דנקנר

לאור גזר הדין שניתן לנוחי דנקנר בגין הרצת מיניות אי די בי . אני רוצה להביע דעה שונה.

אז מה היה המעשה . אי די בי ועסקיו של דנקנר החלו לקרוס 2012 והוא ניסה להציל את המצב פנה לבנק הבנלאומי וגייס 15 מיליון שקל , אותם נתן לברוקר שלו שטרום כדי שישקיע במנית אי די בי ווכך יעלה אותה ואז פנה לחבריו וביקש שישקיעו גם במניה.

לי זה נראה כמו מעשה מנהלי נבון בתנאים שנוצרו . הוא חלש על הרבה חברות ונפילתו נראה היה באותו הרגע כנפילה של כל הכלכלה הישראלית ולא רק נפילה אישית אז הוא ביצע מהלך של השקעה בחברה. זאת ממש לא הדוגמא הקלאסית להרצת מניות. מדוע החמיר השופט חאלד כאבוב והוא מסביר זאת לא בראיות אלא בניתוח אישיותו של דנקנר. נמרץ שאפתן ועמד מאחורי המגעים להצלחה של אותה עיסקה. נו טוב לא הייתי מצפה מדנקנר להיות משהו אחר. נראה לי שהשופט ניסה להגיע למישרה בבית המישפט העליון שמיתפנה עוד מעט

ופסק דין כזה משרת אותו באופן אישי.

הטעויות העיסקיות של דנקנר היו ברכישת הבנק השויצרי שנפל ופה התחילו הצרות שלו כי כל המערכת הזאת מבוססת על אשראים    ונוצר חוב . בעיה שניה תדמיתית היא הקרבה שלו המתמיה לרב פינטו כשנה לפני הנפילה. אולי הוא ניסה להראות עממי אולי האמין אינני יודעת אבל בתקופה שהציבור מאס בטייקונים ובתיספורות שלהם . זאת הייתה בעיה.

דנקנר נפל והוחלף והמערכת לא קרסה . דנקנר נישפט וחויב לשלם 500 מיליון שקל לבנקים שאותם התכוון לשלם עכשיו עם הגזר דין יהיה מאסר ממושך איך זה יקרה?

לא צריך לשנוא את דנקנר . הבעיה היא בשיטה שאיפשרה את דנקנר . הבעיה היא בבנקים שמקבלים בונוסים במיליונים ולא לקחו שום אחריות על הכספים שהעבירו לדנקנר. הבעיה היא בריכוזיות.

ושומרי הסף המפקח על הבנקים שלא תיפקדו.

דנקנר נפל והוחלף והמערכת לא קרסה. אבל הבנקים  הם האחראים והם הפושעים בסיפור הם והממשלה שאיפשרה ריכוזיות

אני מקווה שהעליון לא יתן מאסר בפועל . כי דנקנר בניגוד לטיקונים הקודמים שנפלו לפניו לא ביצע תיספורת על חשבון הציבור אלא ניסה מהלך כלכלי שלא צלח.

ושפעם אחת יתנו את הדין ראשי הבנקים שלהם הוא חייב את ה500 מיליון וילכו הביתה. שילמד הלקח .

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s