול נתן לך הוראות. בצע אותן ומספיק עם הזוועה הזאת.מדובר במחלת הסרטן בילדים. שום כסף ואגו בעולם לא מצדיק התעללות במישפחות ובילדים שעוברים את הנורא מכל. די רוטשטיין אם אינך מבצע את ההוראות של ליצמן תתפטר. מנכ"ל יש הרבה

רופאים אונקולוגיים בילדים אין בכלל. אין תחליף. זה ידע זה מחקר זה נשמה שעוברת קשיים רבים וקשים מנשוא. אין לרופאים האלה תחליף. זה טירוף מערכות הענין הזה . די!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אני אכתוב על זה עוד עד שיגמר הסיוט.

23.5.17

אם שלי תיזכה בבחירות להסתדרות אני ממש אשמח.

23.5.17

המוות העצוב של כריס קורנל תפס אותי באמצע הקריאה של הביוגרפיה של גטה.

לטענת הביוגרף גטה לא אהב את המשוררים החדשים לזמנו ששוררו ברוח ה"דע את עצמך"

הוא העדיף את "הבט בטבע ואתה כבר תתגלה."  בהתחשב בעובדה שגטה כתב בהרבה רגש

את יסורי ורתר הצעיר ואת פאוסט ועוד הרבה יצירות מרתקות. הטענה הזאת די מענינת.

גטה עסק בעריכת דין בצעירותו בין השאר ונחשף לסיפורים מצמררים והוא חקר אותם וכתב את השירה עליהם. גטה כשלעצמו חי חיי אהבה שלוים ורגילים.כך על פי הביוגרפיה של ריד.

פאוסט ניכתב במשך 60 שנה. ימבה זמן ומחשבה. לדעתי היה לו את היכולות של שני הגישות.

גם מבט החוצה וגם פנימה.

כדי לכתוב ביוגרפיה צריך להיות אדם בעל ראיה רחבה ואחד שיודע לשאול הרבה שאלות.אחרת נופלים לקלישאות ורחוקים מאוד מהאמת.

כריס קורנל אגדה מוזיקלית נראה שהיו אצלו הרבה יסורים  לפי השירים והתרופות רק החמירו את מצבו.

היוטיוב מוצף באומנים גדולים שעשו טריביוט לכריס קורנל כי באמת קול יחודי ואהוב.

נישאר עם היצירות עצמן.

כריס קורנל RIP

13.5.17

פטרסון

ג'ים אוהב את הסרטי מסע שלו . התבוננות החוצה דרך הרכב על מראות העיר. הזכיר לי את הסרט הראשון שלו שהיה בשחור לבן. עברו 35 שנה ועד עכשיו אני זוכרת את התמונות של הדרך דרך המכונית הנוסעת צילום בעדשה רחבה. פה בפטרסון רצועת זמן של שבוע יום יום

בחיי צעיר נהג אוטובוס משורר. לוקח אותנו לתחילת דרכנו כדיוקן האומן כאיש צעיר. אין דרמה

אבל יש הכל  במשורה מעט הליכה מעט מבט מעט דיבור והתמונה פשוט זורמת כמו מים.

נראה לי שהושפע בסרט הזה ממהרוקי מוראקמי הסופר אותה התנועה אלא שאצל הרוקי זהו ספר ארוך והרבה אפיזודות פה ג'ים צימצם הכל לסיפור קצר חזותי. היפני שמופיע בסוף ונותן את מתנת הדרך מזכיר לפטרסון את המורשת שמימלא היתה נחלתו אבל שלא ישכח ויתחיל מהתחלה.

הצד הנשי החברה יופי של דמות ומישחק אי אפשר שלא לאהוב אותה . מקסימה.

כל הזמן הוא רואה תאומים בדרך. מרמז על החלום שלה בתחילת הסרט שיהיה להם תאומים והוא אומר לה אחד לי אחד לך. חמוד.

החיים כהווה פשוט.

ג'ים של כולנו. איך כולנו? דיוקן האומן כאיש צעיר.

10.5.17

תחנת שידור.

כואב לי על אובדן ערוץ 88.זה הרגיש לי בית מוזיקלי מגוון בשדרנים יצירתיים ומעניינים ולא זה לא יהיה אותו הדבר. הם יקחו להם את חופש היצירה  ויהפכו אותם לעבדי הבית החדש ומקום שהיה כמו מישפחה של חברים יהפוך למקום עבודה מדכא ומדוכא . ראיתי את זה קורה בהרבה מקומות עבודה יכניסו תחרות והגבלות ויעדים ורייטינג והחברות תהפוך לעוינות. ועובדים בסטרס.

מקום שהיה חופשי באמת אולי המקום האחרון עלי אדמות שהקרין חופש אומנותי ומלא כבוד הדדי בין השדרנים .חבורה שכזאת.לאן זה ילך?

אוהבת את כולם בועז כהן, יואב יפת גלית גורא עיני גליה גלעדי טל השילוני ועוד ועוד ממש כולם בכל רגע שהאוזן מקשיבה . ממש רציתי להגיד תודה על כל השנים וההשקעה. וטיפה  אהבה גדולה יותר לדורי בן זאב עם ההי ידידי וסופ"ש מנחם..אין שישי בלעדיו. אז מה יהיה עליכם עם המה יהיה עלי.

9.5.17

היום יום השידורים האחרון והרבה אנשים טובים ומעולים הולכים הביתה ותרבות שניכחדת מול העיניים. סססאמק…!!!!!

הם גם ביטלו את שבוע הספר בפריפריה  . זה הכל אותה תמונה. בוז.

8.5.17

בינתיים ראיתי את השתיקה של סקורסזה

אל תעקוב אחרי, אל תעקוב אחרי, זעק הכומר בהשתיקה של סקורסזה.

19.4.17

פטרסון. עדיין לא ראיתי. בקרוב. היא כתבה מעולה ומעניין על פטרסון. חייבת לראות.

15.4.17

על המשוררים

על המאמר מלא השנאה בעיתון הארץ של יהודה ויזן על המשורר רוני סומק לא צריך לעבור בשתיקה . רוני סומק אנא תבע את עיתון הארץ על לשון הרע. המאמר הזה פוגעני במידה שלא תסולח והורס את כל מה שבנית בחייך.  אתה עבדת קשה לשם טוב ומשורר אהוב ומעניין והוא כלום משתין בקיר. אז תבע אותו. אני מהקהל של המשוררים לא משוררת בעצמי ואני חושבת שאתה חייב לתבוע בענק שיהיה כואב. לא לוותר להארץ. זהו מיפעל חייך . ואתה תיזכה ומשוררים ואומנים אחרים ירויחו מההצלחה שיהיה תקדים ותהיה אחריות בעט הניכתבת. ומה מישהו כותב ברשת איננו זהה למשהו שמישהו כותב בעיתון גדול כמו הארץ.

זאת לא ביקורת זה לשון הרע. תבע את הארץ רוני סומק.

07.4.17

על הסימטריה.

הסימטריה איננה רק סימטריה של השתקפות ומראה  או צד אחד זהה שווה לצד ב' והשאיפה התמידית לאיזון. ישנם הרבה סוגי סימטריה . סימטריה סיבובית , סימטריה המשכית. במתמתיקה היא חלק מתורת החבורות . ומופיעה במישוואות ובאינטגרלים פראקטלים ועוד .. בפיזיקה היא מופיעה בהרבה חוקי תנועה גם בתנועה קבועה וגם בתנועה מואצת. היא מופיעה גם בחלקיקים וגם בתיאורית הקוונטים. לא שאני מבינה בזה משהו אבל זה שם. אז ניתן לאמר שסימטריה  היא מורכבת ובעלת  אופני יצוג רבים.ומה שקורה בסימטריה זה שהמוח מנסה לפענח את המה שהוא קולט בחושים את הסימטריה. היונים טענו שהסימטריה היא הרמה הגבוהה ביותר של האסטטיקה. וכיום הטענה היא שככול שהסיטמריה יותר מורכבת והמאמץ הנדרש לפענח אותה גדול יותר ככה הרמה של האסטטיקה גבוהה יותר.

אפשר לאמר שהכל סימטרי במקום הכל יחסי זה יהיה יותר מדויק. השאלה  אם הכל סימטרי איפה הכאוס ואיך הוא נוצר? ותיאורית הכאוס ניסתה להסביר זאת כך : ישנה סטיה של 0.000000099… סטיה בלתי מורגשת אשר רק לאורך זמן יוצרת היבט משמעותי שאפשר להבחין בו.

לסיכום הסימטריה היא המאמץ של הפענוח של העולם סביבנו והמורכבות שבה היא מופיעה  היא גם המורכבות של ההתנהגות האנושית .לא רק השתקפות אלא כל אפשרויות התנועה.

02.4.17

על החזון

כתבת מעניין את החזון והסקירה של העבר עם החשיבה נכונה. הריבוי פרו ורבו ומלאו את הארץ מובילה להתפתחות בכל התחומים. מהתבוננות נוספת אפשר לאמר שהשונות הקיימת במיליארד בני האדם תורמת להתקדמות קדימה וזאת בתנאי ששומרים על כבוד האדם וחירותו. במאה האחרונה והזאת יש שיתוף ידע עצום וזה הישג מדהים.לא בטוחה ששיתוף תודעה ותודעה אחת היא נכונה לאדם. שיתוף ידע אינו שיתוף תודעה.שיתוף תודעה שמובילה לתודעה אחת היא אומנם נראית העתיד וכבר רואים ניצנים שלה בעיר החכמה בקוריאה אבל  מעולם שיתוף תודעה לא העביר אנשים מנקודה א. לב. ראה האומנים שחזו את מלחמת העולם הראשונה והשניה ובכל זאת התרחשו בנוסף לכך הבט בסאטירה האם היא מצליחה לשנות משהו? לפי אנשי ניקוי ראש לא שינתה דבר. שיתוף תודעה לא בטוחה שמבטיח התקדמות. אולי אפילו עצירה או הליכה אחורה.

שיתוף ידע מבטיח התקדמות.שיתוף תודעה יתקיים לעולם כי אנשים תמיד אומרים אשר על ליבם ולא יכולים אחרת יש אנשים שנעים למטרה רחוקה ויש אנשים ששוחים ליד החוף עולים ויורדים אבל ליד החוף יש אנשים שתורמים מוח חריף שזוכר היטב וכותב היטב ויש אנשים שתורמים את יכולת השכחה ויש לכבד את כולם. זה עולם מטורף אמר החתול הצייסרי ויש התורמים את הככה זה.כל יום אנחנו לומדים משהו שלא ידענו קודם.

לפעמים היאוש. איפה נמצאת התיקווה ? לדעתי בן גוריון הבין היטב שהתיקווה נמצאת במעמד הביניים. המיזרחיים שנאו אותו על יחסו אליהם אבל הוא הבין וגם אני שמעמד הביניים הוא זה שמושך אחריו את המעמד הנמוך ומרסן את המעמד הגבוה. התיקווה תמיד הייתה באם תלמד תצליח להתניד למעמד גבוה יותר . ביבי חיסל את המעמד הזה ועל הנושא הזה אפשר לדבר רבות ולשאול האם זה הפיך.?

בכל אופן החזון שלך מעורר מחשבות לדיון מעמיק מהרבה פינות וזויות ונקודות מבט.

ואגב בשיתוף תודעה יש פוטנציאל של שמחה.

31.3.17

תוכנית.

אני אגיב על החזון הארוך שלך . אני אגיב גם על הסימטריה שלך  איש אחר.  אספר את הטיול לסופיה. ואסיים את הציור של האישה האדומה.

כרגע אין לי זמן. בהמשך..

18.3.17

היום יום מקסים וזהו מוטרדת להיום.

18.3.17

הממ.. בענין הזגזוג של ביבי והאיום ללכת לבחירות בענין התאגיד. אז לא ,לא נראה לי שאיכפת לו מהעובדים . וגם לא נראה לי שהוא מוטרד מהחקירה  כי הבחירות לא ישנו בענין החקירות. מה שנראה שקרה זה כמו בפרשת ישראל היום. אז ,ביבי חשש מתרגיל של בנט ולפיד  כנראה גונבה שמועה לאוזניו. והיום ביבי חושש מתרגיל של כחלון ובנט כנראה גונבה שמועה לאוזניו בלילה שבין חמישי לשישי.וביבי עם בעית אגו זאת הייתה תגובה אוטומטית.עצות אחיתופל מקבל ביבי מיועציו.

ואני נישארתי מוטרדת מענין העובדים ומפיקוח פוליטי על השידור הציבורי. עכשיו יש גם שביתה בחיפה כמיקלים וזה לא פשוט . שם 3000  עובדים שאמורים היו למצוא להם מיפעל תחליפי לאמוניה ילכו הביתה ושם זה עובדים הארד קור תהיה מהומת אלוהים.היה להם את כל הזמן שבעולם למצוא להם פיתרון אבל הממשלה הייתה עסוקה בדברים אחרים כמו להשתלט על התיקשורת.

15.3.17

בכיה לדורות.

הקמת התאגיד הציבורי נולד בחטא והוא בכיה לדורות אי אפשר יהיה לחזור אחורה.

רשות השידור כבר ביצעה התיעלות ופיטרה 500 עובדים.לא היה צורך בהקמת התאגיד אולי היה צריך להחליף מנכ"ל.

מה שקורה הוא שמחליפים עובדים בעובדי קבלן. את הנדלן היקר מוכרים לבעלי ענין וחברים.

1000 עובדים מפוטרים שלא ימצאו את מקומם בתאגיד.

אתמול התראיין אחד מהם. קצין בצהל עושה מילואים 20 שנות עבודה. נאמר לו שהוא לא בd n a של עובד בתאגיד ומפוטר כמו עוד 1000.

התאגיד נולד כרצון של הפוליטקאים לשלוט בשידור הציבורי . חד וחלק ובלי בושה. זה עוד מהלך פשיסטי.

אסכולת פרנקפורט. בזמנו ניסו הפילוסופים האלה להסביר את שיתוף הפעולה של הגרמנים עם השלטון הנאצי. וההסבר שלהם היה ההשתלטות על התיקשורת והשליטה במדיה.

במדינה דמוקרטית השידור הציבורי חייב להיות עצמאי.

כדי לשמור על שידור עצמאי אין לי בעיה עם תשלום האגרה והקמת מועצה פלוראליסטית לניהול עם מחלקת מבקר. פשוט אסור שלפוליטקאים תהיה שליטה על השידור הציבורי.זה יהיה שידורים שיקריים ואיכות ירודה.

בענין יחסי עבודה והתיעלות. אז בוז ושקר. כי כבר עכשיו התפרסמו מיכרזים לעובדים שיעבדו בתנאי עובדי קבלן במאות אלפים. שמישהו יעשה חשבון מיספרים ויראה את הבזבוז לא את ההתיעלות.

1000 עובדים טובים  מיקצועיים וישרים מפוטרים. ניסןקורן כחלון ואחרים מה אתם עושים?

בכיה לדורות.

התעללות בעובדים מובילה לפשע ולפגיעה בחוסן הלאומי. זה קשר ישיר.

11.3.17

על התנך..

ציורים חזקים ואקספרסיוניזם . דרך מרתקת לתאר את הפרשיות האלו מהתנך. אם יש משהו שהתנך מלמד אותנו הוא חשיבה וקריאה ביקורתית. קושיות -שאלות שמחפשות תשובה .אני כשלעצמי תמיד חשבתי על התנך כסיפור של דת בהתהוות בראשית היה תוהו ובוהו . סיפורים זועתיים שנבעו מ..כך נהגו אז בסביבה המסופוטמית ולאחר מכן הבחירה בארץ באברהם וההתמודדות שלו ולאחר מכן משה כנביא ואז השופטים המלכים ,הפיצול ליהודה וישראל ועד לחורבן והגלות ושיבת ציון הראשונה.ועוד ועוד פילוסופיה מישלי וקוהלת ואמונה תהילים…ולכל אורך הדרך חופש הבחירה והתנועה שנעשתה והתוצאה..סיפור בהתהוות..עם הרבה קושיות.

לי יש סופט ספוט לארבע אימהות . שרה ריבקה רחל ולאה. אבל כל הנשים בתנך מספרות סיפור מעניין ומלמד ושלנו.

8.3.17

יום האישה הבינלאומי והגבר והילד והזקן והזקנה  ובכלל..

בטל משימה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

07.3.17

על טאנטוס של אנטון בידרמן.

התערוכה הכי תבונית שנעשתה במאה הזאת ועונה על השאלה איך הגענו עד כאן או יותר נכון לכאן לתופעות שעכשיו

טאנטוס היה אל המוות הוא לא היה אל המוות והשכחה .אל השכחה היה היפנוס אחיו.הפרדה יונית מרתקת.כלומר במוות אין שכחה ובשכחה אין מוות.

כל פעם שאני ניתקלת בבחירה בסבל אני אומרת שיט עוד פעם ענין נוצרי קתולי.

ביהדות אין בחירה בסבל יש תמיד בחירה בהצלה . "המוח היהודי המציא לנו פטנטים" לכל אורך התנך ואפילו הכניסו את מגילת פורים שאסתר כתבה שאין בה אף איזכור על אלוהים לתנך וכל זה בגלל רעיון ההצלה. גם המדינה הזאת הוקמה כרעיון ההצלה.

מספרים על רבי מאיר ששכניו הטרידוהו קשות עד שהתפלל לאלוהים שימותו. אמרה לו ברוריה למה ככה .. תתפלל שיחזרו בתשובה. הממ.. מענינת הברוריה הזאת. אין לי שמץ מה היה ההמשך . זה רק סיפור שקלטתי מאחת מפרשות השבוע של אלבוים.

אז מה בידרמן כשיכלו לבחור באיזמים של המאה ה18 הם בחרו בדקאדנטיות הצרפתית של המאה ה18?

ואכן התשובות לכך אצלך. עכשיו שמעתי ש התעיפו מתשובות נבונות כמו שלך ופוטרים אותנו ב"טבע האדם". ריילי סיריאסלי " טבע האדם? עד כמה שידוע לי טבע האדם לבחור בטוב כאיזם ואם טועים מבצעים תיקון. לא בוחרים ברוע כאידיאל כדרך. מגילת פורים עכשיו מלמדת הרבה על בחירות ובחירתה של אסתר מרתקת במיוחד. על פי פרשנותה של "פרו"פ רחל אליאור היא מיצגת א. את האישה הכותבת הראשונה. על נשים עד כמעט המאה ה19 נאסר לכתוב. וב. את החיים הכפולים שנאלצו האנוסים לכל אורך הדרך לעשות כדי לא לשכוח.

אני אתאיסטית אבל יהודיה במובן התרבותי של המילה ומיתרחקת ממוסדות הדת באשר הם.

תודה בידרמן יופי של תערוכה ופוסט.

05.03.17

קראתי בהלם על ההתפטרות של פרו"פ מיקי וינטרואב וחמשת הרופאים הבכירים במחלקה האונקולוגית ילדים בהדסה ירושלים.לפי מה שהבנתי מנהל הדסה רוצה להעביר את מחלקת ההשתלה  של הילדים למבוגרים . אז טוב עשו שהתפטרו הרופאים. זה לא יעלה על הדעת מבחינה רפואית. נסיגה בתחום קשה כל כך. וכנראה היו עוד נושאים שלא פורטו.אז ליצמן ורוטשטיין תקשיבו לרופאים שהתפטרו בהדסה ואל תתנו להם ללכת,הם רופאים מעולים וחוקרים מיתקדמים בתחום פשוט לא יעלה על הדעת עזיבתם.

04.03.17

לענין ההקלטות ,שלי וכבל. אני במקום כבל הייתי מגישה תביעה במישטרה על הקלטה לא חוקית.רק המישטרה יכולה לבצע הקלטה כזו ומה שנעשה הוא לא חוקי.

ניסןקורן שעמד מאחורי ההקלטה צריך ללכת. שלי בהחלט ראויה להיות יו"ר ההסתדרות והסכם עם הסיעה של כבל לגיטימי. כבל שניתפס בהקלטה אומר שההסתדרות לא מעניינת אותו זה בהחלט נראה כמשהו שלא צריך היה להאמר אולם לא הייתי שופטת אותו לחומרה בגלל שזה נאמר לא לציטוט ובנסיבות מיוחדות עצבנות במאבק עצבני במיוחד עם ניסן קורן ועיני ומעלליהם. רינה מצליח בראיון קצת הרבה הגזימה בעליהום על כבל. כבל איש ראוי ועדין לא ניתפס במעשה שחיתות ההפך פועלו כיו"ר ועדת הכלכלה היה משובח לאורך השנים ולחם רבות בכל העוולות של ביבי ומרעיו.

האם כבל ראוי להיות יו"ר העבודה ובשל כך ראש הממשלה הבא אני בספק. לדעתי היחידה שיכולה להוביל את המחנה הציוני ומחנה השמאל היא ציפי ליבני ולצידה האחרים יהיו שרים מצוינים כולל כבל.

זה לעניות דעתי כאחת העם וכצופה בעבודת ועדות הכנסת.

03.03.17

ידיעות אחרונות אני קוראת בגלל הטור של שלמה ארצי והטור של דניאלה לונדון דקל. הם מרגיעים אותי.

איפה דניאלה והאיורים סיפורים שלה? אולי קרה משהו? אולי חופשה?. אם חופשה תחזרי במהרה.

דניאלה את חסרה כבר כמה שבועות ורק רציתי להגיד תגעגעתי.

03.03.17

מאנצ'אסטר ליד הים הסרט

הדמעות ירדו מעצמן.

28.2.17

צילום

איך מגבירים את תחושת התלת מימד בצילום שמטבעו הוא דו מימד?

רבים סוברים שיש להעלות קונטרסט אבל זה לא נכון זה משיג תוצאה הפוכה ויותר דו מימד.

אפשרות אחת היא להעלות סטורציה . אפשרות נוספת היא להכפיל את הצילום מיספר רב של צילומים. ואפשרות שלישית היא"ברי קולאז" כלומר הטמעה של מיספר צילומים שונים על אותו פריים  אבל הבריקולאז יוצר תלת מימד שהוא סיפור.

בטח יש עוד אפשרויות ומחשבות בענין.

27.2.17

מדינה יהודית

הממ… סיסמא ריקה . הם לא מכירים את התנך. אם היו מכירים לא היו מתעללים בזקנים ובחלשים בחברה. אני אם הייתי יושב ראש ההסתדרות הייתי משביתה את המשק כולו בדרישה להפקיע מהממשלה את הביטוח הלאומי ומישרד הבריאות להסתדרות. הם הפריטו ואני אומרת  אתם לא רוצים לטפל בבעיות האלה תנו להסתדרות לנסות והייתי מפקחת באופן אישי שהזקנים והחלשים יטופלו עלפי ערכי היהדות "אל תשליכוני לעת זיקנה." תהילים.ליצמן ושאר השרים הדתיים לתשומת ליבכם אני לא יודעת מה אתם אבל יהודים אתם לא. יש לכם "מזל" שאני לא יו"ר ההסתדרות כי אני הייתי משביתה את המשק  ודורשת מערך אחר של שירותי אזרח בסיסיים.

בזמן האחרון אני שומעת על דברים רעים "טבע האדם" אולי אבל בטוח לא טבע היהודי התנכי רק זה של המוסדות הדתיים כולם..

23.2.17

המצלמה שלי שבקה ורק בשבוע הבא תהיה לי מצלמה חדשה ואעלה תמונות.

23.2.17

נהייתי ק. אין לי שום תכונה מוקדמת שמתאימה להיות ק.כנראה נהייתי מצב של ק. לא תודעה זהות של ק.

23.2.17

כוחו של מיקרה

כוחו של מיקרה אפשר לדמות חבל עבה שבמרכזו קשר ובצד אחד יש קצה וגם בצד השני יש קצה.

לא מטוטלת במטוטלת יש תנועה אינסופית. בכוחו של מיקרה יש נקודת זמן קריטית באמצע והיא נקודת אל חזור.

21.2.17

תודה וסליחה לבני אדם שהיו חברים וירטואלים.

21.2.17

wtf אני אוהבת את בעלי בן זוגי ורק אותו ואני ממש בטוחה שכתבתי תמיד לא ולעולם לא שיהיה ברור כדי שאף אחד לא יחכה לי. ואתה שכתבת לחופש נולדה ואחרים שמרכלים בוז ושאט נפש וכן אני הולכת עם תיק גב אבל תיק גב זה לא מטאפורה לזוגיות כושלת ולא לעקוב אחרי במציאות .זה פשע שאי אפשר לסלוח לו.ואל תעשו מה שאם הייתי גבר לא הייתם מעזים לעולם לעשות. את המישפט הזה לימדו החיפושיות. לא ולעולם לא עוד פעם שיהיה ברור!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18.2.17

מאחורי המיספרים.

צפיתי בסרט המרגש והחזק מאחורי המיספרים על המאבק  של נשים צבעוניות כושיות בארה"ב של 1961 ל זכויות אדם. זכויות אדם הן הזכות לחיות בעולם נאור ולא חשוך ומלא שנאת האחר. גם בימים אלה אנחנו נימצאים בימים אפלים וזה הולך למקום לא טוב. כל בני האדם נולדו שווים וצריכים להיות כך על פי חוק.זאת המשמעות של נאורות.הסרט מתאר את המאבק של פורצות הדרך. לפעמים צריך להיות הראשון או הראשונה שתפרוץ למען זכויות אדם בסיסיות ושיויון הזדמנויות בפני החוק.

סרט מעולה וחובה לראות.

16.2.17

צפיתי אתמול במסיבת העיתונאים בין ביבי לטראמפ וחייבת לאמר שביבי היה מצוין והוביל את טראמפ לאן שרצה להוביל. זה לא ענין פשוט טראמפ בלתי ניתן לצפיה ומסוכן.ביבי נהג בהרבה חוכמה וטקטיקה טובה. הלואי שיכול היה להתנהג כך מול בנט המסוכן והמשוגעים של הליכוד. חשבתי אם יש דמות אחרת בפוליטיקה שהייתה מצליחה להתמודד עם טראמפ ולצערי התשובה לא. אולי רק ציפי ליבני מהכיוון השני. נכון זאת הצגה אבל לשמור על יחסים טובים עם ארה"ב זה חשוב. עם אובמה הוא הוביל לפיצוץ . אני בצד שמאל של המפה מיפלגת העבודה אבל עינין הביטחון של אזרחי ישראל קודם לכל דבר אחר. בנושא הביטחון צריכה להיות אחדות.

13.2.17

המממ.. אף פעם בילדותי לא היו לי בובות. גם לא חגגו לי ימי הולדת. אני לא יודעת אם לכל המיזרחיים לא חגגו בשנות ה70 אבל לדעתי לרבים מהם. אבל הנה הענין מעולם לא חשבתי שזאת בעיה או היה לי איזשהו הרהור בנושא. היו לי הרבה אחים, חברים מישחקי שכונה וספרים מהספריה של בית הספר שהייתה ספריה מדהימה. רק בזוגיות וכשהילדים נולדו התחילו לחגוג לי יומלדת.כשאני חגגתי לעצמי יומולדת שמתי שיר לא פוסט. ענין פשוט.

חירות- אל תמקמו אותי במקום שאני לא ממקמת את עצמי.

התנשאות לא מיתקבלת בברכה במקום שבו אני באה ממנו.

אותנתי – זה ענין אינטימי ואם זה ציבורי צריך להיזהר מקלישאות.

קונקרטי – בבסיס הקונקרטי נמצאת הסימטריה  אבל סימטריה זה ענין לפוסט לא לקצרים אז פעם אחרת מורחב.

5.2.17

תגובה:..

בזהירות המירבית אני אומר משהו על סרטן בילדים ואולי בעצם על בעיות גורליות כאלה..

זה סוג של מאבק מיוחד שהדרך היחידה להתמודד איתו היא הסחת הדעת ולא התמודדות ישירה או מנטאלית פשוט כי אי אפשר. אז רק הסחת דעת, זה יכול להיות צפיה בוולט דיסני ובמצוירים או סטאנדאפים למינהם או מוזיקה או ציור או צילום וכאלה…לעלות על עמוד האינפוזיה וליסוע עליו במיסדרון המחלקה אם אפשר ..להמציא שמות וכינויים משונים לכל מיני דברים שקורים ולשחק עם אורחים במישחקי שולחן תחרותיים..וכדומה..כל מה שמסיח את הדעת מרפא ככה זה בעינינים גורליים.

הזדהות ,חמלה ואמפאטיה זה ביג נו נו שערים סגורים כי זה רגשות שדורשים באלאנס ומעולם לא הכרתי מישהו שיכול לבצע את הבאלנס הזה למול המחלה הזאת בזמן טיפולים.

הסחת דעת שתוביל לריפוי זה המישפט שצריך להיות בראש של מי שמתמודד מול זה כל הזמן עד לריפוי. על מגע חם ואוהב אין צורך להזכיר כי זה ספונטני וברור. הסחת דעת זה משהו שצריך ליזום באופן מודע ובשלווה סטואית.

24.1.17

עוד קצת על האמת באומנות בעקבות הפוסטים של גדעון עופרת

כבר בתקופתו של אפלטון עלתה השאלה מהו יופי בהקשר לאמת ולמה?כי האומנות בתקופתו האדירה את צלם האדם ושינתה פרופוציות והאמינה במיתולוגיות שהקשר בינן לבין האמת לא קיים ראה המטאמורפוזות. את מה אמרו על האמת באומנות  מאז אפשר לקרוא אצלו..

כיום לתחושתי יש שני הנחות יסוד בבואנו לראות אומנות הנחת יסוד ראשונה היא שמה שאנחנו רואים אינו אמיתי והנחת יסוד שניה שאין קשר בין פרשנותהיצירה לפרשנות על היוצר כלומר לא ניתן להסיק מהאחד על השני.

אחרי שהבנו את הנחות היסוד בואו ניצטרף לנסיעה זה מה שהאומנות אומרת.

השבוע קראתי את הטקסט הבא אצל פרו"פ אנטון בידרמן.הוא מדבר פה על אפשרויות לפרשניות

"דרמטיזציה של רגשות פנימיים מוחצנים לכודים בדימוי. מובנו של הנראה חייב להימצא מחוצה לו ולא בתוכו. אפשר לומר שפרט למודל ההרמנויטי (תורת הפרשנות של פנים וחוץ) קיימים לפחות עוד ארבעה מודלים יסודיים שהתיאוריה בת זמננו דחתה. המודל הדיאלקטי של מהות ומראית-עין, המודל הפרוידיאני של הנסתר והגלוי, או של ההדחקה, המודל האקזיסטנציאליסטי של אותנטיות וחוסר-אותנטיות, (ניכור ואי-ניכור) ולבסוף הניגוד הסמיוטי בין מסמן ומסומן. מודלים שונים אלה של עומק מוחלפים בסוגי שיח ומשחק טקסטואלי ובתפישות של פרקטיקות שונות."

אם הדימוי קיים אפשר לדבר עליו בכל ארבעת המודלים כל אחד לפי נטיות נפשו.

אבל מה קורה כשהדימוי לא קיים האם אפשר לפרש משהו כשהוא איננו בנמצא  הסרט inception של כריסטופר נולאן מנסה לענות על שאלה זו בצורה מופלאה וגם מאטריקס התמודד איתה.מהם גבולות החלום ואיך שוברים אותם ?איך יוצרים משהו חדש?

גרשוני פעם אמר שכדי שאפשר יהיה לדבר על משהו צריך שיהיה בו משהו מימתי כלומר תחושה של מקום.

לסיכום נחזור לגדעון עופרת שאמר במילים אחרות מה התעורר בעקבות הדימוי? מה המחשבה הרגש שנוצרו? מה נוצר? מה ניברא? ומה  מעל הזמן.?

השאלה מהו יופי ששאל אפלטון איננה לבדה . הוא עמד על כך שהשאלה מהו מוסר היא שאלה מקבילה וגם אנכית וחותכת כמו שציינתי בקצר הקודם על האמת.

איך אפשר גם מקביל וגם אנך? ענין לאדריכלים.

18.1.17

על האמת באומנות

למאמר המעניין של גדעון עופרת השבוע על האמת באומנות הייתי מוסיפה ויזואל להמחשת הרעיונות

אז חשבתי מחשבות על טרקובסקי מתאים להמחשה זו.

16.1.17

על האמת.

האמת כמו הצדק הם נושא באסטטיקה כמו שכתב גדעון עופרת השבוע ואפלטון.

אנשים נוטים ליחס אותם למוסר אבל לא . הם נושא באסטטיקה . החוכמה והחסד הן נושא למוסר.האמת היא כמו המדע כלומר עד שיוכח אחרת . אחד ועוד אחד הם שניים עד שיוכח אחרת.האמת וגם הצדק הן וירצ'ו מעלה, דרך. מה יש על הדרך של האמת ? על הקו הזה. בצד אחד יש אחריות ובצד שני ממש בקצה בסופה יש היבריס יהירות ואחריה שקר. הקוים באמצע הקו הזה של האמת יכולים להיות אמון ,אמפטיה,הקרבה ועוד..

האמת היא ענין של תרבות מה שעושה אותנו בני תרבות. ידיעת העבר מתכתבת תמיד עם האמת.

יש דברים בעבר שאנו יודעים כאמת ויש דברים בעבר שנישארים בסימן שאלה לחוקרים.

לפעמים אני שואלת את עצמי ריילי? באמת ? איך הגעתם לפרשנות הזאת? אין בזה שום היגיון.

ולמה ענין לתרבות ?כי מה שחשוב בענין האמת הוא כיצד אנחנו מפרשים אותה . מה היחס שלנו אליה וזה ענין לבני תרבות.

לפעמים האמת היא שאלה בהישרדות, לא לא הריאליטי הישרדות אמיתית. הבעיה בהישרדות היא שהיא גם מתחום האסטטיקה וגם מתחום המוסר חוכמה וחסד. הישרדות היא ענין מורכב. הרבה גווני ביניים. הצרה כיום שמשטחים את ההישרדות לשאלה אמריקאית עם רק שני תשובות אפשריות.

יש גם קו קטן באמת שניקרא קסם. קסם זה כשמשהו בטבע כלומר בחוץ מיתחבר למשהו ברגש ואז נוצר קסם. קסם איננו דומה לכישוף. כישוף יציע לך תיקווה במקום שאינו יכול להציע תיקווה. /קסם לעולם לא יציע תיקווה רק ברכה.

זה נושא מעניין לדיון ארוך אבל אני פה רק מדברת עם עצמי אז קצר.

יום יפה היום בחוץ.

12.1.17

שרות דב

תמיד כשהגבתי לאנשים כל השנים הקפדתי על שימוש באסוציאציה אחת בלבד בתגובה. יותר מאחת עושה שרות דב לכתוב ולכותב.

06.01.17

בענין הרשעתו של אלאור עזריה נאמר כבר הכל וע"י כל הצדדים.אני אצטט את עו"ד פלדמן שאמר נעשו פה כל הטעויות האפשריות. הייתה הריגה של מחבל שרוע לאחר שניגמר האירוע. לא היו השופטים צריכים לקרוא לו המנוח אלא מחבל דקות לאחר אירוע. אני קצת תמהה על הכרעה פה אחד ושלא קיבלו אף הערה של הסנגוריה. הסנגוריה ננזפה על עבודה רשלנית המפקדים והאלופים בהם עוזי דין ננזפו על שחתמו על עדות בלי לקרוא על מה חותמים. והשופטים היו רציונלים מוחלטים.שרון גל והפמיליה עשו שרות רע בדברם והלואי והיו שותקים . לא אהבתי את ההתבטאות של  הרמטכל שאמר שחילים בני 18 אינם הילדים של כולנו.שמעתי את אסא כשר שאמר שצריך לשמור על כללי האתיקה ברמה המוסרית הגבוהה ביותר ואין לדבר על חנינה.הבעיה היא שזה הפך למישפט ראוה  והכרעה שתפקידה להרתיע ולהקנות ערכי מוסר אחרים ממה שעשה אלאור עזריה.אז לדעתי את החינוך הזה אי אפשר לעשות במישפט הזה אלא בתיכונים ובצבא ביחידות השונות,במיוחד בחטיבת כפיר שנמצאת בחברון בלב העימות היומיומי בין מיתנחלים קיצוניים מצד אחד לערבים תושבים ולמחבלים מצד שני.המישפט היה צריך להיות עניני וללא מעורבות פוליטית. כיון שכבר בתחילה הייתה מעורבות כזו מכל הצדדים היה צריך לבטל את המישפט ולשחררו מהצבא ולהשקיע בשיחות עם חיילי חטיבת כפיר ששוב אני אומרת מיתמודדים עם מצבים קשים. המעורבות הפוליטית לא איפשרה מישפט הוגן ויכול להיות שגרמה נזק ולא הועילה.ולראיה לא היה אפילו סעיף אחד של ההגנה שהתקבל או אפילו עורר סימן שאלה.

אכן אלאור עזריה עשה מעשה הריגה אבל אני הייתי פוסלת את המישפט הזה בגלל המעורבות הפוליטית שבחשה בו.לא צריך חנינה כי חנינה משאירה את זה סתום וללא דיון. צריך לפסול את המישפט הזה ולשחררו מהצבא וממילואים וצריך ללמד את המצב הזה את החיילים שמתגייסים לבל יקרה שוב.אם לא פוסלים אז שיתנו חנינה.לא להגזים עם הצדקנות יש פה גם מצב טראגי.

והמישפחה הזאת גם נוצלה ע"י שרון גל וגורמים עבריינים שהחמירו את מצבו של אלאור עזריה.

הנושא הזה גדול היה על השופטים האלה ועל עורכי הדין האלה יכול להיות שזה היה אמור להיות נושא לבית המישפט העליון על כל גוניו ועומק ניסיונו.

אני בצד השמאלי של המפה מיפלגת העבודה אבל בסיפור הזה אני הייתי מכריעה אחרת .מדובר במחבל דקות אחרי אירוע. הייתי שולחת לבית דין מישמעתי ומוציאה אותו מהצבא. וזהו.

5.12.16

איכה… מגילת איכה….

מי שסינדל את ביבי זה בנט לא אובמה והאו"מ . ביבי ממש היה מעדיף שהאש לא תוסת כרגע אלינו כולם עסוקים בסוריה למה למשוך אש אלינו אלא שבנט סחט ממנו את חוק ההסדרה שהוא בכלל לא רצה בו ויאיר בנו מקריא לו מהפיסבוק את הטרולים הקיצוניים ביותר וביבי נידחק לקיר ומדבר עם הקיר בפיסבוק וכנראה הם כולם שם שומעים קולות מהקיר כמו למשל שטראמפ בגימטריה זה משיח בן דוד ואוי  אוי אוי… נהיה קוד לבושה. אז רגע לפני שאתה ביבי סוגר עינינים עם כל מי שהצביע נגדנו תחשוב לאן אתה מוביל. אתה באמת רוצה לשלוט על יהודה ושומרון כמו שבנט רוצה? אתה יכול לכלכל מיליון וחצי פלשתינאים ?. אתה מוכן למלחמה על זה כשכל העולם נגד זה.? אתה מוכן להפקיר את גורל ישראל לגחמותיו של טראמפ שכבר הודיע שאולי הוא יתקן את ההחלטה באו"מ אבל הוא לא יכפה פיתרון זאת הבעיה שלנו ואנחנו ניצטרך לפתור אותה. וביבי אתה תיצטרך הרבה כסף למהלך של סיפוח נראה לך שטראמפ יתן לך את הכסף הזה.?הוא הצהיר שהמקסיקנים יבנו את החומה בכספם. טראמפ  לא יתן אגורה לסיפוח יהודה ושומרון. מעבר לבעיתיות  המובנת שבמהלך כזה שבנט רודף אחריו. הסיפוח יגרום לעוני בישראל גדול יותר משעכשיו. ובנט שיושב טוב במרכז מה איכפת לו מדוח העוני מה איכפת לו מדוח החינוך. רק לדבר הוא יודע אפילו הבעיה הפעוטה של לשלם למורים משכורת הוא לא הצליח לפתור! פח שיוביל לחורבן הבית.

למלחמה יוצאים כשחושבים שיש סיכוי לנצח. האם הצבא והעורף מוכן? האם ישראל מבודדת תוכל לנצח במלחמה? אה ניזכרתי אין לנו ראש המל"ל שיענה על זה  ואין לנו גם שר חוץ שיתמודד עם זה.מה שיש לנו זה את בנט ופרשת השבוע וביבי שחושב שפיסבוק זה אלוהים .

16.12.16

אובמה מאוד כועס. הוא מבין שרימו אותו והאחריות על מה שקרה בסוריה עליו. הוא כשאסד לפני 4 שנים טבח בעמו בנשק כימי עמד עם נושאת המטוסים שלו והתכונן להיכנס. שיכנעו אותו שלא בגלל הסכם הגרעין עם איראן. אבל ההימנעות שלו גרמה לדאעש להרים ראש ולמלחמה עקובה מדם בסוריה. ופוטין שאמר שלא יתערב ניכנס .

אובמה כועס על ההתערבות של פוטין  בבחירות בארה"ב.

אובמה אמר שארה"ב תיפעל בדרכים שלה על ההתערבות של פוטין…

פוטין מאוד כועס. הוא תיכנן לכבוש את העולם בלי לירות אף כדור אחד. כשראיינו אותו על אוקראינה

בתוכנית 60 דקות בזמנו הוא היתגאה בכיבוש שלא נורתה בו יריה אחת. הוא גם הצליח לשים בובה טראמפ בבית הלבן לא נורתה אף יריה אחת .

טין כועס כי בסוריה הוא מפעיל כוחות צבא ונשק רוסי  ויש מאות אלפי הרוגים אזרחים וילדים והיד שלו במעל והוא הרי רוצה לשלוט בלי אף יריה אחת.

אובמה מאוד כועס ופוטין מאוד כועס כל אחד מסיבותיו והעולם אזרחי העולם לא מבינים את הטבח הזה בסוריה ומה מנהיגי העולם עשו ולא עשו למנוע את זה.

די למלחמה בסוריה די.

11.12.16

לא ממש הבנתי את הסדרה הזאת "מפלצות קטנות" שמדברת על יחסי הורים ילדים שבה ילדים בני שנתיים עד ארבע והילדים הן בובות מיפלצות קטנות וההורים שחקנים בשר ודם.

האם אני  רואה החפצה של ילדים?

סאטירה או קומדיה או איך שזה הוגדר צריך לעשות או שכולם שחקנים או שכולם מצוירים או שכולם בובות.

לא הבנתי, חיפשתי אם עוד אנשים לא הבינו את מה שהם רואים.

8.12.16

אא  חח מראה מלבב היה אתמול כשאילן גילאון הצליח להעביר את החוק להעלאת  הקיצבה לנכים לשכר מינימום. שימחה גדולה הייתה.!!! שתיצלח דרכם בהמשך!!!

6.12.16

כיון שכתבתי פוסט על מישפט דנקנר אני אתיחס לגזר הדין.

https://dart434.wordpress.com/2016/07/05/דנקנר/

שנתיים מאסר בפועל זה מתחת לרף הנמוך וזה משקף את זה שא. לא היו ראיות חותכות והיה גבולי. ב. מידת הרחמים שנקט בה השופט כבוב ובצדק כי דנקנר ביקש רחמים והביא את כל ראשי הערים בפריפריה שהדלת שלו תמיד הייתה פתוחה בפניהם ותרם רבות. דנקנר היה תוצר של מדיניות הממשלה והבנקים. עכשיו המדיניות שונה ומעבירים את הזכויות לתאגידים זרים מה ההבדל ? יותר רע. בכל מיקרה נחזור לדנקנר. שנתיים זה בסדר  ומידת הרחמים זה בסדר.

לפעמים משלמים מחיר גם אם נוהגים בתום לב.דנקנר צריך לקחת על עצמו את הדין וללמוד ממנו ולבנות את עצמו מחדש.

( תחושה אישית- אם הוא יצליח להשיג פחות בעליון אני אשמח, אני הייתי רוצה לראות את מנהלי הבנקים שנתנו לו את הכסף בלי ערבונות מספקים ויצרו את הפרמידה מפוטרים ובלי מיצנח זהב..)

ואני מקווה , למרות ששני הפרשות שונות , שיקצרו גם את עונשו של ג'קי בן זקן כי ראיתי ראיון שבו הוא מבין את המעשה שעשה ומיתחרט, ושלא ניפול במיבחן בוזגלו. מידת הרחמים שווה לשניהם .

4.12.16

טוב עשה הרמטכ"ל היום שאמר אפס סובלנות כלפי פגיעה מינית בצבא. כמו כולם גם אני לא הבנתי מדוע נעשתה עיסקת טיעון שבה הוא מודה אבל לא יושב אפילו יום אחד ויורד רק בדרגה אחת.

טוב עשה הרמטכ"ל שהוציא אותו משירות מילואים.

עיסקת הטיעון היא בעיתית ולא מובנת ועלולה ליצור נורמה חדשה ולא מרתיעה גברים בצבא ביחסי מרות ושלא בהסכמה.

לא יודעת אם בית המישפט יקבל את העיסקה או לא . הם גם צריכים להתחשב ברצון החילות להמשיך את חייהן ובצדק, הן סבלו מספיק.

2.8.16

צייר זקן יקר. שמור על עצמך ואל תעצב.

אם יום אחד תעלה בסער השמימה. אמור בבקשה ללאונרדו , מיכאלאנג'לו רפאל והרנסאנסים שיצריך אותם שוב פה כי נהיה ימי הביניים. שוב יש את המידרג וההירכיה , ושוב מקדשים הם את העולם הבא. ולא את האדם ולא את העולם הזה במחשבתם כמו ברנאסאנס. ושוב השימוש באליגוריה , המשלה, האנשה. ואלוהים נעשה יותר חשוב מהאדם.

ועין ירוקה מתמיד.

30.8.76

אני מודאגת.

אני מזל דגים . מעולם לא הכרתי מזל דגים שאיננו דאגן. זה לא משהו שכלי או רגשי . זה בעצמות

זה ביציבה.

קראתי עכשיו ספר על תודעת זן. הרבה רעיונות אבל מה שהבנתי שצריך לעשות זה ישיבה מיזרחית

פשוט לשבת ישיבה מיזרחית.:-)

22.8.16

הענין הוא שאין לי נטיה לפענח אנשים מבחינה פסיכולוגית. אף פעם לא התענינתי בזה. ואף פעם לא ראיתי את זה..אדם יכול לשאול איך אפשר שלא זה די טבעי… לא יודעת אני חושבת שמגיל 3 הייתה לי התבוננות של עצב והדברים הם כפי שהם..והנשמות כולן עושות כמיטב יכולתן כולל שלי. ועל ארבעה בנים דיברה תורה חכם,רשע,תם ושאינו יודע לשאול..ואל לו לאדם לחקור בנשמות קצת מצחיק אבל כמו שאין חוקרים בנשמתו של אלוהים. יש מספיק לראות בשר ,עצמות, עורקים, נימים. די והותר עינין. והתת מודע נישאר תת מודע.זה קצת כמו שאגדות מטיבן מדברות על דברים בטלים ואין לפענכם עד הסוף אלא ברובד המישלי שבהם.ויש מעשים שהם מדורגים מטוב ועד רע.ולא אין להטיל קוביה .ישנה חשיבה והערכה של אפשרויות ובחירה. יש אנשים שיש להם נטיה לפענח פסיכולוגית ויש כאלה שלא זה הכל. וזה בדיוק כמו שיש שני סוגים של אנשים אלה שהולכים לבד ואלה שצריכים מורה. ואלה שצריכים מורה גם הם מחולקים לשניים . אלה שיודעים להשתחרר מהמורה בזמן הנכון. ואלה שממשיכים עם המורה עד סוף ימהם.

האדם הוא מה שהוא, לא פחות מידי ולא יותר מידי ואם אין לו נטיה לפסיכולוגיה אז אין. לא להתבלבל בין פסיכולוגיה לפילוסופיה. שני דברים שונים. ואיך יודעים? קוראים לאורך זמן ובין השורות מבינים את זה.יש לכבד את השונות הזו.וכל אדם שונה מרעהו.

24.7.16

דברים שמצחיקים אותי.

כשמישהיא אומרת אקוט שרי…:-)

כשמישהיא אומרת שהשדיים שלה כבר נוגעים בריצפה…:-)

ואסתי וראובן ישתבך שמו בונה עולם..:-)

23.7.16

ברכות

ברכות לאריה.ע. על הזכיה במקום השני בסיפור הקצר בבר.

סיפור נהדר וצחקתי להווי והתגלגתי מה"שותף לסיפור". וגם סאטירה.:-))

המשך לטפס יהיו עוד מלאנטאלפים פעם ראשונה.:-)

אנחנו לא מכירים ובטח לא תיקרא פה , אבל אני רושמת לעצמי יומן.

המון בהצלחה.

23.7.16

על האחר- כשאתה מסמן מישהו כאחר (כלא מישהו באותה הסירה) אינך מעליב אותו ,יודע הוא את טיבו. מה שאתה עושה זה מונע ממנו את היכולת לצחוק על עצמו. אדם זקוק ליכולת הזאת כשהוא ניפגש עם עצמו מול הסביבה.