בנות צלפחד

פרשת השבוע פרשת פנחס עוסקת גם בחמש בנות צלפחד . מחלה נעה חגלה מלכה ותרצה.

הן היו הפמיניסטיות הראשונות כיון שלקחו את משה למישפט על זכותן לקנין כיון לצלפחד לא היו בנים. מעשה זה תיקן עבור כל הנשים את העוול שהיה שנשים לא יכלו לרשת את אביהן.

דב אלבוים בתוכניתו פרשת השבוע ארח אישה מיוחדת ואמיצה. מור אלטשולר . שגם היא אגב בת במישפחה של חמש בנות. מור אלטשולר היתה מרשימה בהופעתה חדה ברורה ונעימה. היא כתבה ספר חדש על הרב יוסף קארו. אני בכלל לא מכירה סיפורי יהדות וציונות. הרב יוסף קארו ואבארבנל וחבריו היו מראשוני הציונים ועלו לצפת במאה ה17. מעניין. אני אקרא. ושאפו גדול למור אלטשולר.

—————————————————————————————————————————————-

חוזה יוליסס

חוזה שבו אתה עושה משהו בהווה כדי להימנע מצרות בעתיד. כמו שיוליסס קשר עצמו לתורן הספינה כדי לא ליפול בידי הסירנות.

זה די פשוט וניתן לישם בהרבה תחומים נוח הררי נתן פעם את תחום הספורט האישי והמחויבות לעסוק בו. אבל ניתן לישמו בכל התחומים.למשל אני נימנע מלדבר עם אנשים בדואר בפרטי אם אני חושב שזה יכול להביא לשירת הסירנות..ועוד…

אני לא כל כך מבינה באסטרטגיות ומלחמות  כי מלכתכילה אני שואלת למה? ולמה זה טוב? אבל הנה משהו שקראתי QA מההיטק.

  • תכנון– אסוף נתונים, בדוק השערות, גבש תוכניות פעולה ושיפור. מבוסס על הבנת התהליך הנדון. זה נעשה באמצעות לימוד התהליך, הבנת המצב הקיים בו ומידע הנאסף מהלקוח (כגון: צרכים, ציפיות ושימושים). בשלב זה נדרש לזהות את הבעיות והקשיים ולתכנן היטב את דרך איסוף הנתונים. כמו כן, נדרש להגדיר מראש את הקריטריונים לפיהם ניתן יהיה לאמוד את מידת ההצלחה של יישום התוכנית.
  • עשה ובצע – את מה שתכננת. יישם את תוכנית השיפור שלך (אפילו על בסיס ניסויי) ואסוף נתונים כדי שתוכל להעריך את מידת ההצלחה. תעד את הנתונים בצורה ברורה, כפי שתכננת כדי שתוכל לנתח אותם בהמשך.
  • בחן, בדוק ולמד – זהו שלב הלמידה. בדוק והערך על פי התוצאות, באיזו מידה הצפיות עמדו במבחן התכנון. הסק מסקנות ועדכן את השערותיך. ייתכן שתצטרך לעשות כמה סבבים משניים בין שלבי הביצוע לשלבי הלימוד על-מנת לבחון רעיונות אחרים וללמוד את מידת הצלחתם. לבסוף, גבש תוכנית פעולה לשיפור.
  • פעל – כעת, לאחר שהוכחת שהתוכנית פועלת ומשפרת את התהליך, יישם את מה שלמדת ושפר את התהליך כולו. בשלב הזה השיפור הוטמע בתהליך והלולאה חוזרת לשלב התכנון לשיפור נוסף.

אני רק יש לי שאלה  לך שכתבת את הQA. מה עושים בדמותה של דורי. זה מפיל את כל QA .

בהמון יש אחרים . והם בלתי צפויים.

פעם כתבתי שפרופ" שטרייכמן טען שכדי שמשהו יצליח לא מספיק לאסוף את האנשים המומחים בתחומם צריך להביא את זה שיראה איך זה נופל.ורק אז לעשות QA.

ראיתי אתמול את הסרט אשליה 2. הדברים מתרחשים במקום אחר ממה שרואים.

. הוידויים מגלים טפח ומסתירים טפחיים…

משונה שאני מסיימת בנקודות . תמיד הייתה לי נקודה או כלום.

 

 

 

 

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s