אינדיאני ,אינדיאני,

היביס 11אינדיאני, אינדיאני, ציור שמן גודל80x 60ס"מ

אינדיאני אינדיאני למה מתת? והאינדיאני משיב: לגמרי בגלל כלום … ג'ים מוריסון.

הדימוי כמו עץ תקוע במצחו של אלוהים לקוח משיר של יצחק אורבוך אורפז ונישאר בזכרוני הרבה זמן אחפש את השיר ואביא בהמשך..

זה נראה בתחום הקיטש אולי צריך עוד  להכניס פה את הקו והצורה..בהמשך..

חשבתי על ספרים והרבה מאוד סופרים חשובים במאה ה20 ועכשיו הושפעו מקפקא . מעט סוריאליסטי ללא זמו או מקום אולי מצוין המקום אבל יכול להיות כל מקום..שאלה שנישאלת  ותשובות מורכבות וסיפור המעשה כך היה…זאת התבנית סיפור המעשה כך היה הוא סיפור המיסגרת מה השאלה מה התשובות זאת החקירה והספק..  ובסוף אתה תקוע כמו עץ במיצחו של אלוהים.

שאלת הילדים האבודים חטופים התימנים המיזרח והבלקן תיפתח הלחץ הציבורי גדול וביבי יפתח את התיעוד הוא לא יכול להרשות לעצמו לא לפתוח  כמו שלא יכול היה לא לשחרר את גלעד שליט..

מדוע אם מתו הילדים לא נתנו להורים לראות את הקברים.? אם קברו אז איפה קברו.? ואם מסרו לאימוץ איפה הרישום? ללמה אני מניחה שלא תהיה תשובה..

ראיתי אתמול את התוכניתעם חיים גורי ומאוד אהבתי את החיבור שעשה  בין שאלות חברתיות מוסריות לבין העוצמה הצבאית. אנחנו יכולים להיות חזקים אם לא תהיה התבהמות של החברה ושל הצבא.

שבת היום הפוסט יתעדכן בהמשך..

ושיר

המממ.. ראיתי אתמול את התוכנית על מירי רגב ומלחמת התרבות שלה אז אומר כמה מילים.

א. אינני אוהבת שמכחישים את הגזענות שהייתה כלפי המיזרחים כי מה אני אגיד לכם הייתי שם וכל מי שראה את הסדרה תקומה יודע שהייתה גזענות  וזכור לי לדוגמא שהחברה מואדי סאליב רצו להיות חברי היסתדרות ולא נתנו להם כי היו מיזרחיים אז הם הפגינו . אבא חושי הורה לעצור בכוח ואלימות . מזל זשהיה שם מפקד מישטרה נבון שנהל משא ומתן ונרגעו.. לא היו הזדמנויות שוות בתחילת הדרך נקודה. להכחיש זאת משמעו להכחיש ולאמר שכיום אין גזענות כלפי האתיופים.. להביט נכוחה ולראות.

עד היום המיזרחים עושים האכ למפלגת העבודה כזכרון לאותם ימים… ומפלגת העבודה לא הצליחה להגיע אליהם.

ב. מלחמת התרבות… יש אומנות גבוהה מהמוזיאונים מהתאטראות ומהרדיו ומהטלויזיה שחיייבים להביא לפריפרי ה וחייבים לתמוך בה. ושי אומנות עממית בפריפריה  וגם בפרינג' התל אביבי שגם בהם חייבים לתמוך. חייבים לאמר שהתיאטרון בבאר שבע הוא מהמובילים בארץ וגם המרכז התרבותי בשדרות זכה לעשיה כמו של רונית אלקבץ חנה אזולאי הספרי ועוד רבים וטובים. עשיה אומנותית כל עשיה אומנות חדשה ומקורית נוצרת במתח בין הגבוה לנמוך. אי אפשר לבטל את הגבוה ולה טפח רק את הנמוך .שום יצירה לא יכולה להתקיים כך. כל השיח  הציני של מירי רגב מזכיר לי את הפאשיזם שבחר להשתלט על מקורות התרבות ולהכתיב צנזורה לאומית.ולכן הבוז. טוב הייתה עושה אם הייתה דואגת לתיקצוב הוגן ואולי אפילו מעט מפלה לטובה הפריפריה אבל בלי הסתה כלפי האומנים  " האשכנזים " שבכלל זה די מצחיק כי בתיאטרון למשל רוב השחקנים הגדולים מיזרחיים. ויוסי בנאי בכלל היה מיתהפך מקברו למישמע הדברים שלה. לעיתים באומנות צריך לנער את השורות ולהחליף אנשים . אבל אין זה ענין לפוליטיקאים אלא לאנשי התרבות עצמם. באומנות באופן טבעי מצליחם אנשים שמעוררים שיח אומנותי תרבותי חברתי. להיות קרבן איננו שיח כזה ולא יצלח ועל זה עמד כבר קפקא בזמנו.

הקיצר לאומנות תמיד היו שוליים ובלי שוליים אין אומנות גבוהה זה מתדלק את עצמו.

מה שמירי רגב עושה זה הסתה. מלבה שנאה וטרוף.

ואם כבר אני מדברת על מיזרחיים אז אומר משהו ואני מיזרחית אם לא היה ברור.:-)

מיזרחי זה בין אדם לחברו ועם אלוהים הוא כבר יסתדר 🙂 גמיש לגמרי. אממה באו הרב עובדיה והשסניקים ויצרו יהדות חדשה פרימיטיבית לגמרי ולא משכילה כדי להשיג הישגים כלכליים ופוליטיים. אז חלק מיהדות המיזרח הלכו אחריהם. וחלק אחר מיהדות המיזרח נישאר מסורתי וגמיש לגמרי. ואיך מזהים מיזרחי מסורתי וגמיש ? אה זה החוש הומור :-)) הוא חופשי צוחק על שיגיונותיו שלו של אנשיו של אלהים וגם על האמא של אלוהים.וכולם היו זמרים של המלך:-) סתאאם בדיחה פרטית של אח שלי.

ועכשיו אשים שיר מתאים שמחבר  בין השבטים. לא לגזענות.

ניצוץ האהבה  אהוד בנאי ודקלון.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s