ללא כותרת 3

הקשבתי ברדיו להספדים על לכתו של עמוס עוז הדברים שאמרו בתו פרו"פ פניה  ונכדיו ריגשו אותי מאוד הם דיברו על הקשבה והביעו תיקוה אבל באותו הזמן היה לי זעם וצער על העולם כי כבר חלפה השעה לכל זה כי כבר הושלמה המהפכה הימנית קיצונית, כבר הישתלטו על בית המישפט העליון, המישטרה והתיקשורת ועל כל המשאבים הכלכליים של המדינה.

כבר חלפה השעה

מהו פאשיזם? כבר היזכרנו את 14 סימני הפאשיזם שמדברים על פגיעה בזכויות הפרט.אבל יש להוסיף ולחדד את אובדן האני אובדן הזהות. בספרו של ברטולד ברכט האמצעים שיש לנקוט מנסה ברכט לתאר לנו את האובדן הזה ברעיון ההסכמה כשיש קולקטיב נידרשת מהיחיד הסכמה אמרו כן או לא ואין זה מספיק האני כלומר היחיד יכול לאמר כן ואחר כך אם יש לו נתונים נוספים לאמר לא.הפאשיזם שכוללים בתוכם את הקומוניזם והנאצים לוקחים מהיחיד את רעיון ההסכמה

ופוגעים בזהות של האדם באני שלו. איך הם עושים את זה? בטרור של הפחדה פיזית על הקיום וכלכלית וכך במישטרים האלה נוצר קונפרמיזם ומושגים כמו פרקליטו של השטן ,ניהיליזם,שינוי ההיסטוריה ומושג הפייק ניוז.

יש ענין אחד שאני מכירה מתחום האומנות ואני רואה אותו גם בפוליטיקה והוא לא מובן לי. ישראל תמיד מאחרת 10 שנים אחרי אירופה ואמריקה. תמיד מאחרת וזה די מוזר בעידן העברת המידע המהיר הזה של היום.פוטין כבר בסוף דרכו וטראמפ גם.בסוריה מתחילים לשקם דאעש יורדת ובירדן ביקשו לא לעשות עניו מהדריכה של השרה על הדגל הישראלי ולהרגיע. הכל כבר נחשף ונותר רק לבצע את השינוי . מה שמבשר רעות זה ההעלמות של מרקל ומיי ואינני יודעת מה יבוא שם במקומם אבל גם הם לא ישאפו עכשיו למצב כיאוטי. ורק ישראל עדיין הולכת לתהום של הימין הקיצוני.ביבי אמר שבנט ושקד ישתלטו על הליכוד ויחברו ללפיד וגנץ. אנחנו עוד נקבל את שקד כראש ממשלה ואת בנט כשר הביטחון.דיסטופיה נוראית ופאשיסטית.

הרעיון של לכרות בריתות עם מדינות פאשיסטיות וניאו נאציות מה שביבי עשה ועושה  צריך להדיר שינה מכל יהודי באשר הוא.

לענין מיפלגת העבודה . ליבני עשתה טעות והייתה צריכה לתמוך בגבאי כמועמד לראשות הממשלה וראשות הגוש.הוא מינה אותך לראשות האופוזיציה מה עשית?והפילוג כבר נעשה ואת תיעלמי.הדרישה של ציפי ליבני לצעדים מדיניים שתי מדינות לשתי עמים אינה רלואנטית כרגע

גבאי ושלי ואחרים שם צודקים צריך קודם לשקם את המדינה את ההרס שביבי ובנט ושקד עשו פה להחזיר את הרוח הציונית יהודית דמוקראטית ולהחזיר את ההרתעה כי החולשה ניכרת בכל תחומי החיים של היחיד.מיפלגת העבודה היא לא מרץ ומעולם לא הייתה. היא הייתה ביטחונית  מוסרית ובהתאם למה שאפשרי ומה שלא.אי אפשר לתת להם מדינה א.כי הם לא רוצים וב.כי קטארואיראן יכנסו לשם עם הכסף שלהם והנשק שלהם כי יהיה שם עוני וזה ממש קרוב פיזי.

האם אי אפשר הסכמים שיקלו על סיבלם של התושבים הפלשתינאים? את זה אפשר אם הימין הקיצוני לא יפיץ משיחיות שקר ושנאה ודמוניזציה של האויב.

בענין הבחירות אחזור לברכט . יש סכנה אמיתית שהם יגנבו את השלטון למעשה הם כבר גנבו אותו בהשתלטות שלהם על שומרי הסף והשליטה המוחלטת שלהם בתיקשורת וברשתות החברתיות. צריך לאמר להם לא ! לא להפחדה ולא לטרור כדיברי ברכט אלה האמצעים שיש לנקוט לאמר לא!לא לסחיטה ולא לפרוטקשן ולא לדיכוי האני וגניבת הזהות.

לא חזרתי כי עוד לא הצלחתי להיפטר מהמעקב אבל לכבודו של עמוס עוז שמת ולכל האנשים הטובים שקימים פה אומרת פה את דעתי כאחת העם.

 

2 מחשבות על “ללא כותרת 3

  1. לא עם כל מה שכתבת הסכמתי (כי לדעתי לא הכול כל כך אבוד), אבל אני כן מאמינה בחשיבות של זה שכל אחד יאמר את דעתו, כאחד/ת העם או בכל דרך אחרת – גם לכבוד עמוס עוז וגם בכלל. וגם מאוד מאמינה שיש כאן הרבה אנשים טובים.
    (לא הבנתי את המשפט "לא חזרתי כי עוד לא הצלחתי להיפטר מהמעקב").

    אהבתי

  2. הי עדה ותודה על תגובתך.אינך חייבת להסכים לכל דברי, אני כותבת את מה שאני רואה או מבינה.זאת הייתה גיחה אחרונה הרגשתי שהדברים חיבים להאמר.
    יש לך בלוג נהדר וחבל שלא יכולנו לדבר יותר .

    Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s